Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 lut 2017, o 06:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 10 sie 2016, o 15:16 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Wybaczamy...

Je艣li chodzi o ASO to czy w Polsce czy w niemczech jeden kij - amatorszczyzna taka, ze lepiej wcale nie jecha膰 i tutaj nie ma znaczenia czy Audi czy Skoda czy jeszcze inny "wynalazek".
Je艣li chodzi o podej艣cie do klienta to tutaj ju偶 jest znaczna r贸偶nica.
Przy obsuwie terminu produkcji, w de. cz臋sto i g臋sto daj膮 auta zast臋pcze ( nawet byl przypadek, 偶e klient pojecha艂 na urlop zast臋pczym autem gdzie klima siadla to nast臋pnego dnia dealer targal szmat drogi, 偶eby podstawic mu sprawne auto).
Jak s膮 jakie艣 powazniejsze naprawy gwarancyjne tez daj膮 zastepczaki.
W pl tego nie u艣wiadczysz, czy to skoda czy tez inna marka.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 sie 2016, o 17:52 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Te偶 se za ka偶dym razem m贸wi臋, 偶e co艣 innego ni偶 Skoda, ale nie wychodzi. Jutro jad臋 na wymian臋 oleju bo ju偶 15 klock贸w prawie nastuka艂em i pewnie si臋 wkurwi臋 bo jest m贸j ulubiony miszcz serwisu. Na szcz臋艣cie b臋dzie te偶 w艂a艣ciciel salonu, 偶ebym mu nie przyp... z otwartej.

PM銇妧琛撶殑銇姪瑷銈掍笌銇堛仸銇亜銇戙仾銇勩

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2016, o 18:34 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Troche modyfikacji
B臋dziemy 艣ledzi膰 TVN24 mo偶e co艣 o Tobie powiedz膮 w stylu "udusil na oczach klient贸w w艂a艣ciciela serwisu"

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2016, o 19:01 
Moderator

Nie w艂a艣ciciela, tylko kierownika.

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2016, o 20:06 

Imi臋: Sebastian
Do艂膮czy艂(a): 8 sty 2016, o 17:09
Samoch贸d: Superb III combi
Dzi艣 by艂em drugi raz i w przeciwie艅stwie do dzia艂u handlowego wyczuwam, 偶e pracownicy serwisu s膮 tam za kar臋. Zobaczymy co wymy艣l膮 i mo偶e jutro si臋 dowiem.

G贸ra

PostNapisane: 12 sie 2016, o 08:55 

Kura odebrana, geometria wydaje si臋 poprawiona ale nadal mam wra偶enie, 偶e przy wycentrowanej kierownicy auto jedzie w prawo. Wibracji nie potrafili zreplikowa膰, uda艂o mi si臋 to pokaza膰 podczas odbioru i brak pomys艂贸w na teraz, propozycja aby czeka膰 a偶 b臋dzie wi臋cej takich jak ja (prawy, wysokotonowy g艂o艣niczek to nie jest). Prawy tylni pas mi naprawili, nie wiadomo czy tak by艂o czy ja co艣 zepsu艂em. T艂uk膮cy d藕wi臋k z ty艂u to by艂 jednak fotelik dzieci臋cy i jego g贸rna, regulowana cz臋艣膰.

Za wynajem auta zast臋pczego zap艂aci艂em 50 z艂 plus 57 za paliwo. Po艣wi臋conego czasu ju偶 nie licz臋.

Podsumowanie: lepiej zr贸b se sam cz艂owieku albo udawaj, 偶e jest dobrze albo ju偶 nie kupuj Skody.

G贸ra

PostNapisane: 12 sie 2016, o 09:40 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Je艣li chodzi o fotelik, dlatego ja oddaj膮c auto z informacja, 偶e co艣 si臋 t艂ucze opr贸偶niam ca艂kowicie auto ze wszystkiego. Sam wtedy patrz臋 czy jednak co艣 ode mnie t艂ucze czy nie, a i w ASO jest pro艣ciej im co艣 stwierdzi膰 i zrzuci膰 na mnie :D

G贸ra

PostNapisane: 5 pa藕 2016, o 14:54 

By艂em wczoraj na serwisie w ASO. Po ostatniej wizycie z reklamacj膮 parasolki (wy艂ama艂a si臋 z uchwytu po wyj臋ciu z drzwi i naci艣ni臋ciu przycisku :P) zagada艂em do bardzo ogarni臋tego pana z serwisu i wspomnia艂em o moich problemach. Pan po czasie sprawdzi艂, 偶e jest instrukcja na usuni臋cie wibracji i zaproponowa艂 wizyt臋. P贸ki co wibracji nie ma i przy okazji nareszcie (!) wyprostowali mi kierownic臋 tak jak powinna by膰.

