Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Awatar użytkownika
Marillo
Posty: 74
Rejestracja: 6 sty 2016, o 10:24
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Marillo »

Piramida pewnie że masz rację z tym że to czas stracony który lepiej idzie wykorzystać, tu podpisuję się obiema rękami pod twoją wypowiedzią. Jedna tylko jest rzecz że, jeśli jakimś sposobem ja dokonam przez siebie nieudanej naprawy to mi mogą cofnąć gwarancję na tą rzecz w tym wypadku listwę. Teraz gdy VAG ma kłopoty nieliche na całym świecie to będą szukać dziury w całym.
Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: piramida »

Dlatego jak ktoś jest np pedantem i każdy trzask, świst i inna pierdoła mu przeszkadza to generalnie ma przeje..ane bo dzisiejsze samochody nie należą do bezawaryjnych ani też idealnie poskładanych czy też wyciszonych, tym bardziej za ceną około 100kzł.
Wydaję mi się że nie tylko jest to kwestia marski samochodu, większość dzisiejszych samochodów prawdopodobnie tak jest produkowana a my klienci mamy do wyboru jeździć co chwilę do serwisu lub na nie które rzeczy przymknąć oko i naprawiać tylko te grubsze tematy.

Reasumując, lepiej już nie będzie więc cieszmy się tym co jest :lol:
Awatar użytkownika
Marillo
Posty: 74
Rejestracja: 6 sty 2016, o 10:24
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Marillo »

piramida pisze:Dlatego jak ktoś jest np pedantem i każdy trzask, świst i inna pierdoła mu przeszkadza to generalnie ma przeje..ane
Ano ja pedantem na pewno nie jestem :D ale amatorszczyzny nie znoszę zwłaszcza w nowym aucie a już na pewno w czymś co kiedyś nigdy nie sprawiało problemów a teraz (dziwne bardzo ) sprawia.
piramida pisze:bo dzisiejsze samochody nie należą do bezawaryjnych ani też idealnie poskładanych czy też wyciszonych, tym bardziej za ceną około 100kzł.
Hmmm, ekhm a ile Twoim zdaniem powinno kosztować auto dobrze poskładane ? 8-)
piramida pisze:Wydaję mi się że nie tylko jest to kwestia marski samochodu, większość dzisiejszych samochodów prawdopodobnie tak jest produkowana a my klienci mamy do wyboru jeździć co chwilę do serwisu lub na nie które rzeczy przymknąć oko i naprawiać tylko te grubsze tematy.
Wydaje mi się że grupa klientów może nie wszystkich ale przynajmniej tacy jak ja pójdą drogą taką że kupią nowe auto dopiero po lifcie lub tak jak kiedyś gdzieś już pisałem kupią auto z drugiej ręki roczne lub dwuletnie które już po tym czasie będą miały te lub inne usterki usunięte przez poprzedniego użytkownika. Niestety prawdopodobnie taka będzie oczywista oczywistość :evil:
piramida pisze:Reasumując, lepiej już nie będzie więc cieszmy się tym co jest :lol:
Smutna przyszłość czeka co poniektórych :D
Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....
phonemania
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2016, o 15:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: phonemania »

Tydzień temu wymieniona lista kompletna z szyba w ASO dziś już odpada :) :) żenada.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: marcin wroclaw »

Dlatego dziś z kumplem wymyslilismy, ze najlepszy nowy samochód to citroen Berlingo xtr 1,6diesel. Wyposażony ok. Podobno ostatnio poprawili wyciszenie, a i warzywniak można na.boku otworzyć :)
Chyba jakiś kolega z forum kupił ostatnio.
A dodatkowo model trzaskany od chyba 10lat więc wszystkie usteki wieku dziecięcego usunięte.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Camillinhio »

Teraz to ma usterki wieku starczego ;)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: szms »

No właśnie jestem ciekaw jak jest zestopniowana skrzynia i jak hałaś... jeździłem takim z 2012 roku. Powiem tak - Octavia jest głośniejsza od Superba, ale tamto to kuwa nie wiem do czego porównać, chyba do jazdy motocyklem bez kasku :D
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: marcin wroclaw »

Mam takie dostawczaki dwa. Jeden z 2009r a drugi z 2015r. Różnica w wyciszeniu jest ogromna... A to niby ten sam model.
Kiosk na kołach ale to co dostał ode mnie w zupę przez 7 lat to to szok, ze koła się jeszcze kręcą. Szacunek za wytrzymałość.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: marcin wroclaw »

Aąaa i 0 (słownie zero) usterek przez 7 lat!!!
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: kamracik »

A chromy miał? Nie miał, więc tam nie ma co się psuć, jak w Active :mrgreen:
Awatar użytkownika
eXiDe
Posty: 188
Rejestracja: 7 maja 2016, o 15:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: eXiDe »

Dzisiaj byłem w ASO odnośnie mojej lekko odchodzącej listwy górnej przy przednich drzwiach pasażera, w zasadzie listwa ta lekko odstawała od 'gumy' od samego początku. Decyzja o zamówieniu nowej listwy i jej ponownym przyklejeniu, żeby nie pieprzyć się z podklejaniem dotychczasowej.. ASO podeszło do sprawy jak należy.

A jeśli chodzi o listwy widziałem informację serwisową, głównie problem polega na ocieraniu się listew i tym samy o zerwaniu jej. W moim ASO mieli jeden taki przypadek - jest parę elementów do wymiany, oczywiście na gwarancji. Na szczęście u mnie to kosmetyka i w zasadzie można by to zostawić no ale..

Pzdr.
Daver
Posty: 15
Rejestracja: 8 lut 2016, o 17:10
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Daver »

Mi się dzis odkleiła tylna lewa górna chromowana listwa, zahacza o przednie drzwi przy ich otwieraniu i zamykaniu. Wyglada to fatalnie w nowym aucie. Dzwoniłem do aso w Gdańsku, obiecali wymienic w ramach akcji serwisowej.
.Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Łuki_ssuperb »

Daver piszesz w 2 watkach to samo ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Daver
Posty: 15
Rejestracja: 8 lut 2016, o 17:10
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Daver »

Wiem, tzn o tym samym. Nawet inne zdj wrzuciłem, to dlatego że najpierw zauważylem watek o piskach uszczelek i pewnie dlatego że jestem bardzo wkurzony na skodę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: whity »

To faktycznie masz duuuuuuzy problem
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