Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 pa藕 2018, o 23:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1040 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 70  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Usterki s3
PostNapisane: 15 sty 2018, o 00:23 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
ASO mialo racj臋, bo na og贸艂 to jest problemem (w trakcie testu 艣wiate艂, kt贸ra艣 z zadanych warto艣ci nie zosta艂a osi膮gni臋ta przez silniczek i 艣wiat艂a opadaj膮 w tryb serwisowy co by nie oslepiac).

Mo偶na ustawi膰 i kompem i imbusem, aczkolwiek przy regulacji imbusem mo偶e zn贸w si臋 pojawi膰 zbyt du偶a warto艣膰 dla kt贸rego艣 z silniczkow podczas testu.

Stacja diagnostyczna na og贸艂 za free sprawdza ustawienie 艣wiate艂.
Najlepuej jest ustawic na scianie z lustrami, ale teraz maj膮 wsz臋dzie te swoje "cudowne" urz膮dzenia i wystarczy, ze ciut za blisko auta stanie i ju偶 jest kr臋cenie 艣wiate艂 w d贸艂....

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 15 sty 2018, o 07:29 

Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2017, o 06:36
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
bartekpion napisa艂(a):
To si臋 reguluje dla ka偶dego reflektora oddzielnie, imbusem. mi fabrycznie 艣wieci艂y blisko, zwr贸ci艂em w aso uwag臋 na to, powiedzieli ze jest ok, to sam przeregulowalem wg w艂asnego do艣wiadczenia (偶eby by艂o daleko widac ale bez oslepiania innych), i teraz mog臋 jecha膰 wi臋cej ni偶 70km/h w nocy. Jak nie masz poj臋cia to sam nie kr臋c, jedz do kogo艣 kto wie o co chodzi, bo te 艣wiat艂a 偶yj膮 w艂asnym 偶yciem (s膮 regulowane i sterowane na bie偶膮co) i 艂atwo przecholowa膰 z oslepianiem jad膮cych z przeciwka jak si臋 nie wie o co chodzi.

to zapytam inaczej - jaka odleglosc przed maska mniej wiecej powinny oswietlac swiatla mijania zeby nie oslepiac innych
w xenonach linia odciecia jest wyraznie widoczna (a przynajmniej u mnie) wiec da rade to zmierzyc

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 07:40 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Na lampie masz napisane 1%. Wi臋c odleg艂o艣膰 w metrach od 艣ciany zamieniasz na centymetry. I o tak膮 wielko艣膰 ma by膰 ni偶ej ni偶 wysoko艣膰 reflektora od pod艂ogi. Np. Stoisz 12 m od 艣ciany. Wysoko艣膰 soczewki to 76 cm. Zatem na 艣cianie ma by膰 64.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 07:41 
Moderator

To te偶 wprost m贸wi jaki masz mie膰 zasi臋g 艣wiate艂 mijania - 100 x wysoko艣膰 reflektora nad jezdni膮.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 09:42 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
jest jak pisze enri, ale id膮c t膮 drog膮, w aso na sprawdzeniu ustawienia 艣wiat艂a by艂o na koncu skali na tym ich urz膮dzeniu, wzi膮艂em imbus i skorygowa艂em w kilku krokach (i kilometrach pr贸b drogowych po ka偶dym kroku) o 1 lub 1.5 obrotu (nie pami臋tam dok艂adnie). nie widz臋 tak wyra藕nego odci臋cia linii 艣wiate艂 przed samochodem, a widz臋 kilka s艂upk贸w dalej (odblaski), oczywi艣cie bez o艣lepiania innych. Mo偶e by jeszcze da艂o rade o 1 obr贸t podnie艣膰, ale tyle mi wystarcza do bezpiecznej jazdy z pr臋dko艣ci膮 w granicach 100-120km/h, reszt臋 za艂atwiaj膮 swiat艂a d艂ugie.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 10:00 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Jak nie widzisz wyra藕nej linii odci臋cia to jest 藕le. Ludzie, kiedy si臋 nauczycie, 偶e pewne warto艣ci maj膮 by膰 spe艂nione i ju偶. Osobiste preferencje ("wydaje mi si臋, 偶e za nisko/wysoko") nie maj膮 偶adnego znaczenia.

