Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 cze 2018, o 22:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 52 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 14 cze 2016, o 13:20 

Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2015, o 12:49
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Ja u偶ytkowa艂em ju偶 kilka sk贸d i zawsze docierane z du偶膮 staranno艣ci膮 a tylko jedna z silnikiem 2.0 TDI CR 140 KM nie bra艂a oleju od wymiany do wymiany (30 kkm w moim przypadku). Reszta zawsze te 1-1,5 l bra艂y. Tak偶e nie ma regu艂y, oczywi艣cie pomijam przypadki bezmy艣lnego pa艂owania zaraz po wyje藕dzie z salonu ;)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 14 cze 2016, o 16:01 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 8 gru 2013, o 13:10
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
elzimny napisa艂(a):
ps. Ciekawe ile oleju nap臋dowego w oleju silnikowym maj膮 Ci co im oleju nie bierze :D :D

Raczej wcale. ON rozpuszczony w oleju silnikowym ch臋tnie i relatywnie szybko odparowuje podczas d艂ugich odcink贸w pokonanych w warunkach autostradowych i mi臋dzy innymi w艂a艣nie dlatego niekt贸rym si臋 wydaje, 偶e im w trasie oleju ubywa.

Silniki utrzymuj膮ce stabilny poziom pomimo zr贸偶nicowanych warunk贸w eksploatacji nie s膮 zagro偶one przenikaniem nadmiernych ilo艣ci ON do misy olejowej.

Tak偶e ... kiepski dowcip :lol: :lol: ... .

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 16:04 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2015, o 20:13
Samoch贸d: Superb III
Mog臋 zapyta膰 sk膮d masz t膮 pewno艣膰, 偶e bierze Ci 0,2 litra na 1000 km?? Bo teoretycznie je艣li masz 20-40 tys km to mo偶esz to jako艣 sensownie zaobserwowa膰 ale jak masz np 4 tys jak ja to jakim cudem to zrobi膰? Zaznaczy艂e艣 na bagnecie jak膮艣 krech臋 i w identycznych warunkach odtworzy艂e艣 pomiar?
Auto jest nowe i mo偶e troch臋 tego oleju gdzie艣 tam musia艂o uby膰, wej艣膰 w dziury czy co艣 podobnego?
Kurde... id臋 zobaczy膰 sw贸j bagnet bo mo偶e ju偶 si臋 nawet nie macza... W ko艅cu mam ten sam silnik! :shock:

Sprawdzi艂em. Olej jest. tzw. g贸rny stan. Za to p艂ynu ch艂odniczego jest minimum co mo偶e wskazywa膰 sk膮d tyle oleju :lol:
Ale w sumie nie wiem ile by艂o jak odbiera艂em auto wi臋c albo mam niepopsuty silnik i jestem wyj膮tkiem albo mam popsuty ale jeszcze
si臋 tym nie martwi臋 :P

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 16:32 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2016, o 21:15
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Ja mam jakies 12kkm i jest OK, chyba 偶e jest wi臋cej ON lub p艂ynu ch艂odniczego ni偶 oleju ;-)

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 20:18 

Imi臋: Mirek
Do艂膮czy艂(a): 30 pa藕 2013, o 20:18
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Rolnik napisa艂(a):
Mog臋 zapyta膰 sk膮d masz t膮 pewno艣膰, 偶e bierze Ci 0,2 litra na 1000 km?? Bo teoretycznie je艣li masz 20-40 tys km to mo偶esz to jako艣 sensownie zaobserwowa膰 ale jak masz np 4 tys jak ja to jakim cudem to zrobi膰? Zaznaczy艂e艣 na bagnecie jak膮艣 krech臋 i w identycznych warunkach odtworzy艂e艣 pomiar?
Auto jest nowe i mo偶e troch臋 tego oleju gdzie艣 tam musia艂o uby膰, wej艣膰 w dziury czy co艣 podobnego?
Kurde... id臋 zobaczy膰 sw贸j bagnet bo mo偶e ju偶 si臋 nawet nie macza... W ko艅cu mam ten sam silnik! :shock:

Sprawdzi艂em. Olej jest. tzw. g贸rny stan. Za to p艂ynu ch艂odniczego jest minimum co mo偶e wskazywa膰 sk膮d tyle oleju :lol:
Ale w sumie nie wiem ile by艂o jak odbiera艂em auto wi臋c albo mam niepopsuty silnik i jestem wyj膮tkiem albo mam popsuty ale jeszcze
si臋 tym nie martwi臋 :P

Dalem przyklad ostatnich 4tys km a mam przejechane 35tys. Do pierwszego przegladu na 30tys zjadl 4.5l auto bylo normalnie docierane nic nie przeginane.
I nie woze Jarka z kotem do pracy :lol: :lol:

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 20:25 

MIREK napisa艂(a):
Dalem przyklad ostatnich 4tys km a mam przejechane 35tys. Do pierwszego przegladu na 30tys zjadl 4.5l auto bylo normalnie docierane nic nie przeginane.
I nie woze Jarka z kotem do pracy :lol: :lol:

No to jest kolego bardzo wiarygodna informacja i z tego by wynika艂o, 偶e faktycznie mo偶na si臋 zacz膮膰 martwi膰.
Niestety do艣wiadczenie z wymian膮 oleju co 30 tys km mam zerowe ale jest to dosy膰 niepokoj膮ce. Wymienia艂em oleje w aucie co 15-20 kkm i nigdy nie dolewa艂em. Jak raz przeci膮gn膮艂em do 30 tys to p贸艂 litra dola艂em ale auto 320 kkm najechane ...
Skoda ma norm臋 z kosmosu ale to chyba jak ka偶da inna marka i jak silnik nie stanie to ci臋偶ko b臋dzie co艣 wywalczy膰.
W dup臋... trzeba b臋dzie kupi膰 butelk臋 oleju w razie "W" :P

