Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 sie 2019, o 09:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 56 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 cze 2019, o 12:03 

Do艂膮czy艂(a): 7 cze 2019, o 21:27
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
By艂em z tym samym problemem w ASO....sprawdzali i wys艂ali zdj臋cia do centrali....z centrali przysz艂a odpowiedz ze nie przyczynia si臋 to do o艣wietlenia. Od poczatku nie by艂em i nie jestem zadowolony z xenonow w Superbie...
.Dla mnie 艣wiec膮 ja halogeny...brak mocnego nat臋偶enia swiatla ....zmieni艂em na palniki nightbreaker laser ...troch臋 sie polepszylo ...Ale nadal to nie to co znam z innych samochod贸w ktore posiada艂em. Czy r贸wnie偶 jestescie nie zadowoleni z o艣wietlenia?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 11 cze 2019, o 09:23 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Jestem tego samego zdania.
W seacie z 2006r bixenon 艣wieci艂 du偶o lepiej ni偶 w nowym Superbie.

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2019, o 23:48 

Tom-tdi dzieki za odpowied藕. Czy mo偶esz to potwierdzi膰 mimo wymiany reflektor贸w? Czy mimo wymiany jestes tego zdania 偶e 艣wiec膮 jak halogeny? Mia艂em nowa firmow膮 Jetta 6 z roku koniec 2012, jeszcze z produkcji w meksyku. ( ie wiem gdzie ja aktualnie buduja....)Zam贸wiona by艂a w niemczech na niemieck膮 firm臋 i s艂u偶y艂a mi jako samoch贸d firmowy przes ponad 3 lata ....o艣wietlenie bylo rewelacyjne....rownoez xenon ....a偶 milo bylo jechac noc膮....obojetnie jaki by艂 asfalt
...obojetnie jaka pogoda....swiatla byly rewelacyjne
...potem dosta艂em w Polsce ten sam pojazd , tylko z roku 2016. Swiatla xenon byly tragedia...gorzej ni偶 halogen ....W mi臋dzy czasie je藕dzi艂em tez passatem B7 i tam r贸wnie偶 xenon byl marny ....A przed jeszcze je藕dzi艂em BMW E61 , tam znow o艣wietlenie bylo naprawde dobr臋.
Jestem rozczarowany o艣wietleniem Superb 3....Czy kto艣 mia艂 jakie艣 akcje w serwisie, po czym o艣wietlenie ksenonowe si臋 polepszuly ?

Ostatnio edytowano 13 cze 2019, o 21:57 przez Sarba, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 12 cze 2019, o 06:01 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Nie wiem jak swieci Jetta przed fl, ale niedawno mialem okazje pojezdzic modelem z 2015 i faktycznie po przesiadce z Superb 2 zauwazylem, ze jest gorzej, przede wszystkim barwa bardziej zolta. Teraz chwilowo mam Rapida z 2018 na halogenach i ta Jetta na ksenonie swiecila duzo lepiej.
Jakos ciezko mi uwierzyc, ze stary Seat ma lepsze swiatla od nowego Superba. Moze po prostu sie przyzwyczailes, a ze teraz sporo aut na drogach ma ledy to odnosisz wrazenie, ze ksenon jest kiepski.

G贸ra

PostNapisane: 12 cze 2019, o 06:22 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Powiem Wam 偶e ja nie widz臋 aby bi ksenon w moim Superbie III by艂 jaki艣 s艂aby. Co wi臋cej, uwa偶am, 偶e to w艂a艣nie o艣wietlenie z funkcj膮 wycinania obszar贸w, to jedna z najlepszych rzeczy w tym aucie.
Mam por贸wnanie do mojego poprzedniego S II, oraz do innych testowanych przeze mnie aut i S III nie wyr贸偶nia si臋 na tym tle ani na + ani na - . Oczywi艣cie nie m贸wi臋 tu o markach premium takich jak BMW czy Mercedes bo tam o艣wietlenie jest zauwa偶alnie lepsze. Natomiast z marek bud偶etowych tylko Insygnia 2 ma widocznie lepsze o艣wietlanie od S III, reszta jest na tym samym poziomie.

P.S.
Sarba, mo偶e si臋 czepiam ale strasznie mnie to mierzi - nie ma czego艣 takiego jak SuperB ("super be"), bo i nie by艂o super A, jest Skoda Superb (superb).

G贸ra

PostNapisane: 12 cze 2019, o 07:08 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Nie pierwszy raz czytam o tej dobrze swiecacej Insignii a w trasie gdy mijam ten model na ksenonie to niczym sie nie wyroznia poza tym, ze oslepia kierowcow. Niestety nikt ze znajomych nie ma tego modelu auta zeby porownac do S2.

Insignia 2 ma swiatla ledowe, wiec nie ma co ich porownywac do ksenonow.

