Ubytki płynu chłodniczego S3

marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: marasmus007 »

Przy 20.000 km dolałem różnicę pomiędzy min i max, o dziwo teraz 26.000 i płynu nie ubywa
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Lukii »

Jak jest wlew to trza lać ;)
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: piramida »

W golfach R była seria wadliwych pomp wodnych, może u nas jest podobnie ;-)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Tom-Tdi »

Pewnie tak, nie tylko w R-kach w Gti też, pewnie w całej gamie 2.0 TSI
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: najmita »

Z doświadczenia amatora to wygląda na to, że płyn nie paruje samoistnie do atmosferki, a skoro znika, to pewnie się miesza z olejem i pogarsza jego właściwości smarne. A skoro olej i tak jest domyślnie dość rzadki, to silniczek się może deczko przytrzeć. Tak mnie jakoś taka refleksja naszła. Ale jestem amatorem, więc może nie mam racji. Niech się wypowie jakiś specjalista od silników.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: alexyn »

najmita pisze:Z doświadczenia amatora to wygląda na to, że płyn nie paruje samoistnie do atmosferki, a skoro znika, to pewnie się miesza z olejem i pogarsza jego właściwości smarne. A skoro olej i tak jest domyślnie dość rzadki, to silniczek się może deczko przytrzeć. Tak mnie jakoś taka refleksja naszła. Ale jestem amatorem, więc może nie mam racji. Niech się wypowie jakiś specjalista od silników.
Raczej błędna ta Twoja teoria. Prawdziwa byłaby przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: yaro_1 »

mogą być małe przecieki na pompie, mogą być małe przecieki na łączeniu przewodów ale to z reguły przecieka jak mrozy, jest też możliwość że płyn idzie do cylindrów i się przepala, dużo możliwości jest
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Lukii »

A niech se bierze :)
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: piramida »

Jak to sprawdzić czy pompa wody wadliwa? Ostatnio mym uszom dochodzi spod maski takie dziwne wycie jakby właśnie głośniejsza praca jakiejś pompy, słychac to do momentu zagrzania oliwy do około 80 stopni, później cisza.
Po za tym w lutym kończy się gwarancja, czas odwiedzić ASO co by czegoś poszukać, może się coś uda znaleźć i zrobić w ramach gwarancji :mrgreen:
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: najmita »

alexyn pisze:
najmita pisze:Z doświadczenia amatora to wygląda na to, że płyn nie paruje samoistnie do atmosferki, a skoro znika, to pewnie się miesza z olejem i pogarsza jego właściwości smarne. A skoro olej i tak jest domyślnie dość rzadki, to silniczek się może deczko przytrzeć. Tak mnie jakoś taka refleksja naszła. Ale jestem amatorem, więc może nie mam racji. Niech się wypowie jakiś specjalista od silników.
Raczej błędna ta Twoja teoria. Prawdziwa byłaby przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą.
Nie wykluczam, że jest błędna, ale S3 to jednak całkiem świeży model, zatem raczej nie stawiam na nieszczelności połączeń i rur. Jak pisałem, niech się wypowie jakiś spec od silników, ja nim nie jestem. Jednak jakikolwiek jest powód utraty płynu, to nie jest to dla mnie normalne w pojazdach, z których najstarsze mają 3 lata.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: piramida »

W Większość TSI ucieka płyn, są to minimalne wartości ale jednak są i to nie tylko w skodzie bo i w VW też. Jest jeszcze inna opcja, w nowych silnikach kolektor wydechowy jest zintegrowany i panuje tam zajebiście wysoka temp. być może jest tez przyczyna w minimalnym stopni odparowywania płynu.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Sebastian_M26 »

Nie ma cudów, wyciek, cylinder albo w olej. Jedynym połączeniem do atmosfery jest korek zbiornika który otwiera się przy zbyt wysokim ciśnieniu.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: marasmus007 »

Sebastian_M26 pisze:Nie ma cudów, wyciek, cylinder albo w olej. Jedynym połączeniem do atmosfery jest korek zbiornika który otwiera się przy zbyt wysokim ciśnieniu.
Ale żeby w co 2 aucie ??
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: Sebastian_M26 »

Może przy wysokim obciążeniu cieplnym powstaje pow. 1,3bar i otwiera się zawór w korku.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
NMK
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2016, o 12:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Norbert

Re: Ubytki płynu chłodniczego S3

Post autor: NMK »

Lato 5 kkm Alpy - zapaliła się kontrolka, odpowietrzanie/przywracanie ciśnienia pomagało, nie wiem ile było przy odbiorze, póżniej dolałem do max i po kolejnym 1/2 roku i przy 10 kkm nadal siedzi. Porównując do choinki przy opadach śniegu (wariujące czujniki zbliżeniowe i kamera krzycząca że jej obraz śnieży :lol: ) to mały pikuś.
ODPOWIEDZ