A za stwierdzenie, 偶e nie o艣lepiam innych to powinno by膰 rozstrzelanie. Na jakiej podstawie takie stwierdzenie? 呕e nikt Ci nie mrugn膮艂? Mi si臋 ju偶 znudzi艂o, bo bym stroboskop musia艂 zamontowa膰 sobie.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 10:29 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
popieram wypowied藕..
w audi te偶 mia艂em nisko..jak kupi艂em to od razu widzia艂em 偶e co艣 nie tak..ludzi na przej艣ciu w takim do艣膰 specyficznym miejscu kt贸rym codziennie je偶d偶臋 widzia艂em w osyatniej chwili..podjecha艂em do kolegi na stacj臋 , 艣wiat艂a by艂y sporo za nisko..ustawili艣my na max wysoko plus jeszcze ciutk臋..ewentualnie mieli艣my potem obnizy膰 troszk臋
zasi臋g niebo a ziemia..wszystko widz臋 , nikt nie mruga wi臋c raczej jest ok

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 10:43 

czytaj dok艂adnie, nie wiedz臋 przed samochodem, w domy艣le w odleg艂o艣ci 10-15m przed mask膮, jest dalej w stosunku do tego co by艂o, nie wiem ilu metr贸w, nie mierzy艂em. z geometrii wychodzi, 偶e im dalej 艣wieci, tym mniej wyra藕na granica 艣wiat艂a/cienia, bo snop 艣wiat艂a jest coraz bardziej r贸wnoleg艂y do drogi. nie martw si臋, nie o艣lepiam, i nie lubi臋 by膰 o艣lepiany.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 10:48 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Nie geometrii, a fizyki.. ale nie wa偶ne. Nie chce mi si臋 dyskutowa膰, 艣wiata nie naprawi臋.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 11:50 
Moderator

Ja Wam powiem tak - te偶 chcia艂em sobie pokr臋ci膰 i podwy偶szy艂em o 1/2 obrotu. I o ile na mijania jest wszystko gitez majonez, to ju偶 na d艂ugich z wycinaniem wi膮zki zacz臋li mi regularnie napierdziela膰, 偶e ich o艣lepiam. Wr贸ci艂em o 1/4 obrotu i mam wra偶enie, 偶e nadal o艣lepiam, cho膰 mi ju偶 nie mrugaj膮. Sko艅czy si臋 na tym, 偶e b臋dzie powr贸t do ustawie艅 pierwotnych. Przy kr臋ceniu trzeba tylko pami臋ta膰, aby dokr臋ca膰 w jedn膮 stron臋, tzn. silniczki maj膮 troch臋 luzu, wi臋c jak ju偶 kr臋cimy w lewo to obni偶aj膮c r贸wnie偶 dajmy ten ko艅cowy ruch w lewo, aby by膰 pewnym, 偶e zmiana jest o tyle, co zamierzali艣my.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 21:19 

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2015, o 19:26
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
No i dzisiaj znowu reflektory nie podnios艂y si臋. Tylko, 偶e dzisiaj by艂o troch臋 gorzej bo zazwyczaj ponowne uruchomienie auta rozwi膮zywa艂o problem, a dzisiaj dopiero za trzecim uruchomieniem reflektory ustawi艂y si臋 poprawnie.
Zauwa偶y艂em pewn膮 prawid艂owo艣膰, a mianowicie pojawia si臋 to zjawisko po d艂u偶szym postoju - kilka godzin i przy niskiej temperaturze - w pobli偶u zera lub przy wi臋kszej ani偶eli zwykle wilgotno艣ci powietrza.
Objawia si臋 to tak, 偶e reflektory z "poziomu 0" zje偶d偶aj膮 na d贸艂, ruch lewo, prawo (dzisiaj ten ruch by艂 taki niemrawy, niezdecydowany, jakby bez pe艂nego zakresu w poziomie) i ju偶 nie podnosz膮 si臋 - 艣wiec膮 max 3m przed autem.

