Traffic jam assist

wojkap
Posty: 48
Rejestracja: 13 gru 2015, o 10:50
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Racibórz

Re: Traffic jam assist

Post autor: wojkap »

paprot12 pisze:A powiedzieli Ci co naprawili? Bo u mnie jest to samo, szczególnie przy przejeżdżaniu przez krawężnik czy zjeżdżaniu z wzniesienia i skręconych kołach. Odgłosy trzeszczenia jakby drewnianego okrętu na morzu ;)
Dokładnie tak. Takie same objawy. Mam wrażenie że nasilają się jak jest mokro.

Niestety nie wiem co zrobili bo auto odbierał pracownik. Jak będę tam na przeglądzie to zapytam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: Traffic jam assist

Post autor: spacewalker »

ursus pisze:Sam rusza jeśli do 5 sekund auto przed tobą ruszy. Nie wiem, czy da się to jakoś przestawić po podpięciu kompa.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
paszczuch w 2009 roku juz ruszał sam z ACC
;)
....
dabonk
Posty: 11
Rejestracja: 2 sty 2017, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 220
Imię: Daniel

Re: Traffic jam assist

Post autor: dabonk »

Wojtku, co Ci robili z przodu w zawiasach? Mam teraz 7k i tlucze z przodu i z tyłu. Auto już z nowego sortu po wcześniejszych problemach z zawiasami dcc.
wojkap
Posty: 48
Rejestracja: 13 gru 2015, o 10:50
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Racibórz

Re: Traffic jam assist

Post autor: wojkap »

dabonk pisze:Wojtku, co Ci robili z przodu w zawiasach? Mam teraz 7k i tlucze z przodu i z tyłu. Auto już z nowego sortu po wcześniejszych problemach z zawiasami dcc.
Tuleje wahaczy. Obie strony.
Już robili 2gi raz pod koniec listopada. Wczoraj wydaje mi się że problem znowu wrócił... na progach zwalniajacych trzeszczy z przodu jak stare deski...

Ktoś ma jeszcze takie problemy?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Traffic jam assist

Post autor: Cienki221 »

wojkap pisze:
dabonk pisze:Wojtku, co Ci robili z przodu w zawiasach? Mam teraz 7k i tlucze z przodu i z tyłu. Auto już z nowego sortu po wcześniejszych problemach z zawiasami dcc.
Tuleje wahaczy. Obie strony.
Już robili 2gi raz pod koniec listopada. Wczoraj wydaje mi się że problem znowu wrócił... na progach zwalniajacych trzeszczy z przodu jak stare deski...

Ktoś ma jeszcze takie problemy?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Mam to samo zgłaszałem to już 2 razy, ale oczywiście na szarpakach żadnych luzów nie ma. Stwierdzili, że to wina niedokręconego stelaża fotela :lol: Wczoraj jechałem po kostce brukowej, to myślałem, że te prestiżowe auto się rozsypie :lol: :mrgreen: Jak będę miał chwilę to zajadę kolejny raz :)
dabonk
Posty: 11
Rejestracja: 2 sty 2017, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 220
Imię: Daniel

Re: Traffic jam assist

Post autor: dabonk »

Wczoraj byłem w "plichcie" w Gdyni i nic nie stwierdzili. czekałem tylko na wizytówkę do psychologa :)

u mnie stan na dzisiaj, 7k

Przód: dobija metalicznie na poprzecznych nierównościach jak krawężnik, tory

Tył: wpada w drania - rezonans, jadąc wolno na powtarzających się nierównościach, np. bruk. Tłucze, jakby luźne zawieszenie.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Traffic jam assist

Post autor: Tom-Tdi »

Podjedz z ciekawości do ogarniętego ( niezależnego) mechanika - zobaczysz jaką diagnozę postawi.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Traffic jam assist

Post autor: flash »

Ja odnoszę wrażenie, że gdy tylko zrobiło się chłodniej przód podczas przejazdu po leżącym policjancie trzeszczy. Ogólnie, nawet po wymianie tylnich tulei na "poprawione" całe podwozie superba to dla mnie porażka. Nowe autka zwykle ładnie tłumią nierówności z przyjemnym głuchym dźwiękiem, w Skodzie ma się wrażenie jakby coś było niedokręcone albo wybite.