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 20:30 

Najlepiej cala beczke :lol: :lol: :lol:

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 20:49 

Imi臋: asads
Do艂膮czy艂(a): 3 cze 2016, o 08:36
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Panowie, czytam te posty o braniu oleju i interesuje kilka w膮tk贸w, kt贸re mo偶e m膮drzejsi ode mnie s膮 w stanie rozwin膮膰:

1. Czy jest udowodnione, 偶e sam fakt "brania" oleju niesie ze sob膮 jakie艣 negatywne skutki? Je藕dzi艂em kilkoma samochodami w 偶yciu, kt贸re bra艂y oko艂o 0,1-0,2l/1000km np. ostatnio Civic Type-R FN23 i nie s艂ysza艂em 偶eby silnikowi w jakiejkolwiek Hondzie to zaszkodzi艂o?
2. Jak to jest, 偶e silniki produkowane z dok艂adno艣ci膮 do mikron贸w maj膮 tak zr贸偶nicowane potrzeby smarowania?
3. Co mo偶na wydedukowa膰 z pkt. 2 najbardziej logiczn膮 konkluzj膮 jest to, 偶e zu偶ycie oleju jest proporcjonalne do stylu jazdy (vide w niekt贸rych tematach ludzie chwal膮 si臋 jak to licznik贸w nie zamykali w S3 a samoch贸d kupiony/wyprodukowany miesi膮c temu?)
4. Czy nie jest tak, 偶e u偶ytkownicy intensywnie eksploatuj膮ce silnik pl膮cz膮 p贸藕niej nt. awaryjno艣ci DSG lub zu偶ycia oleju?

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 21:01 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Mej napisa艂(a):
Raczej wcale. ON rozpuszczony w oleju silnikowym ch臋tnie i relatywnie szybko odparowuje podczas d艂ugich odcink贸w pokonanych w warunkach autostradowych i mi臋dzy innymi w艂a艣nie dlatego niekt贸rym si臋 wydaje, 偶e im w trasie oleju ubywa.

Ciekawe. Nie wiedzia艂em, ze jest takie zjawisko. Czasami nawet mo偶na sie czego艣 dowiedzie膰 z forum :)

鈾櫔鈾櫔...绉併伄銉涖兂銉銇儵銈儉銈堛倞銈傞熴亜...鈾櫕鈾

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 21:26 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 11 gru 2015, o 20:48
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Airbus A320 z silnikami CFM56-5 potrafi bra膰 0.5 qt (oko艂o p贸艂 litra) oleju na ka偶d膮 godzin臋 lotu na silnik i lata膰 bez problem贸w.
Zatem limity skody to piku艣.

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 21:28 

mandela napisa艂(a):
Airbus A320 z silnikami CFM56-5 potrafi bra膰 0.5 qt (oko艂o p贸艂 litra) oleju na ka偶d膮 godzin臋 lotu na silnik i lata膰 bez problem贸w.
Zatem limity skody to piku艣.

Nastepny bedzie Airbus ;)

G贸ra

PostNapisane: 14 cze 2016, o 21:37 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 444PS/567Nm
Jak tylko nie wpierdziela 0.5l/1000 to nie ma si臋 czym stresowa膰 :D

G贸ra

PostNapisane: 15 cze 2016, o 09:11 

Nie bez powodu jak wyskakuje nam asystent zm臋czenia to jest napis: napij si臋 kawy i sprawd藕 olej :) hehe

G贸ra

PostNapisane: 20 cze 2016, o 00:25 

Do艂膮czy艂(a): 17 lis 2015, o 23:49
Silnik: 2.0TSI (280KM)
[quote="mandela"]Airbus A320 z silnikami CFM56-5 potrafi bra膰 0.5 qt (oko艂o p贸艂 litra) oleju na ka偶d膮 godzin臋 lotu na silnik i lata膰 bez problem贸w.
Zatem limity skody to piku艣.[/quote]
To IAE biora mniej! Daje slowo! Dzis sprawdzalem! ;)

G贸ra

PostNapisane: 8 lis 2017, o 17:27 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
OK, ja od pocz膮tku (auto kupione u偶ywane) zauwa偶y艂em ubytek oleju... dolewa膰 musia艂em oko艂o 0,5-0,8 litra na 3000km. Zg艂asza艂em to do serwisu, ale temat by艂 zlewany (mie艣ci si臋 w normie, gor膮co jest itp itd). Towarzyszy艂a temu zbyt wysoka moim zdaniem temperaturaa oleju (114-120 stopni przy normalnej eksploatacji, czasem wy偶sza przy je藕dzie autostradowej z du偶ymi pr臋dko艣ciami). Przy 60k km zmieni艂em serwis (na PolmMot przy Po艂czy艅skiej). Zaproponowano mi przeprowadzenie tzw. pr贸by olejowej, czyli zwa偶ono nowy olej, zalano do silnika, je藕dzi艂em tak kilkaset km (zaplombowany bagnet), spuszczono olej... i wysz艂o po przeliczeniu zu偶ycie na poziomie 0,7 litra na 1000km. Czyli poza normami. Auto kilka miesi臋cy po gwarancji. Na razie jestem zaproszony na dalsz膮 weryfikacj臋, w ramach gwarancji... Zobaczymy jak to si臋 potoczy.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 52 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: