Brak spryskiwacza tylnej szyby

Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: arecki1338 »

Przestał mi działać spryskiwacz tylnej szyby. Pompka pracuje, plyn nie dociera. Miał ktos podobny problem? Czy wezyk na tyl jest w jakis sposob polaczony w okolicach spryskiwaczy szyby przedniej i czy jest mozliwosc, aby przy wymianie spryskiwacza przedniej szyby po stronie kierowcy cos sie wypielo??
koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: koleś1 »

Z którego roku jest Superb? Mógbyś uzupełnić profil.
Są połączenia. Gdzieś z przodu widzę jedno, może być w okolicy podszybia jak wchodzi do wnętrza auta. Drugie gdzieś w bagażniku. Pewnie za tapicerką po lewej stronie. Na rysunku nie widać gdzie dokładnie.
Szukaj gdzieś wycieku. Może po zapachu płynu zlokalizujesz. Może dysza jest przytkana?
Obrazek
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: arecki1338 »

dysza jest ok. Samochod z 2017 roku. Nie widze wycieku, ani nie czuje zapachu. Ale tez za mocno nie pryskalem.Zaczne chyba od klapy bagaznika.Musz tylk poszukac, jak sciagnac tapicerke bez uszkodzen :)
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: Kasper »

arecki1338 pisze:dysza jest ok. Samochod z 2017 roku. Nie widze wycieku, ani nie czuje zapachu. Ale tez za mocno nie pryskalem.Zaczne chyba od klapy bagaznika.Musz tylk poszukac, jak sciagnac tapicerke bez uszkodzen :)
Miałem podobny problem kiedyś w octavii. Okazało się uszkodzony wężyk w tylnej wycieraczce.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: master_be »

A w liftbacku był spryskiwacz tylnej szyby? U mnie tylko psika w kamerkę.
Rocznik 2016
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: Kasper »

master_be pisze:A w liftbacku był spryskiwacz tylnej szyby? U mnie tylko psika w kamerkę.
Rocznik 2016
Octavia 2 FL 2009 miała normalnie wycieraczkę i spryskiwacz

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: arecki1338 »

master_be pisze: 10 lip 2023, o 12:40 A w liftbacku był spryskiwacz tylnej szyby? U mnie tylko psika w kamerkę.
Rocznik 2016
Tak, spryskiwacz jest zintegrowany z wycieraczka.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: Kasper »

arecki1338 pisze:
master_be pisze: 10 lip 2023, o 12:40 A w liftbacku był spryskiwacz tylnej szyby? U mnie tylko psika w kamerkę.
Rocznik 2016
Tak, spryskiwacz jest zintegrowany z wycieraczka.
I zazwyczaj w srodku jest uszkodzenie i spryskiwacz nie działa. Do wymiany cała ramię wycieraczki

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: koleś1 »

Ramię może zostać ale mechanizm może być do naprawy/wymiany bo w ośce jest spryskiwacz. w liftbacku.
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: arecki1338 »

A wiecie może jak zdemontować tapicerke klapy bagaznika, żeby sie dostac do mechanizmy wycierczki?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: Enriquez »

Jest na spinki. Znajdź na allegro taką osłonę i sobie zobacz jak wyglada "od zaplecza"
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Adek144
Posty: 36
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: Adek144 »

Tutaj masz filmik jak zdjąć tapicerkę.
Ja miałem problem ze spryskiwacz w liftbacku działał słabo. Zdjalem plastikowy kapturek, poluzowalem śrubę i wyjąłem dysze spryskiwacza. Miałem pod ręką w spray preparat do poprawy styków elektrycznych i psikalem od strony gdzie normalnie dostaje się płyn. Na początku leciało z dyszy słabo. Zacząłem pryskać od strony z której powinien wyciekać płyn aż z drugiej strony wyciekał preparat i tak na zmianę aż dysza się odetkala i leciało super w jedną i drugą stronę. Zamontowałem dysze na miejsce i spryskiwacz tryska po dach a nie tylko przy samym mocowaniu wycieraczki. Robię tak co jakiś czas jak widzę że słabiej leci. Po zimnie miałem tak że przestało lecieć i myślałem że mi właśnie w klapę leci. Miałem się brać za rozbieranie ale też zacząłem od czyszczenie i udało się. Zaczął działać. To samo z przednim miałem. Zdjalem wyczyściłem jakimś preparatem w sprayu który miałem pod ręką u dysza działa jak nowa. Ważne żeby było ciśnienie. Zmywacz do hamulców też super działa.
master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: master_be »

I u siebie naprawiłem. Obyło się bez rozbierania
Zdjąłem osłonę wycieraczki oraz ten plastikową końcówkę spryskiwacza ( nie trzeba odkręcać śruby, wystarczy podważyć płaskim śrubokrętem).
U mnie końcówka spryskiwacza była drożna, ale nic z rurki nie leciało. Przy pomocy stalowego drutu przepchałem tą dziurkę, weszło ok 15cm. Przy pierwszym spryskaniu aż czarna maź wypłynęła. Proponuję popsikać trochę (nie 3s), bo ja zrobiłem ten błąd i nałożyłem końcówkę spryskiwacza i od razu ją zatkało.
Adek144
Posty: 36
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: Adek144 »

master_be pisze: 17 lip 2023, o 09:19 I u siebie naprawiłem. Obyło się bez rozbierania
Zdjąłem osłonę wycieraczki oraz ten plastikową końcówkę spryskiwacza ( nie trzeba odkręcać śruby, wystarczy podważyć płaskim śrubokrętem).
U mnie końcówka spryskiwacza była drożna, ale nic z rurki nie leciało. Przy pomocy stalowego drutu przepchałem tą dziurkę, weszło ok 15cm. Przy pierwszym spryskaniu aż czarna maź wypłynęła. Proponuję popsikać trochę (nie 3s), bo ja zrobiłem ten błąd i nałożyłem końcówkę spryskiwacza i od razu ją zatkało.
Fajnie że zadziałało :). Faktycznie nie trzeba odkręcać śruby. Za pierwszym razem odkrecalem a raczej poluzowalem ale potem już tylko podważałem. Ogólnie wydaje mi się że też się to szybciej dzieje jak masz mało płynu w zbiorniku u zasysa jakieś szambo z dna. Przynajmniej tak z moim obserwacji wynika.
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Brak spryskiwacza tylnej szyby

Post autor: arecki1338 »

master_be pisze: 17 lip 2023, o 09:19 I u siebie naprawiłem. Obyło się bez rozbierania
Zdjąłem osłonę wycieraczki oraz ten plastikową końcówkę spryskiwacza ( nie trzeba odkręcać śruby, wystarczy podważyć płaskim śrubokrętem).
U mnie końcówka spryskiwacza była drożna, ale nic z rurki nie leciało. Przy pomocy stalowego drutu przepchałem tą dziurkę, weszło ok 15cm. Przy pierwszym spryskaniu aż czarna maź wypłynęła. Proponuję popsikać trochę (nie 3s), bo ja zrobiłem ten błąd i nałożyłem końcówkę spryskiwacza i od razu ją zatkało.
No właśnie dziś miałem się wsiąść za rozbieranie. Ale spróbowałem patentu z drucikiem :)Faktycznie, to byl stal w dziesiatke. A swoja droga, czemu zawsze szuka sie trudniejszych rozwiazan, a nie pomysli o tych najprostszych :D
ODPOWIEDZ