Usterki s3

Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Usterki s3

Post autor: Milus »

piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: piecu »

9-letnie Audi za 60k... Czy to naprawdę jest tyle warte?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: Łuki_ssuperb »

chyba za 80tys ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Usterki s3

Post autor: JacekRS »

Tu macie trochu "droższe" i 10`letnie ;)

BTW mojego szwagra ;)


http://allegro.pl/bmw-m3-e92-g-power-al ... 58902.html
michals
Posty: 128
Rejestracja: 18 paź 2016, o 07:20
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: michals »

Ja jestem świeżo po przesiadce z A6 C6 2007 3.0TDI 232/290km na Superba.

Ogólnie bardzo to skąplikowane :) audi jeżdziłem od przebiegu 100kkm do 220kkm, 6lat. Nigdy, ani razu, zero ... nie było problemu ani małego, ani dużego z elektroniką, działaniem jakiejś funkcji auta mającej lub nie bezpośredni wpływ na jazdę. Błedy na komputerze to naprawde jakieś sporadyczne i albo jak faktycznie miały prawo sie pojawić (akumulator odłączony) albo jak cos konkretnie nie działało (np. wypalony palnik webasto). W skodzie którą mam 3miesiace i raz na jakis czas podłączam do obd i przy okazji od razu widze prawie zawsze jakiś błąd który po skasowaniu w wiekszosci juz sie nie pojawia...

Koszty? filtry, hamulce nie za kilkadziesiat złotych no ale w pełni akceptowalne.
Z elementów co wymieniłem po olejami, filtrami, hamulcami, oponami to: pompa wody 180kkm, palnik ze sztyftem webasto, nowe odbłyśniki bixenona 190kkm, łożysko koła 194kkm, łączniki stabilizatorów 210kkm, teleskopy podnoszenia tylnej klapy 210kkm, silentbloki pod silnikiem 216kkm, zamek klapy bagażnika 218kkm. Wszytsko w normalnych pieniadzach, przyzwoite zamienniki.

Jedyne kosztowne elementy to zawieszenie pneumatycznie które u mnie akurat było. Tj po 200kkm najpierw puszczał jedne miech tylni potem drugi. Obecnie dostępne już zamienniki wiec koszt miecha nowego to ok. 700zł. Gorzej z amortyzatorami. Nowe to przy takim wieku auta nie opłacalne. Zrobiłęm regeneracje wszytskich za ok 3-4tyś. Ja niby nie odczuwałem że trzeba to zrobić no ale aso twierdziło że słąbo tłumią.

No i teraz tak w porownaniu do superba. Superb na równej bez falowania i dziur i łąt drodze prowadzi się jak dla mnie lepiej... Ale na drogach takich jakich pełno w północnej Polsce czyli połątane, powyginane góra dól, prawo lewo że rzuca autem to komfort/pewność bez porównania na plus 10leteniego A6 bez względu na ustawienia zawieszenia w jednym czy drugim. Superbem pomimo ze bardziej dynamiczny jeżdzę wolniej! Bo się zdecydowanie mniej bezpiecznie czuje. A6 w 80% jeździłem na komfort, na dynamik rowne drogi, ekspresowki, autostrady. Superb mam problem na comfort buja tak ze mozna wypasc z auta, na sport trzęsie tak ze czesci z auta odpadaja .... zostaje normal. Ale i tak dla mnie to jest takie porównanie: w A6 słychać po porstu pracę kół/zawieszenia jak coś tam stuka podskakuje itd ale buda/pasażer siedzi względnie w jednej pozycji. w Superbie chodzi razem z zawieszeniem cała buda i pasażerowie. Czyli im szybciej jedziesz tym musisz nić mocniejszą szyję żeby głowa nie odpadłą :P
Może trochę wyolbrzymiam, ale tak to wygląda jak się nie jeżdzi tylko równą autostradą, a dużo tradycyjnymi polskimi drogami.

No i druga rzecz głośność. na oko drzwi a6 (zwykłą nie klejona szyba) ważą 2-3razy wiecej i są o tyle samo grubsze niż w skodzie. To jest coś na co bardzo się zwraca uwagę przesiadając się miedzy tymi autami. przekjraczasz 120-140 i zaczynasz sprawdzać czy na pewno szyby w skodzie są domknięte :( I nie wiem jak w przypadku innych silników, ale przy 280ps ciagle czekam powyzej 120 aż wrzuci kolejny bieg. eweidentnie jest uczucie ze brakuje kolejnego. Za wysokie obroty jak na przelotowe predkosci 120+.

Do innych rzeczy w superbie idzie się przyzwyczaić, sporo gorsze fotele (tzn. krótkie i ogólnie gorzej po kilkuset km sie czuje, tylko że w A6 różne są ja miałem akurat te s-line, z wysuwanym podparciem pod uda), trzeszcząca skóra na fotelach, wszystkie materiały się bardzo szybko rysują (plastiki), fotel kierowcy po 5kkm wygląda jak po 100 w audi, canton to nie bose, mniej "inteligentna" klima (jakoś cześciej musze w skodzie ręcznie regulować nawiew, w audi 100% czasu na auto).

Plusy skody względem 10letniego audi to wiadomo: działanie DSG względem tiptronica, obsługa telefonu/multimediów, lepsze wiecej haczyków w bagażniku, jazda w korku z radarem i LA, otwieranie bagaznika nogą czyli troche mniej znaczące rzeczy ale umilające .