G贸ra

PostNapisane: 12 cze 2019, o 08:34 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Into, LED-y da si臋 por贸wna膰 z ksenonami, bo wcale nie s膮 one tak rewelacyjne w 艣wieceniu jak wi臋kszo艣膰 ludzi s膮dzi. Led sam w sobie nie daje lepszego o艣wietlenia drogi (chyba, 偶e jest to efekt placebo, bo mam LED ;) ) LED jest za to technologi膮 kt贸ra w wersji Matrix pozwala na du偶o wi臋cej ni偶 ksenon. Dzi臋ki swojej budowie mo偶na w technologii LED sterowa膰 niezale偶nie poszczeg贸lnymi partiami diod kt贸re zabudowane s膮 w reflektorze i dzi臋ki temu bardzo precyzyjnie kierowa膰 strumie艅 艣wiat艂a tam gdzie potrzeba w danym momencie. I to jest przewaga LED nad ksenonem. Jasno艣膰 艣wiecenia statycznych LED-贸w jest taka sama jak ksenon贸w.

G贸ra

PostNapisane: 12 cze 2019, o 09:42 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Superb II mia艂 chyba biksenon plus halogen (na drogowe) wi臋c 艣wiat艂a by艂y naprawd臋 dobre. SIII AFS te偶 s膮 dobre, ale w por贸wnaniu do SII moze si臋 wydawa膰, 偶e s膮 troch臋 gorsze. Je藕dzi艂em te偶 insigni膮 z LED i te 艣wiat艂a s膮 znacznie lepsze, ale.. mnie bardzo denerwowa艂a bardzo mocna granica 艣wiat艂o/cie艅 na drodze, kt贸ra wypada艂a mniej wi臋cej 120 metr贸w przed autem, co przy pr臋dko艣ciach 180-200 jest troch臋 za ma艂o... powodowa艂o to jednak dyskomfort. W superbie 艣wiat艂a nie 艣wiec膮 specjalnie dalej, ale nie ma takiego wyra藕nego odci臋cia, sprawiaj膮cego wra偶enie, 偶e dalej jest tylko ciemno艣膰. Podobnie jest zreszt膮 na bokach s艂upa 艣wiat艂a na wysoko艣ci znak贸w drogowych.

moje auto ma ju偶 4 lata i coraz bardziej sk艂aniam si臋 do wymiany palnik贸w na nowe. eksperymentowa艂em z "偶ar贸wkami" LED, ale to nie dzia艂a艂o

G贸ra

PostNapisane: 12 cze 2019, o 11:44 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Wczoraj przejecha艂em moim Superbem wieczorem kawa艂ek. Po przesiadce z Passata, kt贸rym je偶d偶臋 na codzie艅 - pierwsze co mi si臋 rzuci艂o to 艣wiat艂a jak 艣wieczki 艣redniowieczne w Superbie. Nie przypuszcza艂em, 偶e r贸偶nica jest tak kolosalna. Do wczoraj by艂em zdecydowanie zdania, jak Big, ale tego nie da si臋 por贸wna膰. Top Led z paska rozk艂ada Superba na 艂opatki.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2019, o 22:12 

Big wybacz, pisze z telefonu i cz臋sto poprawia tak jak nie powinien:) aczkolwiek komunikuje si臋 na co dzien w trzech j臋zykach, wi臋c prosz臋 o wyrozumia艂o艣膰 :) Tomi-TDI do nie dawna mo偶na by powiedzie膰 偶e byli艣my s膮siadami;) Augsburg....Og贸lnie s膮dz臋 偶e, albo niekt贸re Superby 3 maja reflektory odbiegaj膮ce od norm, lub jest to polityka oszcz臋dno艣ci....podejrzewam 偶e to drugie ....W VW B7 bylo dokladnie to samo s艂abe 艣wiat艂o xenon ....nie chodzi mi o 艣wiat艂o drogowe lub mijania....niestety nie mam funkcji wycinania ...co mo偶e by polepszylo 艣wiat艂o....
...poprostu o nat臋偶enie mocy swiatla....jest poprostu s艂abe....nie ma odci臋cia w dali ....poprostu zanika czym dalej ...I 偶eby nie bylo Panowie , by艂em na sprawdzeniu i ustawieniu w ASO jak i poza ASO...poprostu tak jak by soczewki by艂y tandetne ......kr贸tko ch..o..we.
Pozdrawiam :)

G贸ra

PostNapisane: 16 cze 2019, o 23:19 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Ooo, to nie wiedzia艂em :).

Dobrze my艣lisz, ale problem le偶y g艂贸wnie po stronie budowy odblysnika/soczewki - s膮 ma艂e.
Por贸wnaj sobie wielko艣膰 w SIII do np. BMW czy Audi, tam jest soczewka/odblysnik wi臋ksze, tak偶e kt贸ry 偶arnik by艣 nie wsadzi艂 wiekszej poprawy nie b臋dzie.
Do tego dochodzi jeszcze brudna soczewka w niekt贸rych egzemplarzach, co te偶 znacz膮co obni偶a jako艣膰 snopu 艣wiat艂a (mierzone i potwierdzone luxometremem).

Firmy, kt贸ry kompleksowo przerabiaj膮 zwyk艂e lampy na xenony, u偶ywaj膮 "porz膮dnych" rozmiarowo odbly艣nik贸w/soczewek co daje mega efekty.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 56 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: