Awarie w moim S3 :)

Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Camillinhio »

sko89 pisze:
Założymy się, że przewód jest prawidłowo zamontowany i nie zapchany w środku?
Skoro skrzyżowany, to jednak nie taki prawidłowo zamontowany. Nie wygrywasz flaszki.
Obrazek
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: sko89 »

Ale też nie ma paprocha w środku. Oczywiście montaż przewodu nie jest logicznie prawidłowy ale czy niezgodny z planami konstrukcyjnymi to nie byłbym taki pewny. Czyli potencjalnie montaż mógł być prawidłowy - zgodny z planami konstrukcyjnymi.
Enriquez natomiast upierał się wyłącznie przy tym , że wewnątrz przewodu jest paproch, który zamyka światło przewodu z czym ja się nie zgadzałem a tego ewidentnie nie znaleziono - czyli w tym przypadku ja miałem rację.

Zagadką jeszcze pozostaje dlaczego potencjalnie "wadliwy" montaż przewodów w fabryce dal znać o sobie dopiero po jakimś czasie eksploatacji?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13600
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: Enriquez »

Już nie wnikaj może.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: przemoka »

Na ch.j drążyć. Napijcie się tych dobrych flaszek ;-)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: JacekRS »

sko89 pisze:Ale też nie ma paprocha w środku. Oczywiście montaż przewodu nie jest logicznie prawidłowy ale czy niezgodny z planami konstrukcyjnymi to nie byłbym taki pewny. Czyli potencjalnie montaż mógł być prawidłowy - zgodny z planami konstrukcyjnymi.
Enriquez natomiast upierał się wyłącznie przy tym , że wewnątrz przewodu jest paproch, który zamyka światło przewodu z czym ja się nie zgadzałem a tego ewidentnie nie znaleziono - czyli w tym przypadku ja miałem rację.

Zagadką jeszcze pozostaje dlaczego potencjalnie "wadliwy" montaż przewodów w fabryce dal znać o sobie dopiero po jakimś czasie eksploatacji?
Wg mnie zagadka jest taka, że nie działało to od początku, olano sprawdzenie czy system działa prawidłowo w fabryce, a i w ASO nie odpalały się dysze, bo nawet jak pryskali szybę, to mieli światła włączone na "ZERO". Ja oczywiście tez tego na początku nie sprawdziłem, bo nie chciałem brudzić niepotrzebnie "Dziwki", no i.... taka ta "Hystoryja" wygląda :)

Grunt, że zrobione, a ja Wam obu mogę po "flaszku" postawić za zaangażowanie w temacie :twisted:
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: sko89 »

Enriquez pisze:Już nie wnikaj może.
Dlaczego??? Cała zabawa na tym forum polega na wnikaniu. Wiem, że "mistrzowie" z VGP wnikliwie czytają te nasze wypociny i piszą z tego raporty. To niech się uczą.

A inna sprawa to jak patrzę na te zdjęcia to jakość montażu, maźnięcia pastą itp, chyba zwykłym pędzlem, wyglądają jakby cały montaż samochodu był robiony, nikogo nie obrażając, jak u pana Józia w osiedlowym garażu. Niestety takie czasy i dotyczy to większości marek.
Jesienią byłem dłuższy czas w Japonii. I będąc w Hiroszimie skorzystałem z darmowej wycieczki po fabryce Mazdy, również na linii produkcyjnej. Byłem w szoku. Przy montażu Mazdy, głównym narzędziem i jedynym który każdy monter ma przy pasku jest..... duży gumowy młotek, który jest używany do wszystkiego. Do montażu plastików, poprawy już polakierowanych blach, przy regulacji itp. Następnymi najważniejszymi narzędziami były kolano i łokieć montera. Nie do rzadkości były też skopy z buta.
Ale na dwóch facetów monterów ubranych w jakieś, różne flanelowe łachy i bez kasku o wyglądzie gości, którzy są kompletnie zdezorientowani przypadało trzech facetów w białych kombinezonach i białych kaskach trzymających w rekach długie białe kije. Ci ostatni zajmowali się wyłącznie wytykaniem błędów, często wskazując na nie tymi kijami i przy tym tak się wydzierali jakby ktoś ich ze skóry obdzierał. Monterzy wyglądali jednak na takich, którzy nie zwracają na ich pokrzykiwania uwagi szczególnie, że mieli na uszach ochraniacze i nie za wiele słyszeli:) Niestety nie mogłem nagrać filmiku bo przed wejściem na linie produkcyjną jest szczegółowa rewizja i trzeba zdeponować całą elektronikę.
Wiem jedynie, że po tym co widziałem Mazdy nigdy nie kupię:)))
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: sko89 »

