Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skoda?

Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: rydzio2001 »

Udało się dzisiaj zmienić na te Dunlopy RT2.
Po przejechaniu kilku kilometrów jest dużo lepiej - brakuje jeszcze do poziomu jaki bym oczekiwał ale to chyba nie w naszym premium :) albo też musiałbym zainwestować w wyciszenie nadkoli.
Zastanawiam się czy może coś się jeszcze poprawić. Jak wynika z Waszego doświadczenia, ułożenie się opony i cichsza praca to mit czy jakieś ziarnko w tym prawdy jest?
nothing is perfect ... besides whiskey
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: jdef90 »

Mit. Wygłusz nadkola.


a potem przeleć cały wątek wygłuszenie S3 bo zaczyna być słychać inne hałasy :)
Awatar użytkownika
HansHawk
Posty: 73
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 17:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: HansHawk »

Fakt, najcichsza nie jest, ale po mokrym dobrze przelatuje. Nie robię często dużych przebiegów, więc hałas tak mocno mi nie przeszkadza.
Dylan
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2018, o 14:15
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: Dylan »

zmieniłem właśnie zimowe Dunlopy na Pirelli cinturato p7 (18") niestety, przez zimę zdążyłem zapomnieć jakie to głośne i ciągle mam wrażenie, że któraś szyba jest niedomknięta. Nie wiem czy wyciszenie samych nadkoli tu coś pomoże.
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: Mihoo »

Witam. Letnie fabryczne opony Pirelli 235/45/19 - wszystkie 4 popękały od wewnątrz po bokach - porozłaziły się. Data produkcji 2017 - miał ktoś taki przypadek? Powierzchnia stykająca się z jezdnią ok, boki zewnętrzne ok a od wewnątrz w różnych miejscach wzdłużne pęknięcia na łuku - widać druty. Pytam poważnie, ponieważ gdyby z jednej opony dziś nie zeszło powietrze, nie wiedziałbym o tym. Mogłoby dojść do tragedii. Pozdrawiam.
maca
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: W-wa

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: maca »

Miałem tak w SII rocznik auta 2015, jako fabryczne, 225/45/17. P7 zużywały się z przodu bardziej od wewnętrznej strony pomimo prawidłowej geometrii. Majstry mówiły, że to się zdarza -nie wnikam. Nie był to co prawda bok opony, ale tuż przy krawędzi, i w tych miejscach nadmiernego zużycia zaczęły wychodzić pojedyncze druciki. Powietrze zaczęło schodzić, wulkanizator orzekł, że nie ma sensu naprawiać, bo za dużo dziur się szykuje, a że były już w zasadzie do wyrzucenia (3mm bieżnika), to poszły w kosz i zamieniłem na zimowe, bo był dobry moment. Miałem podobne odczucia co ty, ale dobrze, że nic się nie stało. Teraz jeżdżę na nokianach, zero podobnych objawów, a już się szykują ku utylizacji.
Mihoo
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2018, o 13:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Mihoo
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: Mihoo »

Sprecyzuję - wzdłużne pęknięcia przy krawędzi właśnie. W jednym kole prawym przednim prawie na połowie okręgu. W pozostałych pęknięcia między 5 a 10 cm. Poszperałem trochę i okazuje się, że nawet niewielki spadek ciśnienia opon poniżej min. powoduje zmiany w jej zachowaniu. Być może też duża ilość przejechanych km robi swoje jednak zastanawia mnie to, że w moim przypadku 90 proc. to autostrady. Nie wiem, czy dużego wpływu na taką degradację nie mają też różne rodzaje nawierzchni np. w Niemczech - co kilkadziesiąt km inne podłoże... Błąd mogłem popełniać też taki, że przy większej liczbie osób i bagażu nie zwiększałem ciśnienia w tylnych. Szybko się jednak zużyły.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: piramida »

Te opony są niebezpieczne dla zdrowia i życia użytkowników, wypierdol ten szmelc w pizdu dla swojego i rodziny dobra
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skod

Post autor: leszekmw »

reklamuj je.
tolkien111
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2018, o 22:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skoda?

Post autor: tolkien111 »

Witam,

jakiś czas temu nabyłem Skodę Superb 3 FL i niestety hałas wewnątrz jest nie do zniesienia. Opony jakie posiadam to Pirelli Cincurato P7 235/45 R18. Podróżuje też Golfem VII na felgach R16 i różnica w głośności toczenia się kół jest kolosalna i golf miażdżąco wygrywa. Czy ktoś sprawdził różnice z innymi oponami na feldze R18 a Pirelli P7? Sprawdziłem, że opona Hankook Ventus Prime2 oferuję hałas na poziomie 67dB, może będzie dobrym rozwiązaniem. Miła ją ktoś w swoim Superbie?
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skoda?

Post autor: kacluk »

Ja mam w superbie 3 opony goodyera 235/19” 68dB jest o niebo lepiej do seryjnych jakie byly 71dB. Ale mimo to skoda jest w cholere glosna. Dla mnie to pierwsze i ostatnie auto z grupy vag.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Pirelli cinturato p7 - cholernie głośne - Opona czy Skoda?

Post autor: Tom-Tdi »

Dunlop Sport Maxx RT jest też cichą oponą.
ODPOWIEDZ