Chromowana uszczelka drzwi tylnych

phonemania
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2016, o 15:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: phonemania »

Tak tylko informacyjnie pisze, bo gdzieś podczas jazdy zgubiłem chromowana uszczelke drzwi tylnych, ta górna. W ASO zamówiłem nowa, występuje tylko z małą szyba w drzwiach i wymienia się wszystko, koszt gratow 1300 PLN, tak dla przestrogi pisze, bo duperel, a koszt głupi :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: marcin wroclaw »

Dzięki za potwierdzenie. Kiedyś jeden kolega pisał, jak jego żona zatrzasnela kluczyki w samochodzie i rozbiła te mała szybke--1200zł w aso. Za przednią boczna podobno 300zl:)
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: kamracik »

Też o tym pisałem przy okazji jak wymieniałem tą w bagażniku, nie wiele tańsza jest :)
CichyPracownik
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2016, o 11:21
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: CichyPracownik »

Tak nawiasem, jest informacja serwisowa na wymiane listew ozdobnych drzwi przod + tyl + prowadnice jesli sa przetarte, nawet jak sie odegna/odpadna/zgubisz to mozna ogarnac w ramach gwarancji, wiec wyrzuciles 1300zl w bloto :(

A, i nie wystepuje wcale z cala szyba.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Rolnik »

Ktoś już wstawial fotki oderwanych listewek. Akcja dotyczy wszystkich SIII czy tylko tych co pojadą marudzic kierownikowi serwisu?
CichyPracownik
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2016, o 11:21
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: CichyPracownik »

To nie jest akcja serwisowa, to jest informacja serwisowa wewnetrzna dla serwisu Skody. Do kazdej SIII gdzie masz uszkodzona/odgieta/zgubiona ozdobna listwe drzwi to wymienia Ci bez problemu na gwarancji. Przerabialem juz trzy takie tematy i nie bylo zadnych problemow.
phonemania
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2016, o 15:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: phonemania »

CichyPracownik pisze:Tak nawiasem, jest informacja serwisowa na wymiane listew ozdobnych drzwi przod + tyl + prowadnice jesli sa przetarte, nawet jak sie odegna/odpadna/zgubisz to mozna ogarnac w ramach gwarancji, wiec wyrzuciles 1300zl w bloto :(

A, i nie wystepuje wcale z cala szyba.
Ja za to nie płace więc mnie nie boli, z drugiej strony serwis informuje że występuje z całą szybką więc nie wnikam, a że inaczej to widzisz od srodka, to ok, dzięki że informujesz . Z tą akcja na listwy to pewne? A nie ma wewnętrznej akcji na tylne hamulce? Jak już siedzisz w środku to może coś więcej wiesz.
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Wojti2 »

Potwierdzam, we wtorek wymienili mi listwę tylnych prawych drzwi i dali nawet potwierdzenie wykonania z numerem akcji serwisowej.
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
enigma
Posty: 18
Rejestracja: 3 cze 2016, o 08:36
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: asads

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: enigma »

Wojti2 pisze:Potwierdzam, we wtorek wymienili mi listwę tylnych prawych drzwi i dali nawet potwierdzenie wykonania z numerem akcji serwisowej.
Wszystkie Superby III od początku do dziś wychodzące z fabryki czy dotyczy to tylko określonego okresu?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: piramida »

Rzeczywiście te listewki szału nie robią, tak średnio się trzymają, ostatnio podczas otwierania przednich drzwi od pasażera, listewka haczyła o drugą.
Ciekawe kiedy je pogubię chyba że poxipol i po robocie :lol:
Awatar użytkownika
Marillo
Posty: 74
Rejestracja: 6 sty 2016, o 10:24
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Marillo »

piramida pisze:Rzeczywiście te listewki szału nie robią, tak średnio się trzymają, ostatnio podczas otwierania przednich drzwi od pasażera, listewka haczyła o drugą.
Ciekawe kiedy je pogubię chyba że poxipol i po robocie :lol:
No właśnie dzisiaj jak otwierałem prawe przednie drzwi to mi listwa odeszła od tylnych prawych drzwi a żeby tak wesoło nie było że to tylko to ,to już jakiś czas temu zauważyłem że szwankuje mi otwieranie drzwi przednich z dotyku. Czasem czujnik zareaguje na dotyk a czasem nie , natomiast nie ma tego problemu z drzwiami kierowcy, Zgłosiłem do ASO obydwie sprawy. Potwierdzam tylko to że kupujemy coraz większe badziewie za coraz większe pieniądze. O ile jestem w stanie zrozumieć że elektronika może czasem zaszwankować to na listwy nie ma wytłumaczenia żadnego , jest to tak wykonane zle że myjąc auto samemu możesz zawadzić ścierką o chrom i go zerwać.
Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: piramida »

Na szczęście te chromowe listewki są na zatrzask i bez problemu idzie je docisnąć, jak kogoś to boli to zawsze może je sobie na końcach podkleić i problem z głowy
Awatar użytkownika
Marillo
Posty: 74
Rejestracja: 6 sty 2016, o 10:24
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: Marillo »

No nie do końca tak jest bo jak je dociśniesz z powrotem to owszem wskoczą na swoje miejsce ale już nie trzymają jak przedtem - sprawdzone. Natomiast nie w moim interesie jest żeby poprawiać fabrykę i się jeszcze zastanawiać co z tym zrobić.
Raz na wozie , raz pod wozem ,raz w nawozie....
phonemania
Posty: 22
Rejestracja: 14 lip 2016, o 15:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: phonemania »

Mi to kiedyś podklejali już w ASO, ale gdzieś na autobahnie zgubiłem, ja tam się nie dziwię tym wszystkim badziewiom, skoda, Auto za małe pieniądze z dużym wypasem, gdzieś coś musi nie zagrać, nie dziwcie się i nie doszukujcie się jakości :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Chromowana uszczelka drzwi tylnych

Post autor: piramida »

Marillo, wiem że nie w twoim interesie jest poprawiać ASO, zawsze możesz do nich jeździć co tydzień i zawracać dupę pierdołami tracąc swój cenny czas, ciekawe co bardziej się opłaca? ;-)
ODPOWIEDZ