Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skoda?

Awatar użytkownika
radzyku
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2015, o 21:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: EBE / DW / DE

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: radzyku »

ja bym powiedział odwrotnie ;) u mnie szum opon pirelli daje mi popalić do ok. 100km/h przy prędkosciach 150 km/h szum schodzi na drugi plan i superb jest przyzwoicie cichy. Zarówno na nawierzchni asfaltowej jak i betonowej nie odstaje od pomiarów wykonanych w VW Passat z / bez podwójnych szyb / Ford Mondeo. Także przy V autostradowych jest na prawdę OK.


A tak przy okazji.. okazało się, że mój nowy superb ma rysy na bocznych lusterkach, które są widoczne pod pewnymi kątami lub mając światło skierowane bezpośrednio na nie. Zgłosiłem ten fakt ok. 6h po odbiorze auta i cały czas oczekuje na odpowiedź salonu ;) póki co sprawdzają.... ciekawe co [;

Druga sprawa jest taka, że panowie czesi lub tez panie czeszki zapomnieli/zapomniały zainstalować moduł cyfrowego radia DAB-u mimo, że za niego zapłaciłem ;) Panowie z salonu twierdzą, że być może nie potrafie tego włączyć.... poniżej filmiki - proszę o komentarz ;)

przykład ze skody octavii:
https://www.youtube.com/watch?v=Mbny3A6sZL8

2:28 można zacząć..

przykład z mojego suberba:

https://megawrzuta.pl/download/6bbc27e3 ... cbf24.html
Ostatnio zmieniony 31 mar 2016, o 20:01 przez radzyku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: whity »

Masz zepsute auto :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: ursus »

@radzyku - co do hałasu, no to masz coś nie tak. To bez sensu, żeby było głośniej przy niższym prędkościach.

Powiedziałbym, że wręcz niemożliwe... bo niby czemu miałoby być ciszej przy większych? Może inne hałasy zagłuszają ten co masz przy niższych, ale coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: Camillinhio »

Przy niższych słyszysz opony, potem powietrze. Silnik zawsze w tle ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
radzyku
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2015, o 21:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: EBE / DW / DE

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: radzyku »

@ursus miałem na myśli, że szum opon pirelli przy niższych prędkościach jest wg mnie czysto subiektywnie głośny w stosunku do innych hałasów tj. silnik + powietrze + hałas zewnętrzny. Bardzo możliwe, że przy mojej Audi A3 poziom szumu był nawet wyższy ale silnik dużo głosniejszy (common rail ) pomimo niskiej V obr. Przy wyższych prędkościach silnik jest wyraźniej słyszalny ze względu chociażby na wyższą prędkość obrotową jak i wiatr które razem zagłuszają szum przenosząc go na drugi plan. Oczywiście przy 150km/h jest głośniej niż przy 100km/h. Dla mnie jest po prostu nienaturalnie głośno przy niskich prędkościach.

Chętnie porównałbym z innymi superbami :) Obecnie jestem w okolicach Bełchatowa , od soboty do niedzieli w okolicach Wrocławia, ktoś chętny ? :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: CLO27 »

radzyku pisze:ja bym powiedział odwrotnie ;) u mnie szum opon pirelli daje mi popalić do ok. 100km/h przy prędkosciach 150 km/h szum schodzi na drugi plan i superb jest przyzwoicie cichy. Zarówno na nawierzchni asfaltowej jak i betonowej nie odstaje od pomiarów wykonanych w VW Passat z / bez podwójnych szyb / Ford Mondeo. Także przy V autostradowych jest na prawdę OK.