G贸ra

PostNapisane: 5 sty 2017, o 13:15 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 29 lut 2016, o 21:51
Czy kto艣 z was ma ju偶 rozwi膮zany problem wibracji w drzwiach pasa偶era? U mnie wyst臋puje rezonans przy obrotach 2-3tys a najgorzej jest przy utrzymywaniu sta艂ych obrot贸w w tym zakresie. Pocz膮tkowo problem rozwi膮za艂em poprzez wyt艂umienie drzwi, niestety za jaki艣 czas problem powr贸ci艂. Wykluczy艂em wibracje od g艂o艣nika wysokotonowego, przewod贸w paliwowych i nagrzewnicy, kt贸re to wibracje by艂y wcze艣niej spotykane. Aso sk艂ania si臋 ku prowadnicom szyby...

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2017, o 14:45 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 393KM/509Nm
Od kiedy dsg utrzymuje ci obroty w przedziale 2-3k, chyba 偶e na VI biegu ;-) U mnie utrzymuje bo mam soft skrzyni zrobiony ale u Ciebie?

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2017, o 15:29 

Imi臋: Wojtek
Do艂膮czy艂(a): 5 wrz 2016, o 07:33
Silnik: 2.0TDI (190KM)
broniek napisa艂(a):
Czy kto艣 z was ma ju偶 rozwi膮zany problem wibracji w drzwiach pasa偶era? U mnie wyst臋puje rezonans przy obrotach 2-3tys a najgorzej jest przy utrzymywaniu sta艂ych obrot贸w w tym zakresie. Pocz膮tkowo problem rozwi膮za艂em poprzez wyt艂umienie drzwi, niestety za jaki艣 czas problem powr贸ci艂. Wykluczy艂em wibracje od g艂o艣nika wysokotonowego, przewod贸w paliwowych i nagrzewnicy, kt贸re to wibracje by艂y wcze艣niej spotykane. Aso sk艂ania si臋 ku prowadnicom szyby...

Poje藕dzij bez parasolki, u mnie to ona powodowa艂a wibracje

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2017, o 16:54 

piramida napisa艂(a):
Od kiedy dsg utrzymuje ci obroty w przedziale 2-3k, chyba 偶e na VI biegu ;-) U mnie utrzymuje bo mam soft skrzyni zrobiony ale u Ciebie?

2-3 tys faktycznie na 6 biegu, na ni偶szym biegu przy podjazdach kiedy dsg utrzymuje bieg albo trybie S lub r臋cznym.

Softu skrzyni jeszcze nie zrobi艂em bo my艣la艂em, 偶e si臋 przyzwyczaj臋 do trybu D. Najbardziej optymalnym trybem by艂oby co艣 pomi臋dzy D i S czyli podci膮gni臋cie zmiany w D o jakie艣 400-500 obrot贸w przy s艂abym obci膮偶eniu silnika a nie pi艂owanie jak w S.

Zrobi臋 soft na pewno tylko uporam si臋 z problemem klekotania silnika przy delikatnym przyspieszaniu 2-3 tys obr oraz przy redukcji bez gazu 3-4 tys.
P贸ki co aso wgra艂o nowy soft do silnika i poprawy brak...

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2017, o 16:56 

wbi napisa艂(a):
broniek napisa艂(a):

Poje藕dzij bez parasolki, u mnie to ona powodowa艂a wibracje

Pr贸bowa艂em bez parasolki.

U mnie ewidentnie jest co艣 od szyby. Przy jej opuszczeniu wibracji brak. M贸wi臋 oczywi艣cie o sprawdzaniu na postoju a nie podczas jazdy kiedy szum wszystko zag艂usza.

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2017, o 17:04 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 210 KM/340NM
Szyba moze jrst za nisko i nie wchodzi u gory do konca, albo nie r贸wno obsadzili tez moze byc taki efekt ale to raczej ci臋偶kie....

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2017, o 21:30 
Moderator

艢ci膮gnij sobie na telefon aplikacj臋 w stylu, generator d藕wi臋ku jak poni偶ej.
Odpal bluetooth w aucie, volume na 3/4 i jedziesz z cz臋stotliwo艣ciami. Jak us艂yszysz rezonans to oznacza, 偶e problem jest w kabinie a nie od silnika czy przewod贸w paliwowych.

Obrazek

Nast臋pnie bierzesz takie co艣 i przyk艂adasz kolejno do element贸w. Bardzo szybko znajdziesz, co buczy :)

Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: