Dynamic Light Assist

Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Dynamic Light Assist

Post autor: kamracik »

Enri, bo może u nich na to Pringels się mówi :mrgreen:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Dynamic Light Assist

Post autor: Enriquez »

Pringles to nie chips. Przynajmniej oficjalnie. To jest wyrób piekarniczy. Chips musi mieć więcej niż ileś tam % ziemniaków.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szczypiorek

Re: Dynamic Light Assist

Post autor: szczypiorek »

Enriquez pisze:2 miliony km???
Fakt ups
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Dynamic Light Assist

Post autor: kamracik »

Enriquez pisze:Pringles to nie chips. Przynajmniej oficjalnie. To jest wyrób piekarniczy. Chips musi mieć więcej niż ileś tam % ziemniaków.
Gdzie można znaleźć takie ciekawe wskaźniki? Do tej pory myślałem, że chips to potoczna nazwa tylko nie uregulowana nigdzie.

Według Anglii Pringles to jednak chips, przynajmniej jeśli chodzi o płacenie VAT :mrgreen:
http://www.nytimes.com/2009/06/01/opini ... .html?_r=1&

Swoją drogą faktycznie ciekawy ten skład, do tej pory myślałem, że w sumie to jednak z ciasta ziemniaczanego się robi.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Dynamic Light Assist

Post autor: Enriquez »

W Anglii się ich nie produkuje. W Polsce nie są to czipsy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Dynamic Light Assist

Post autor: kamracik »

Nie wiem jaki stan był na 2009 rok, ale wyrok był odnośnie sprzedaży, gdzie nakazali im dopłacenie VATu.
Okazuje się, że to nawet nie są chipsy, jak wyjaśniał jeden z prezesów Pringles przed Sądem Najwyższym Anglii i Walii.

Spółka produkująca chipsy Pringles – Procter & Gamble – latami odmawiała płacenia wyższej stawki podatku VAT, która w Anglii jest nałożona na chipsy i przekąski na bazie ziemniaków. Wezwana przed sąd tłumaczyła, że ze względu na niską zawartość ziemniaków w chipsach Pringles oraz na proces produkcji przemysłowej i wszelkie dodatki, aromaty i barwniki, wyrób ten nie może być traktowany ani jak chipsy, ani jak przekąski na bazie ziemniaków.

Argumentacja spółki była na tyle przekonująca, że sąd dał jej wiarę już podczas pierwszej rozprawy. Sędziowie sądu apelacyjnego byli jednak odmiennego zdania. Stwierdzili, że pringlesy powinny być opodatkowane tak samo jak chipsy, ponieważ, mimo że nie były produkowane z pokrojonych ziemniaków, miały wygląd zbliżony do chipsów i tak też były odbierane przez konsumentów. Ostatecznie spółka Procter & Gamble musiała zapłacić 120 milionów euro podatku.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dynamic Light Assist

Post autor: marcin wroclaw »

Marcin
Obrazek
ODPOWIEDZ