Jestem um贸wiony ju偶 w ASO, ale nie podejrzewam by serwisant znalaz艂 przyczyn臋. Ju偶 zapowiedzia艂, 偶e zg艂osi problem do centrali.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 21:28 

dzisiaj rano reflektory znowu sie zawiesily i swiecily na max. 3m przed samochodem. po wylaczeniu i wlaczeniu silnika wszystko wrocilo do normy. to juz 3 raz i pierwszy po regulacji ASO. wiec ta ich "naprawa" to o kant d**y potluc

przejechalem sie samochodem zony i moim jak bylo juz ciemno i porownalem jaki jest zasieg swiecenia reflektorow
no i samochod zony ktory ma zwykle halogeny swieci o jakies 10-15 m dalej..
porownalem tez wysokosc linii na scianie z takiej samej odleglosci no i znowu linia swiecenia samochodu zony jest o jakies 30cm wyzej niz mojego
zona ma napewno dobrze ustawione swiatla

spojrzalem pod maske i nie bardzo wiem za ktora srube sie brac i krecic
z tego co widze to sa 2 plastikowe i 3 metalowe czarne
moze mi ktos powiedziec ktora krecic i w jakim kierunku?

wrzucilbym zdjecie reflektora dla lepszego zobrazowania ale wlasnie sie zorientowalem, ze nie umiem tego zrobic...

mam nadzieje, ze zaawansowani nie potrzebuja zdjecia

z gory dzieki

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 21:58 

bia艂e plastikowe, z g贸ry wk艂adasz imbus, mo偶na powiedzie膰 偶e s膮 na reflektorach od 艣rodka samochodu, jakby na rogu reflektora. we藕 pod uwag臋 to co pisa艂 Enriquez: sta艅 na r贸wnym pod艂o偶u w znanej odleg艂o艣ci od 艣ciany, np 10m, zmierz wysoko艣膰 do 艣rodka soczewki do ziemi, potem na 艣cianie zmierz od ziemi ile jest, powinno by膰 przynajmniej 10cm (dla tych 10m) mniej ni偶 do osi reflektora. co do tych 30 cm r贸偶nicy- 艣wiat艂a w obu autach mog膮 by膰 na bardzo r贸偶nych wysoko艣ciach - st膮d te 30 cm. dla superba liczy si臋 1% - czyli 10m - i min 10 cm opadania - bo b臋dziesz niezgodny z przepisami i b臋dziesz o艣lepia艂. najlepiej podjedz do kogo艣 kumatego, na stacj臋 diagnostyczn膮 (nawet jak dasz 10pln, to nie zbankrutujesz, i b臋dziesz wiedzia艂 czy jest dobrze czy 藕le, jak 藕le - niech podci膮gnie na ile mo偶e). kr臋ci膰 zawsze zd膮偶ysz. i zapami臋taj ile czym kr臋ci艂e艣 - jak by trzeba wr贸ci膰 - bo ustawi膰 je prawid艂owo po rozregulowaniu mo偶e by膰 kosztownie.

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 22:02 

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2015, o 19:26
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Mam pytanie do wszystkich co maj膮 problem z reflektorami - zauwa偶yli艣cie skroplenie si臋 pary wodnej w reflektorach. Ja cosik takiego zauwazy艂em, ale nic z tym nie robi艂em bo uzna艂em, 偶e jest to dopuszczalne, ale mo偶liwe, 偶e od tego si臋 zacz臋艂o.
Dzi臋ki BIG za sugesti臋

G贸ra

PostNapisane: 15 sty 2018, o 22:22 

ok, dzieki za instrukcje

tu nie chodzi o te 10pln, ale o starannosc i precyzje dzialania
zgadzam sie - przekrecenie trwa chwile ale bez przemyslenia tematu moze spowodowac wiecej szkod niz korzysci
patrz interwencja ASO od ktorej wszystko sie zaczelo - mialem dobrze ustawione reflektory i cos mnie podkusilo zeby zglosic ze sie zacinaja i co gorsza odebralem bez sprawdzenia i teraz mam zle ustawione reflektory...

@enriquez - mam zamiar dokrecic sruby o max. 1/4 obrotu (tak jak to wczesniej opisales) i licze ze to wystaarczy + ze nikogo nie bede oslepial. Co miales na mysli piszac zeby dokrecac w jedna strone - chodzi Ci o to, zeby wszystkie sruby (mam 2 na kazdy reflektor) w obu reflektorach przekrecic np w lewo o 1/4 obrotu?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1040 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 70  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: