Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: polrob »

Witam

Mam dosyć nietypowy problem z uwagi na wiek auta. Autko ma niecałe 7 miesięcy, lekko ponad 7 tyś km i od kilku dni pojawił się nieprzyjemny zapach z klimy (podobny do octu). Z uwagi że na chwilę obecną mam ok 80 km do najbliższego serwisu mam pytanie jak wymienić filtr kabinowy. Dodam ze wczoraj było robione ozonowanie i efekt niewielki.
Może ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze może mieć wpływ na taki zapach.
Dodam że klima używana cały czas (ustawienie na auto). Przyuważyłem wczoraj że woda skrapla się pod samochodem ale powstała plama nie była zbyt duża w porównaniu do tego jak to wyglądało wcześniej. Zastanawia mnie czy może co się przypchało, chyba że wynika to z chłodniejszych dni niż jeszcze z miesiąc temu.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2016, o 20:18 przez polrob, łącznie zmieniany 1 raz.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: Łuki_ssuperb »

Woda to standard tym bym się nie przejmowal...
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
shapeshifter
Posty: 80
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 21:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: shapeshifter »

ozonowanie jest skuteczne , ale warunkiem tej skuteczności jest powtarzanie sesji do momentu zaniku nieprzjemnego zapachu. Oczywiście warunkiem podstawowym jest usunięcie przyczyny. :)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: Enriquez »

Aby dostać się do filtra, otwierasz schowek przed pasażerem i odczepiasz jego górne zaczepy, żeby się rozłożył do podłogi. Filtr jest za nim, w poziomie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: polrob »

Dzieki Enriquez
Jutro zajmę się tematem. Najważniejsze żeby znaleźć przyczynę tak szybkiego zanieczyszczenia układu. Miałem sporo aut ale w żadnym po pól roku użytkowania nie było problemu z klimą.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: Enriquez »

Jak woda kapie, to znaczy, że schodzi - nawet wolniej, ale schodzi.
Szukałbym gdzieś indziej. Chodzą słuchy, że ten plastik nagrzewnicy gówniany jest.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
k8o2n
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2016, o 12:25
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Konrad

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: k8o2n »

Witajcie,

Chciałbym odświeżyć wątek nieświeżego powietrza z klimy. U mnie też zaczęło capić stęchlizną. Auto ma 1/2 roku i jest garażowane.

Czy ktoś próbował to reklamować jako problem z układem klimatyzacji?
Mam zapłacić za dezynfekcję klimy?

W żadnym nowym aucie nie miałem tego problemu, a warunki użytkowania się nie zmikeniły.
Jest to ewidentnie problem z autem.

Pozdro,
Konrad
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: polrob »

Ja chwilowo po ozonowaniu mam spokój, ale może jest to też związane z faktem iż jest chłodniej na zewnątrz. Na razie tego nie reklamowałem w ASO. Telefonicznie udał mi się tylko ustalić ze w ASO za ozonowanie i czyszczenie klimy trzeba i tak zapłacić no i oczywiście filtr kabinowy na własny koszt. Dopiero jak te zabiegi nie pomogą to można dalej reklamować. Dodam jeszcze ze mam pakiet serwisowy na 4/120tyś i podobno serwis przewiduje wymianę filtra kabinowego w ramach tego pakietu raz na 60tys km, może ktoś z własnego doświadczenia to potwierdzić?
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Indygo
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2016, o 16:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Witek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: Indygo »

Hej,
Podłączam się pod temat. U mnie nie doszło do brzydkiego zapachu, ale zaobserwowałem, że zbiera się wilgoć pod dywanikami po prawej stronie. Przypuszczam, że jeżeli nie wykryje się tego w miarę szybko, to może potem capić. Byłem dzisiaj w ASO i w moim przypadku miałem zatkane kanały odprowadzające wodę z klimatyzacji.
Auto ma przejechane 18 tysięcy km.
Pozdr
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: Łuki_ssuperb »

a dlaczego były zatkane?
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Indygo
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2016, o 16:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Witek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: Indygo »

