Szyba czołowa - okręgi

kamilpsk
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2020, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Kamil

Szyba czołowa - okręgi

Post autor: kamilpsk »

Witam,

Mam problem ciągnący się już od dłuższy czas z szybą czołową w moim Superbie 2.0 TSI 220KM Style (2018r). Na szybie pojawiają się okręgi (prawdopodobnie od przyssawek przenoszących szyby w fabryce) po zaparowaniu lub zabrudzeniu. Najbardziej uciążliwe jest to w okresie listopad - marzec ale można też uświadczyć tego problemu podczas deszczu i zmiany warunków pogodowych. Temat zaczął się już w 2019 r natomiast ASO oraz główna centrala olewały temat do marca tego roku, kiedy podjąłem kroki prawne w celu rozwiązania tej sprawy. Szyba została wymieniona z marnym skutkiem - okręgi nadal występują... Przeprowadzałem eksperyment z obsługą z ASO, która potwierdziła, że to nie jest jednostkowy przypadek i istnieje możliwość iż takich samochodów jest na rynku więcej. Salon sam przyznał, że na placu posiadają takie samochody z podobnym objawem a producent w odpowiedzi stwierdza, że to "cecha produktu". Czy ktoś z forumowiczów ma lub miał podobny problem z szybą?
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Szyba czołowa - okręgi

Post autor: baarttbaartt »

Ja nie mam okręgów za to mam dwa ślady po naklejkach;) normalnie ich nie widać tylko w zimę gdy parują szyby. Czyściłem już wszystkim co się da i poddałem się.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Szyba czołowa - okręgi

Post autor: jdef90 »

kamilpsk pisze: 30 cze 2020, o 19:32Na szybie pojawiają się okręgi
czy czułbyś się lepiej gdyby pojawiały się kwadraty?

oczywiście nabijam się i pewnie sam bym nie był zaszczególnie z tego zadowolony, ale to raczej nie przeszkadza w jeździe... mi szkoda byłoby czasu.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Szyba czołowa - okręgi

Post autor: orlik »

ja mam na szybie pasażera i żyje z tym ;-)
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Szyba czołowa - okręgi

Post autor: untaztood »

A może warto spróbować ręcznej polerki autopoliturą? Robiąc to ręcznie nic się nie ryzykuje, w przeciwieństwie do polerowania mechanicznego.
Pietrówa
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2019, o 16:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 174,7
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Ząbki

Re: Szyba czołowa - okręgi

Post autor: Pietrówa »

Jesteś w stanie wrzucić zdjęcie tych okręgów aby było wiadomo o co dokładnie chodzi.

Inna kwestia to taka, że skoro wymienili szybę to z automatu przyznali się do wady produktu, wiec jak najbardziej możesz żądać dalszej naprawy samochodu, ponieważ ta okazała się bezskuteczna. Cecha produktu - nie do końca, skoro jedne auta to mają a inne nie, to widać, że fabryka coś spaprała.
kamilpsk
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2020, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Kamil

Re: Szyba czołowa - okręgi

Post autor: kamilpsk »

Przepraszam za nieobecność, dużo dotychczas podziało się w temacie. Szyba została wymieniona na fabrycznie nową. Na nowym egzemplarzu pojawiają się te same objawy. Wrzucam zdjęcie poglądowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Szyba czołowa - okręgi

Post autor: untaztood »

Przecież to są ślady przyssawek używanych przy montażu szyby.
kamilpsk
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2020, o 20:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Kamil

Re: Szyba czołowa - okręgi

Post autor: kamilpsk »

Możliwe, problem polega na tym, że nie da się ich usunąć. Podobnych okręgów jest sześć lub wiecej w różnych rozmiarach na całej szybie. W okresie zimowym i wieczorem skutecznie rozpraszają światło. Zakładam, że skoro ASO wymienia szyby to nie potrafią tego usunąć i powód jest inny. Chciałbym się dowiedzieć czy akurat pech chciał, że trzecia szyba taka jest czy to problem występujący też w innych egzemplarzach. Sposób na sprawdzenie jest prosty czysta szyba i wrzątek w kubku przystawiony do szyby od wewnętrznej strony. Jeżeli ktoś podejmie wyzwanie :) i napisze jak poszło będę bardzo wdzięczny.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Szyba czołowa - okręgi

Post autor: yaro_1 »

jedyne kręgi jakie mam u siebie to ślady po uchwycie do telefonu, tak było w szybie fabrycznej, tak jest w wymienionej (szyba oryginał montowana poza aso)
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Szyba czołowa - okręgi

Post autor: PabloLG »

Niestety tez posiada takie slady.
ODPOWIEDZ