SIII problem ze skrzynią (manual) - nie wchodzą biegi

Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 182
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

SIII problem ze skrzynią (manual) - nie wchodzą biegi

Post autor: mackowski30 »

Założyłem nowy temat, gdyż nie mogłem znaleźć takiego, który dotyczyłby podobnego problemu jak u mnie.

Auto SIII 2.0 150 z 09.2019 przed FL od nowości u mnie, jestem jedynym kierowcą, obecny przebieg 26.5kkm.
Problem zaczął pojawiać się, gdy zostałem uziemiony w domu z powodu Covid19, a co za tym idzie przestałem używać samochodu na co dzień (zdarza się, że stoi nieruszane przez prawie tydzień). Podczas próby wbicia jakiegokolwiek biegu, czy to 1 czy R, aby móc wyjechać z parkingu jest to praktycznie niemożliwe. Coś tak jakby "trzymało" drążek i nie pozwala na zapięcie biegu. Zauważyłem to jakieś kilka tygodni temu, ale wbiłem 2 bieg, delikatnie ruszyłem autem, żeby przekręcić skrzynię i następnie 1 czy R wskakiwały (ale też mimo wszystko z delikatnym oporem).
W chwili obecnej dzieje się tak, że za ch... nie idzie wbić biegu po kilkudniowym postoju. W sobotę spędziłem naprawdę kilka min zanim udało mi się coś zapiąć i odjechać. Dodam, że po przejechaniu kilki km problem ustaje i biegi wchodzą normalnie, czyli ewidentnie, gdy auto się nagrzeje.. Co to może być, olej, regulacja czy coś grubszego? Nie robię nic na siłę, nie wbijam biegów na przysłowiowego chama, nigdy nie zdarzyło mi się 'strzelić' ze sprzęgła (które chodzi tak samo od nowości), czy doprowadzić do jakichkolwiek zgrzytów..
Chciałem to zgłosić w ASO przy najbliższym przegladzie za 2.5kkm, ale chyba jednak nie obejdzie się bez wcześniejszej wizyty :evil:
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: SIII problem ze skrzynią (manual) - nie wchodzą biegi

Post autor: krzysn »

Zaglądałeś pod maskę? Może coś leży przy wybieraku na skrzyni co mięknie ;-) pod wpływem temperatury?
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: SIII problem ze skrzynią (manual) - nie wchodzą biegi

Post autor: Skodnik4x4 »

Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 182
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: SIII problem ze skrzynią (manual) - nie wchodzą biegi

Post autor: mackowski30 »

Nie ma szans, tak jak pisałem wcześniej, po przejechaniu nawet krótkiego dystansu (poniżej km) wszystko zaczyna wracać do normy. Więc nie sądzę, żeby taka bułka robiła się miękka..
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: SIII problem ze skrzynią (manual) - nie wchodzą biegi

Post autor: RybaDK »

Wedlug mnie zapowietrza się hydraulika sprzęgła ( "niedowysprzegla") . Miałem bardzo podobnie w Octavi 2 tyle że po dłuższym postoju zostawał mi pedał w podłodze biegi nie wchodziły raz czy dwa odciagnalem ręka i sprzęgło wracało do czasu dłuższego postoju. Na początku wymieniłem pompkę bo szybciej i taniej, finalnie okazało się że wysprzeglik się rozszczelnił miał mikro wyciek i się zapowietrzał.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