Usterki s3

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Usterki s3

Post autor: CLO27 »

Wode miał swoją na bank...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Usterki s3

Post autor: Tom-Tdi »

:lol: :lol:
zegaryna
Posty: 100
Rejestracja: 16 mar 2017, o 10:43
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Usterki s3

Post autor: zegaryna »

No i u mnie coś się porypało- wczoraj wbiłem pierwszy tysiąc na blat po tygodniu jazdy.

We wtorek montują mi nowy przycisk przesuwania fotela pasażera- ok, zdarza się i tragedii nie ma bo z fotelem na maxa do tyłu i tak miejsca jest ogrom nawet dla mnie jakbym miał tam siedzeć.

Niestety bardziej wkurza elektronika- blind spot i asystent wyjazdu wyłączają się zawsze po zgaszeniu auta i trzeba włączać każdorazowo ( ustawienie z poziomu radia nic nie daje- to samo...może raz zapamiętał ). Do tego oba systemy potrafią się wyłączyć ot tak nagle w trakcie jazdy. Po wrzuceniu wstecznego- w 9/10 przypadków asystent wyjazdu daje info, że jest niedostępny i blind spota też odcina.

Często też wyskakuje ni z gruchy ni z pietruchy czerwony samochodzik na środku ekranu sugerujący, że zaraz w coś wjadę ( komunikat radaru jak mniemam )... tylko, że wokół auta nic nie ma ;-D Nadgorliwość...albo wyłapuje ślimaki lub bakterie na betonie.

Też zapytam- czy u Was szyba kierowcy opuszcza się sama po dłuższym naciśnięciu przycisku? U mnie wszystkie trzy pasażerów tak, a kierowcy tylko podnosi się sama po przyciśnięciu- opuszczać trzeba z przyciskiem wciśniętym.

No i ostatnie dwie sprawy- pamięć foteli. Też trzeba trzymać przycisk aby fotel dojechał do konkretnego położenia? Wydawało mi się, że w salonie tylko się naciskało i sam już jechał. Opuszczanie lusterka przy cofaniu też za cholerę nie idzie uruchomić choć z instrukcją siedziałem i walczyłem..


Tak to na pocieszenie- u mnie nic ni stuka, nie puka nie trzeszczy, nie skrzypi i generalnie jestem bardzo zadowolony bo jeździ się bardzo wygodnie, a i silnik bardzo miło zaskakuje. Nawet te opony Pirelli nie są aż tak głośne jak mówią.
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Usterki s3

Post autor: arecki1338 »

Zegaryna, odbieralismy w podobnym czasie, wiec tak:

-blind spot u mnie dziala bez problemu, zawsze z wrzuceniem wstecznego asystenci dzialaja i widze ich dzialanie na ekranie.
-radar, nie zdarzylo mi sie, jedynie w przypadku, kiedy faktycznie cos mialem na drodze.
- szyby, nie kojarze w tej chwili, ale pamietam ze faktycznie szyba kierowcy jakos inaczej reaguje na przycisk niz mialem w O3. jakos nietypowo.
- Pamiec foteli. zauwazylem u siebie, ze jezeli siadzac na fotelu i wcisne przycisk, musze go trzymac aby sie ustawil na zapisane ustawienia. po otwarciu dzrzwi (nie zamkniety samochod) po wcisnieciu przycisku fotel jedzie sam.
Tak samo w przypadku otwierania drzwi przez kessy z zaprogramowym kluczykiem , w momencie wykrycia kluczyka wszystko ustawia sie samo. Z opuszczaniem lusterka tez nie mialem problemu. dziala, pod warunkiem ze mam pokretlo lusterek ustawione na R.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Usterki s3

Post autor: bartekpion »

zegaryna,
co do radaru - masz ustawienia w radiu jego czułości. ustawiłem chyba najmniejszą lub najpóźniej i działa tylko jak jest realne zagrożenie (np ktoś hamuje przede mną).
szyb nie używam, pamięcią foteli nie bawiłem się jeszcze więc nie poradzę i nie potwierdzę.
za to wkurza mnie:
- SS w niektórych momentach (nadgorliwy jest),
- zasilanie stałe zapalniczkach,
- drgający prawy ksenon (będę reklamował),
- nie zawsze działający kopniak (pewnie trzeba iść na kurs kopania),
- klimatronik - nie wiem czym ludzie się tak zachwycają. dopłaciłbym do normalnego sterowania pokrętłami, jak by się dało.
- nawigacja - trudno nieraz zrozumieć jej tok wybierania trasy
- zaawansowanie technologiczne karoserii (małe szpary między elementami) - nie ma jak wejść z CB do środka oprócz drzwi bocznych, a chciałem przez bagażnik. chyba muszę poszukać cieńszego kabla do anteny.
wiem, że to pierdoły i są na większość lekarstwa, a do części muszę się przyzwyczaić.
szerokości i bezawaryjności
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Usterki s3

Post autor: arecki1338 »

SS - potwierdzam, wkurzajacy, zwlaszcza korki, wylaczam po wejsciu do samochodu.
co do kopniaka - ile to ja sie nakopalem zanim wyczailem gdzie. teraz 100/100 trafione. od srodka zderzaka lekko po skosie pod czujnik parkowania z lewej strony. powinno zadzialac, znaczy, u mnie tak dziala.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: sane »

zegaryna pisze:Często też wyskakuje ni z gruchy ni z pietruchy czerwony samochodzik na środku ekranu sugerujący, że zaraz w coś wjadę ( komunikat radaru jak mniemam )... tylko, że wokół auta nic nie ma ;-D Nadgorliwość...albo wyłapuje ślimaki lub bakterie na betonie.
O, to odwrotnie niż u mnie :P Ja to mam wrażenie, że to w ogóle nie działa... Odkąd mam to auto, to max 2 razy mi wywalił ten czerwony komunikat :P Za to ostatnio jeździłem nowym S-Maxem i w kółko mnie ostrzegał, że jebnę :)
zegaryna pisze:też zapytam- czy u Was szyba kierowcy opuszcza się sama po dłuższym naciśnięciu przycisku? U mnie wszystkie trzy pasażerów tak, a kierowcy tylko podnosi się sama po przyciśnięciu- opuszczać trzeba z przyciskiem wciśniętym.