Przy ostatniej wizycie zwróciłem w serwisie uwagę na przód i "miszcz serwisu" stwierdził, że może "smar wyciekł" i dudni...
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Traffic jam assist

Post autor: Tom-Tdi »

Tylko zapomniał dodać, że z jego głowy...
Skoro takie brednie opowiada to podejrzewam, że jest wykwalifikowanym pracownikiem na odpowiednim stanowisku ( wróżbita)
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Traffic jam assist

Post autor: flash »

Sprawdził to i stwierdził, że jest ok. Serwis ma ogólnie w dupie subiektywne doznania właścicieli samochodów.
dabonk
Posty: 11
Rejestracja: 2 sty 2017, o 19:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 220
Imię: Daniel

Re: Traffic jam assist

Post autor: dabonk »

flash pisze:Sprawdził to i stwierdził, że jest ok. Serwis ma ogólnie w dupie subiektywne doznania właścicieli samochodów.
Może trzeba wygluszyc profesjonalnie nadkola itd. BTW. byłem na szarpakach. Niby wszystko ok, jedna tuleja pracowała podejrzanie ale bez tragedii. Może samo się rozpadnie za parę km 8-)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Traffic jam assist

Post autor: flash »

Zaczynam żałować, że jednak nie zdecydowałem się na paska gdy traciłem cierpliwość w oczekiwaniu na Skodę ;)
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Traffic jam assist

Post autor: RybaDK »

flash pisze:Zaczynam żałować, że jednak nie zdecydowałem się na paska gdy traciłem cierpliwość w oczekiwaniu na Skodę ;)
Jechałeś Passatem? Ja jeździłem 2 tygodnie u brata w Niemczech. Jak dla mnie S3 ma dużo bardziej komfortowe zawieszenie. Passat ma charakterystykę zawieszenie podobna do mojej starej O2 dużo sztywniejsza od S3 ale za to przyklejony do asfaltu . S3 jak dla mnie to jeżdżąca kanapa ma to swoje plusy i minusy, a czy coś zacznie skypieć czy stukac wyjdzie w praniu pożyjemy zobaczymy.

Ps finansowanie nowego samochodu w Niemczech! - jesteśmy wvczarnej dupie - wczoraj w TVN turbo mówili że w Polsce w 2016 r sprzedanych 500tys nowych samochodów a w Niemczech 3mln. Napewno nie zarabiamy tyle co Niemcy ale jak byśmy dostawali takie ulgi i śmieszne 2% to więcej ludzi by się decydowalo na nowe auto. Insza inszość po co finansować zagraniczne koncerny kiedy my nie mamy żadnej swojej fabryki samochodów a Niemcy mają parę u siebie i jeszcze w Czechach i Hiszpanii.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: Traffic jam assist

Post autor: flash »

RybaDK pisze:Jechałeś Passatem?
Kilka razy na jazdach testowych, ogólnie parędziesiąt kilometrów. Nie chodziło mi o komfort, ale o to że (z tego co wiem) mniej się sypie i podejście do klienta jest inne w ASO - chyba, że ja akurat trafiłem na fatalny serwis..

PS. robimy offtop :)
Ostatnio zmieniony 6 sty 2017, o 12:44 przez flash, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Traffic jam assist

Post autor: Tom-Tdi »

Przecież w passacie jest to samo zawieszenie i nie tylko co w Superbie.

Flash, idąc tym tokiem, to w audi powinni nas całować po dupie, a nie zauważyłem jakoś tego.
Wszystko zależy od aso i ludzi tam pracujących.
Ostatnio zmieniony 6 sty 2017, o 12:29 przez Tom-Tdi, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