JacekRS pisze:
Grunt, że zrobione, a ja Wam obu mogę po "flaszku" postawić za zaangażowanie w temacie :twisted:
[/quote]


Dobra:))
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: CLO27 »

sko89 pisze:
Enriquez pisze:Już nie wnikaj może.
Dlaczego??? Cała zabawa na tym forum polega na wnikaniu. Wiem, że "mistrzowie" z VGP wnikliwie czytają te nasze wypociny i piszą z tego raporty. To niech się uczą.

A inna sprawa to jak patrzę na te zdjęcia to jakość montażu, maźnięcia pastą itp, chyba zwykłym pędzlem, wyglądają jakby cały montaż samochodu był robiony, nikogo nie obrażając, jak u pana Józia w osiedlowym garażu. Niestety takie czasy i dotyczy to większości marek.
Jesienią byłem dłuższy czas w Japonii. I będąc w Hiroszimie skorzystałem z darmowej wycieczki po fabryce Mazdy, również na linii produkcyjnej. Byłem w szoku. Przy montażu Mazdy, głównym narzędziem i jedynym który każdy monter ma przy pasku jest..... duży gumowy młotek, który jest używany do wszystkiego. Do montażu plastików, poprawy już polakierowanych blach, przy regulacji itp. Następnymi najważniejszymi narzędziami były kolano i łokieć montera. Nie do rzadkości były też skopy z buta.
Ale na dwóch facetów monterów ubranych w jakieś, różne flanelowe łachy i bez kasku o wyglądzie gości, którzy są kompletnie zdezorientowani przypadało trzech facetów w białych kombinezonach i białych kaskach trzymających w rekach długie białe kije. Ci ostatni zajmowali się wyłącznie wytykaniem błędów, często wskazując na nie tymi kijami i przy tym tak się wydzierali jakby ktoś ich ze skóry obdzierał. Monterzy wyglądali jednak na takich, którzy nie zwracają na ich pokrzykiwania uwagi szczególnie, że mieli na uszach ochraniacze i nie za wiele słyszeli:) Niestety nie mogłem nagrać filmiku bo przed wejściem na linie produkcyjną jest szczegółowa rewizja i trzeba zdeponować całą elektronikę.
Wiem jedynie, że po tym co widziałem Mazdy nigdy nie kupię:)))
No to nieźle :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4023
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: piramida »

sko, co masz do gumowego młotka? Wszędzie sie go używa ;-)
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: skipper »

dzisiaj same włączyły mi się światła do ruchu lewostronnego :shock:
przestawiłem z powrotem w columbusie zobaczymy co będzie dalej
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: kamracik »

To samo spotkało dziś moje poranne ciastko, również się samo zjadło i nawet okruszek mi nie został :( ;)
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: skipper »

sugerujesz że ja przestawiłem?

nie wiem, jechałem, wyłączyłem ACC i zamiast komunikatu o wyłączeniu asystenta pojawił się komunikat o włączeniu świateł do ruchu lewostronnego, może wczoraj coś w serwisie przy wymianie oleju pogrzebali...
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: kamracik »

Nie mówię, że konkretnie Ty, ale z praktyki raczej większość takich rzeczy dzieje się z pomocą człowieka - dziecka, żony itd. Po prostu z przypadku :) Zasada co do zgłoszenia błędu jest jedna - "Jeśli błąd nie wystąpił 3 razy to nie był błędem" :)
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: skipper »

stawiam na serwis wczoraj, pewnie teraz czytają i leją :lol:

zemsta za zdjęcie reklamy z tablic i założenie superbclub :lol:
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Awarie w moim S3 :)

Post autor: leszekmw »

skipper , w misiu też taki jeden w anglii był i nic nie wiedział... ;)
ODPOWIEDZ