DSG7 i piszczące sprzęgło

jarecki946
Posty: 32
Rejestracja: 22 sie 2015, o 09:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

DSG7 i piszczące sprzęgło

Post autor: jarecki946 »

1.8 TSI i DSG7 (suche) - przebieg ok 12 tyś, sprzęgło przy dynamicznej jeździe przy zmianie biegów z biegu parzystego na nieparzysty wydaje dźwięk przypominający pisk połączony ze zgrzytem, poza tym pracuje normalnie (nie szarpie itp). Podczas delikatnego przyspieszania brak niepokojących dźwięków. Im bardziej dynamiczna jazda (i z większym obciążeniem) tym bardziej słyszalny ten hałas. Jestem umówiony na diagnozę do ASO.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: DSG7 i piszczące sprzęgło

Post autor: bogge »

Daj znać wynik diagnozy, przyda się dla potomnych bo trochę ludzi jeździ ze skrzynią DSG7 - łącznie ze mną ;- )
jarecki946
Posty: 32
Rejestracja: 22 sie 2015, o 09:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: DSG7 i piszczące sprzęgło

Post autor: jarecki946 »

Jestem po wizycie w ASO. Komputer żadnych błędów nie wykazał, ale taki efekt opisany jest w bazie producenta jako usterka. Mechanicy nagrywają telefonem film (z dźwiękiem oczywiście) i wysyłają do Skody - taki wymóg podobno. Do wymiany komplet sprzęgieł, już zamówione. Pod koniec tygodnia, albo na początku przyszłego tyg. będą wymienione. Dodam że w międzyczasie pisk zaczął pojawiać się także przy zmianie z 3 na 4 czyli drugie sprzęgło.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG7 i piszczące sprzęgło

Post autor: piecu »

Nie rozleci się do tego czasu? Jakie jest ryzyko jeżdżenia z tym dalej?
jarecki946
Posty: 32
Rejestracja: 22 sie 2015, o 09:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: DSG7 i piszczące sprzęgło

Post autor: jarecki946 »

W aso nic nie mówili nt temat, pare dni jazdy dłużej raczej nic nie powinno się stać.
jarecki946
Posty: 32
Rejestracja: 22 sie 2015, o 09:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: DSG7 i piszczące sprzęgło

Post autor: jarecki946 »

To sprzęgło to jakiś badziew straszny jest. Fabryczne wytrzymało 12 tyś. Wymienione 2,5 roku temu na nowe, które wytrzymało 40 tyś i ponownie dokładnie ten sam problem. Znów wymienione pare dni temu. Tym razem podobno poprawione, ciekawe. Auto ma 52 tyś i 3 komplet sprzęgieł. Na razie na szczęście na gwarancji.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: DSG7 i piszczące sprzęgło

Post autor: RybaDK »

Też jestem po wymianie sprzęgła przy 40 tyś , u mnie się ślizgało i jeszcze przy zmianie z 2 na 3 pod większym obciążeniem wpadło w wibracje. Wymienione niedawno na gwarancji. Czas wymiany 2 tygodnie na serwisie , a ile czasu u was wymieniali ?

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
jarecki946
Posty: 32
Rejestracja: 22 sie 2015, o 09:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: DSG7 i piszczące sprzęgło

Post autor: jarecki946 »

RybaDK pisze:Też jestem po wymianie sprzęgła przy 40 tyś , u mnie się ślizgało i jeszcze przy zmianie z 2 na 3 pod większym obciążeniem wpadło w wibracje. Wymienione niedawno na gwarancji. Czas wymiany 2 tygodnie na serwisie , a ile czasu u was wymieniali ?

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
3-4 dni, już nie pamiętam, choć na samo umówienie już konkretnie na wymianę (po diagnozie) też czekałem ze 2 tygodnie, z tym że z taką usterką da się jeździć.
ODPOWIEDZ