A tak przy okazji.. okazało się, że mój nowy superb ma rysy na bocznych lusterkach, które są widoczne pod pewnymi kątami lub mając światło skierowane bezpośrednio na nie. Zgłosiłem ten fakt ok. 6h po odbiorze auta i cały czas oczekuje na odpowiedź salonu ;) póki co sprawdzają.... ciekawe co [;

Druga sprawa jest taka, że panowie czesi lub tez panie czeszki zapomnieli/zapomniały zainstalować moduł cyfrowego radia DAB-u mimo, że za niego zapłaciłem ;) Panowie z salonu twierdzą, że być może nie potrafie tego włączyć.... poniżej filmiki - proszę o komentarz ;)

przykład ze skody octavii:
https://www.youtube.com/watch?v=Mbny3A6sZL8

2:28 można zacząć..

przykład z mojego suberba:

https://megawrzuta.pl/download/6bbc27e3 ... cbf24.html
Ja miałem ryski dwie ale zeszły hehe okazało się, że jakaś rysa po foliach/osłonach czy cuś ...
Autko przy mnie czujnikiem sprawdzone, podobno mają teraz procedury, że jeżeli było jakieś kuku muszą udokumentować i klientowi przedstawić - pewnie parę spraw sądowych kosztujące parę procent wartości auta ich skutecznie do takich praktyk zmusiły :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
CRN
Posty: 155
Rejestracja: 31 maja 2013, o 07:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: WLKP

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: CRN »

Sami ci czujnikiem w salonie sprawdzali?
Było: Laguna II, A6 C5, A4 B7, A6 C6, A4 B8,
SII 2.0 TDI 170KM
Obrazek

Aktualnie: SIII 2.0 TSI 220KM
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: CLO27 »

No sami przy mnie bo zobaczyłem zaciek na masce i mnie to zastanowiło. Na całym autku pokazali jakie grubości lakieru. Potem mi oddali czy chce sam, ale ja mam trochę, że tak powiem bardziej na czasie w domku więc olałem. Poza tym lepiej jakby wyszło po odbiorze hehe.....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
edgeofsanity
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2015, o 21:32
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: edgeofsanity »

Witam,
Temat mnie zaskoczył bo nie zwróciłem uwagi na szum opon ale rzeczywiście po Octavii 1.8TSI przesiadka do Superba 1.8TSI teraz nie sprawiła, że jest ciszej. A np na masce z przodu Superb ma wyciszenie jakies tam a Octavia nie miała.
No i mam P7 Pirelli R18 i rzeczywiście przyznaję, że to opony są dość głośne co nawet przy niskich prędkościach sprawia, że nie jest bardzo cicho w aucie. Także subiektywnie potwierdzam.
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: Cobrettiiii »

Ja odebrałem swojego dzisiaj :) I nie zauważyłem żeby było jakoś głośnie... Jazda Wrocław- Otwock, Otwock Łomianki, Łomianki Otwock....

Prawie 500 km... Jechałem i wolno i dość szybko... nawet 210 . Nie jest jakoś głośno :) takie są moje odczucia :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
pinez
Posty: 126
Rejestracja: 12 sty 2016, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: pinez »

Cóż. .. po 2000km zrobiło się glosniej. Na mokrym średnio. Opony... jeździłem na lepszych
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 149
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: Movibonczuk »

A zastanawial sie ktos nad Michelin CrossClimate? Maja teraz niezla kampanie reklamowa. Czytalem kilka recenzji i ogladalem kilka testow. Wyglada to na prawde niezle. Powaznie rozwazam ich zakup. Odpada wiele problemow i wydatkow. A biorac pod uwage "zadowolenie" wiekszosci z Was z seryjnych opon pomysl wydaje sie jeszcze lepszy.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: kamracik »

Pab jeździ i ktoś jeszcze na nich. Ogólnie sobie chwalą do spokojnej jazdy.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: kamracik »

Ktoś jeździ na nich w Supku z tego co kojarzę, bodajże w 17".
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 149
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: Movibonczuk »

Na razie jeszcze nikt nie mial szansy testowac 18" bo wychodza dopiero we wrzesniu. Wlasnie sie zastanawiam bo po sniegu w Warszawie jezdzi sie moze 2 dni w roku a tak to glownie po mokrym. Z reszta znalazlem na youtubie test zrobiony przez jakis brytyjski portal motoryzacyjny i roznica w hamowaniu na sniegu w porownaniu z opona zimowa jest symboliczna. Na suchym tez. A na mokrym cc masakruje opone zimowa. Jak znajde gdzies ten link to wrzuce.
ODPOWIEDZ