Aż sprawdzę, ale wydaje mi się, żę wszystkie działają tak samo :P
zegaryna pisze:No i ostatnie dwie sprawy- pamięć foteli. Też trzeba trzymać przycisk aby fotel dojechał do konkretnego położenia? Wydawało mi się, że w salonie tylko się naciskało i sam już jechał.

U mnie trzeba trzymać. Ale to normalne - w każdym VAGu tak jest, nawet w Audi.
zegaryna pisze:Opuszczanie lusterka przy cofaniu też za cholerę nie idzie uruchomić choć z instrukcją siedziałem i walczyłem..

U mnie poszło łatwo - lusterko ustawiasz w R, wrzucasz wsteczny, ustawiasz lusterko jak ma być po wrzuceniu wstecznego i zapisujesz pamięcią fotela. Voila!
Pamiętaj, że później działa tylko jak masz lusterko ustawione w R.


Mnie z kolei trochę wkurza to buczenie zza deski rozdzielczej, które najlepiej słychać jak zgasisz auto. Brzmi jak jakieś chłodzenie czy coś...
No i ten miękki lakier. 2500 km, a na zderzaku już kilka odprysków :evil:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
eraserski
Posty: 195
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 07:32
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Usterki s3

Post autor: eraserski »

Z nawigacją to u mnie też jakoś z dupy potrafi wybrać trasę (nawet 20% kilometrów więcej od trasy jaką normalny człowiek wybiera).
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: Usterki s3

Post autor: qrwde »

Co do pamięci foteli to po otwarciu auta i wyłączonym zapłonie powinne same się ustawiać bez trzymania, natomiast po odpaleniu już trzeba trzymać. Szyby działają wszystkie tak samo. Komunikat radaru miałem 2 razy, ustawione mam na średnio czy jak to się tam zwie. Nawigacja katastrofa, na dłuższą podróż będę zabierać tomtoma który podłączony do neta działa idealnie, korki cie nie interesują.
Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Usterki s3

Post autor: JacekRS »

eraserski pisze:Z nawigacją to u mnie też jakoś z dupy potrafi wybrać trasę (nawet 20% kilometrów więcej od trasy jaką normalny człowiek wybiera).
Nawigacja to kurwa dramat, z resztą w RS`ie też potrafiła wybrać trasę przez Łódź zamiast obwodnicą, mimo że wbijałeś, że chcesz nie najkrótszą na najszybszą trasę.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Usterki s3

Post autor: boski »

bartekpion pisze:zegaryna,
c
- klimatronik - nie wiem czym ludzie się tak zachwycają. dopłaciłbym do normalnego sterowania pokrętłami, jak by się dało.
że tak spytam co Ci w klimatronicu nie pasi? ja mam wbite 21,5 stopnia i zapominam że istnieje
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Usterki s3

Post autor: bartekpion »

Nie pasi mi ustawienie nawiewu tam gdzie chce i ile chce. Mogę ustawić tylko tam gdzie chce. Działa zero-jedynkowo. A jak chce na nogi trochę a reszte na szybe to się nie da i wali mi na nogi za dużo i mi np. zimno, a jak wyłącze nogi to szybą nie zawsze wyrabia schłodzić. Starsze rozwiązanie w poprzednim samochodzie miało swoje zalety, albo ja nie potrafię się z tym ustrojstwem porozumieć.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Usterki s3

Post autor: boski »

Dziwne żeby automat wiedział gdzie ci zimno a gdzie gorąco. Klimatronic służy do utrzymywania zadaniej temperatury w całym aucie. Ja w bmw miałem możliwość wyboru która strefa będzie mniej bądź mocniej chłodzona ale szczerze to nie bardzo to działało. Tu skodzie nie pamietam czy w menu klimy jest coś takiego. Jak ci w nogi za goroca to przechodzisz na manual i chwile schładzasz
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Usterki s3

Post autor: bartekpion »

sam wiem czy mi zimno czy gorąco, od automatu wymagam utrzymania zadanej temperatury, nic więcej. w starszym rozwiązaniu (climatic) zmieniałem ustawienie 2 razy w roku - na zmianę sezonu, i to tylko ilość powietrza na nogi, raz więcej, raz mniej. temperatury przez cały rok nie ruszałem. i było super. tu są 3 strefy, tylko pytanie, jak na tak małej objętości (wnętrze samochodu) przy wymuszonym obiegu (dmuchawa) można utrzymać 3 różne temperatury? przy wylocie z kratki, może tak, ale dalej już nie koniecznie. najlepiej zobrazować to, puszczając bąka. 3 sekundy i wszyscy pasażerowie wiedzą co jedliśmy. skomplikowanie takiego układu do 3 stref i wykluczenie możliwości zmieniania natężenia przepływu przez dane nawiewy (z wyjątkiem deski - można przysłonić) uważam za cofanie się w rozwoju jeśli chodzi o komfort, a marketingowo - no cóż skoro konkurencja to ma to my będziemy mieć niedługo 5 stref, po jednej dla każdego pasażera. ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Usterki s3

Post autor: boski »

W te 3 strefy to bym tak z przymróżeniem oka brał, raczej 3 osobne regulatory temperatury
ODPOWIEDZ