W zasadzie to nie jestem pewien. Nie zapytałem się. :-( :-(
Ale sprawa nie jest skończona, bo w ramach gwarancji mam mieć wymieniane odprowadzenie wody z klimy i elementy wytłumienia/wykładziny.
Jakieś dwa i pół tygodnia temu zaobserwowałem, kropelki wody na spodzie gumowych dywaników. Od tamtej pory bezkutecznie próbowałem osuszać wykładzinę ręcznikami papierowymi oraz osuszaczem HumiStop. W samochodzie nie czuć przykrego zapachu, ale wilgoć ciągle jest po prawej stronie, zwłaszcza z przodu.
Części są zamówione. Dam znać, jak to się skończy.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: orlik »

Też raz na czas mam zapach octu/zgnilizny. Problem nie sądzę, że idzie rozwiązać odgrzybianiem czy ozonowaniem klimy. Bo smród jest przez pierwszą minutę dmuchania, wtedy nawet włączam na wyższe obroty dmuchanie i smród znika. Tak znika, że na kilka tygodni jest spokój, w przypadku zagrzybionej klimy capiło by cały czas. Jestem w 100% przekonany, że smród pojawia się po deszczach jak auto trochę stoi (nie jest uruchomiony silnik i dmuchanie). Wydaję mi się, że to woda deszczowa gdzieś się osiada tam gdzie nawiew wciąga powietrze i zasysa ten smród.
Cyho
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2016, o 21:43
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Radom

Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: Cyho »

Indygo pisze:W zasadzie to nie jestem pewien. Nie zapytałem się. :-( :-(
Ale sprawa nie jest skończona, bo w ramach gwarancji mam mieć wymieniane odprowadzenie wody z klimy i elementy wytłumienia/wykładziny.
Jakieś dwa i pół tygodnia temu zaobserwowałem, kropelki wody na spodzie gumowych dywaników. Od tamtej pory bezkutecznie próbowałem osuszać wykładzinę ręcznikami papierowymi oraz osuszaczem HumiStop. W samochodzie nie czuć przykrego zapachu, ale wilgoć ciągle jest po prawej stronie, zwłaszcza z przodu.
Części są zamówione. Dam znać, jak to się skończy.
To nie jesteś sam :/

Ja na razie muszę się upewnić, że to nie woda, którą małżonka wylała jakiś czas temu. Jak nacisnę wykładzinę to normalnie chlupie i z przodu i z tylu.

Tak teraz przyszło mi do głowy, że po "dłuższej" 3-4h podróży w podobnych warunkach w poprzednim samochodzie ilość wody skraplające się z klimy po zatrzymaniu była dużo większa. Czasami wyglądało to jak by coś pękło i się rozlało. W s3 jest to mniej niż u dziadka z chorą prostatą.
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: polrob »

Witam Panowie

U mnie temat zapachu powrócił w kwietniu czyli po kilku miesiącach po złażeniu tego postu. Po ozonowaniu w październiku następne było w kwietniu Odgrzybianie w ASO, które za pierwszym razem nie dało 100% skuteczności. Auto po kilku dniach trafiło drugi raz na serwis i ponowne odgrzybianie tym razem jużdarmowe. W moim przypadku dywaniki są suche. Serwis stwierdził że jak się powtórzy ponownie zapach w krótkim okresie czasu to będą rozbierali przewody wentylacyjne. Oby nie było takiej potrzeby.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
darekmc
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2017, o 19:23
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Klimatyzacja nieprzyjemny zapach

Post autor: darekmc »

Witam

Na czeskim forum jest coś na temat nieszczelności w odprowadzeniu wody z parownika przez podłogę :

https://translate.google.pl/translate?h ... C3%A9ri%2F

może ten problem dotyczy też waszych samochodów,
ODPOWIEDZ