SIII - hak i bagażnik na rowery

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: adamski »

Czy ktoś montował bagażnik na rowery na hak w swoim SIII?

Znajomy próbował zamontować bagażnik Thule i stoi krzywo. Prawa strona jest wyżej od lewej o jakieś 4 cm. W bagażniku nie znaleźliśmy żadnej regulacji (może jest jakaś?), a po obejrzeniu haka wydaje się że jest min przekrzywiona jego główka. Przy ciągnięciu przyczepy nie ma to znaczenia, ale zakładając szeroki bagażnik na rowery widać gołym okiem że jest krzywo.

Hak montowany fabrycznie. ASO rozkłada ręce, a centrala w Poznaniu mówi: "tylko oryginalny bagażnik Skody należy stosować" (głupki....)
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: gachul »

a na kuli nie idzie tego wyregulować??? tak pasownie thule obejmuje kule????
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Foton

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: Foton »

adamski pisze:Czy ktoś montował bagażnik na rowery na hak w swoim SIII?

Znajomy próbował zamontować bagażnik Thule i stoi krzywo. Prawa strona jest wyżej od lewej o jakieś 4 cm. W bagażniku nie znaleźliśmy żadnej regulacji (może jest jakaś?), a po obejrzeniu haka wydaje się że jest min przekrzywiona jego główka. Przy ciągnięciu przyczepy nie ma to znaczenia, ale zakładając szeroki bagażnik na rowery widać gołym okiem że jest krzywo.

Hak montowany fabrycznie. ASO rozkłada ręce, a centrala w Poznaniu mówi: "tylko oryginalny bagażnik Skody należy stosować" (głupki....)
I maja racje... tylko oryginał a nie jakis zamiennik :)

A tak na powaznie, wiecie moze kto produkuje te skodowskie bagazniki czy tez relingi?
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: roman_szpadel »

Wprawdzie mam bagażnik thule na hak dopiero dwa lata, ale nigdy nie miałem problemu z dopasowaniem. Był na 3 różnych autach i grało. Na s2 kolegi i s3 u mnie bez żadnych problemów.

Montaż bardziej waha się góra/dół a nie lewo prawo. Nigdy też nie mierzyłem czy trzyma poziom. 4cm nie brzmi tragicznie ale jeśli widać na oko to rozumiem obawy.

Sprawdzę przy kolejnym montazu czy różni się lewa/prawa strona na wysokość i o ile.

Btw. W zeszły weekend nie przykręciłem dużej ramy do której są przyczepione 3 ramiona trzymające rowery. Była w pionie ale zupełnie nie wpuszczona w miejsce osadzenia i nie dokręcona. Przejechałem 80km bez problemu. Thule ma chyba spore marginesy bezpieczeństwa i może te 4cm nie przesądza o znaczącej wadzie haka/bagażnika.
pozdrawiam,
roman_szpadel
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: bartekpion »

Ostatnio podczas rozmowy ze sprzedawcą na temat haka usłyszałem, że od MY2017 nie ma możliwości zamontowania haka poza fabryką. nawet w ASO... Nie wiem jak mam to odebrać, czy jako ostrzeżenie, czy jako próbę naciągnięcia na fabryczny hak. Nie mam pewności, że będzie mi w ogóle potrzebny. Do tej pory nie miałem w żadnym samochodzie, ale świadomość, że jak będzie potrzebny, np żeby wziąć rowery ze sobą albo przewieźć coś przyczepką, i nie będzie można dołożyć żadnego w przyszłości nie za bardzo mi się podoba. z drugiej strony kupić fabryczny za kawałek grosza i go nie użyć nigdy... ktoś może montował do S3 MY2017 hak poza fabryką i może to zweryfikować?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: whity »

Bzdura... Fakt ze trzeba kodować w aso, ale w passku tez działa
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: ursus »

A jak to jest z tym hakiem? Można sobie normalnie zamontować ten oryginalny, który się tak ślicznie w filmikach na youtube chowa i wyciąga?



Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: Enriquez »

Nie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: ursus »

Enriquez pisze:Nie.
No to co oni sprzedają w ASO jako akcesoria? Jakiś inny hak?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: whity »

Tak
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: CLO27 »

:lol: Nie da się już tego fabrycznego montować w taki sam sposób. W aso sprzedają taki jak na alegrosiku chowany....Więc te odpowiedzi były jak najbardziej prawdziwe :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: ursus »

Lipa.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: DżejDżej »

Też mam Thule'a, nawet w ostatni weekend targałem na nim rowery.
I jest możliwość regulacji na kuli, jak zamontowałem pierwszy raz coś mi było krzywo, po kilku poprawkach wyszło równiutko ;)

Ale mam inny problem - bagażnik ma standardową wtyczkę 7-pin i do Szkody popdpinam przez przejściówkę 7->13-pin. I w takim układzie po kilkudziesięciu / kilkuset kilometrach (losowo) wywala, że jest przepalona lewa żarówka na bagażniku (i faktycznie nie świeci, za pierwszym razem myślałem że rzeczywiście przepalona) Ale wystarczy wyłączyć auto i włączyć ponownie, a wszystko działa poprawnie.
Tylko teraz pytanie czy to problem z przejściówką czy Szkoda ma jakiś błąd w CAN-ie i trzeba do ASO się udać...
zawol
Posty: 56
Rejestracja: 30 lip 2015, o 14:00
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: zawol »

Też mam Thule i też podpinam się przez przejściówkę ale problem z żarówką u mnie nie występuje, a woziłem rowery kilkanaście razy w tym parę razy po 1400km i nic. Taniej i łatwiej będzie podpiąć inną przejściówkę ale wydaje mi się, że wina leży po stronie samochodu.
JK
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2018, o 07:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jakub

Re: SIII - hak i bagażnik na rowery

Post autor: JK »

Bagażnik na hak rewelacja - można wjechać do garażu z rowerami bez zdejmowania dachu :-)
Ja wybrałem Atera (niemiecki) bo Thule ma mniejsze możliwości regulacji (mam rowery z bardzo różnym rozstawem osi) i słabo wychodzi opcja z czwartym rowerem. Atera ma też większą nośność niż Thule (niemniej najważniejszym ogranicznikiem jest nośność samego haka!). Bagażnik przejechał już kilkadziesiąt tyś. km i nadal mogę go polecić.
Bagażnik na haku jest znacznie cichszy niż na dachu, ale tak czy inaczej jest trochę głośniej niż bez (przynajmniej w kombi).
Regulacja odchylenia lewo/prawo jest, niemniej lekkie odchylenie nie ma znaczenia - tu precyzja na oko wystarczy - najważniejsze by dobrze trzymał!

Hak w Superb działa fajnie, choć czasem nie opada do końca - najwyraźniej jakiś pył/zanieczyszczenia trochę blokują obrót, ale nie stanowi to problemu - da się hak rozłożyć i złożyć "z buta" i nie trzeba brudzić rąk :-)

Belki mam THULE na reling (Windabr przełożony z Subaru - tylko dokupiłem nowe uchwyty na reling) ale na to nie zwracałem uwagi bo używam tylko do boxa raz w roku - za głośno by wozić na tym rowery ...choć ciszej niż miałem w Subaru Outback - generalnie Superb jest znacznie lepiej wyciszony niż Subaru - to też powód dla którego nie kupiłem drugiego Outbacka, choć nadal uważam, że to fajne auto ;-)
ODPOWIEDZ