Jak jeżdze po mieście i trasy 100-200km to nawet lubie tą skodę, jak dalej to tęsknie za audi. Tak czy tak chciałem już jakiś nowszy samochód. A6 sprzedałem za 40tyś. Myślę, że coś troche nowszego z realnym przebiegiem <200kkm można dać te 50-60tyś za fajne c6 i być bardzo zadowolonym.

W każdym razie mój plan to jednak szybki powrót do audi.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Usterki s3

Post autor: leszekmw »

ciężko jest znaleźć takie audi...
ale też mi się podoba..
czy to prawda ze C7 jest mniej komfortowe/wyciszone od C6 ?
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Usterki s3

Post autor: Lukii »

Wszystko ok tylko pytanie czy wolisz używane audi czy nową Skodę.
Jeśli zestawimy nowe Audi i nową Skodę to cena zakupu mówi sama za Siebie. Cena więc przekłada się na jakość.
Wiadomo że lekka używka z pewnego źródła jest jak najbardziej ok i wtedy wiadomo że wybierze się np Audi tylko pytanie o "używkę z pewnego źródła"...
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
michals
Posty: 128
Rejestracja: 18 paź 2016, o 07:20
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterki s3

Post autor: michals »

Lukii pisze:Wszystko ok tylko pytanie czy wolisz używane audi czy nową Skodę.
Jeśli zestawimy nowe Audi i nową Skodę to cena zakupu mówi sama za Siebie. Cena więc przekłada się na jakość.
Wiadomo że lekka używka z pewnego źródła jest jak najbardziej ok i wtedy wiadomo że wybierze się np Audi tylko pytanie o "używkę z pewnego źródła"...
w ogóle to c6 cieżko do nowego superba porównywac właśnie ze wzgledu ceny i mimo wszytko wieku przebiegu A6. Co nei zmienia faktu ze odczucia komfortu są jak napisałem.

Ja rozważałem superb vs A6 c7 nowe/używane.

c7 nowe to by było z 2.0tfsi jako tako wyposażone (troche gorzej od skody, no i silnik słabszy mimo wszytsko troche ale za to z 7biegowym stronikiem wiec mozna by przełknąć raczej gorsze osiągi), cena po rabatach (ok 25%) ok 225tyś. Super po rabatach mi wyszedł troche poniżęj 170tyś. wiec różnica za komfort 50-60tyś. W chwili obecnej stwierdzam, że jest jednak racjonalna.

c7 używane tu jest problem bo jak bym nie szukał to albo jakieś padaki z słąbym wypasem, albo jak dobrze wygląda, przebieg w granicach 100kkm, 3-4letnie, jakieś 3.0tdi (bo 2.0tfsi jak na lekarstwo a 2.0tdi to nie chciałem) to wychodzi lekko 150tyś i wiecej... czyli jak dla mnie kupa kasy za używane auto w 90% bez gwarancji.

jak w 2010 kupowałem swoje c6 miało 4lata przebieg 100kkm, kupione w salonie audi, stan idelany mocno wyposazone (cena kat. była 370tyś) dałem 120tyś brutto. I byłą to bardzo droga oferta względem innych, ale mniej pewnych.

Więc z używkami też coś poszło nie tak... choć teoretycznie sprzedaż nowych aut ciągle rośnie to ceny używanych powinny spadać tak mi sie wydaje ale tak chyba nie jest...
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Usterki s3

Post autor: Lukii »

Wszystko zależy od portfela...
Zakładając że klienta stać na dużo to nie do końca te drogie samochody naprawdę są warte wydawania siana.
Np nowa A6 3.0d w dobrym wypasie wychodzi 400 tys PLN.
Jak ktoś bierze na firmę, szuka kosztów itd to jeszcze ok.
Prywatnie jak kupujesz taką fura to po 3/4 latach dostajesz sporo w dupe na wartości. Nie mówie już o kosztach serwisów.
W BMW np to ja się śmieje że oni nie widzą klientów tylko chodzące $. Czeszą klienta grubo. U fusa za przełożenie opon 19 lato/zima 900 pln trzeba było zapłacić i to dobre kilka lat temu. Na opisie FV było 4 x 200 PLN + 100 PLN ciężarki :lol:
Ja wszystko rozumiem ale to jest już oscentacyjna jazda bez wazeliny.
Jak to mówią: Jaka kieszeń taki gest ale...
Większość marek premium daje dupy na jakości. BMW to nie to samo co kiedyś. Merc też. Audi jeszcze jakoś się trzyma ale pewnie nie za długo.
Skoda natomiast nie była i nigdy nie będzie marką premium ale...
Kupując Skodę i nie napinając się że jest to bóg wie co człowiek mniejsze ma oczekiwania i mniej się wkurza.
I nie chodzi mi o to że 150/200 tys to mało kasy - czywiście że jest to pokaźna suma i nie powinniśmy przez to przymykwać oczu na niedoróbki czy wady.
Zawsze to jednak mniej niż auta premium gdzie poza ceną zakupu wszystko inne jest też sporo droższe...
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Awatar użytkownika
Milus
Posty: 539
Rejestracja: 13 lut 2016, o 11:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Mikołów

Re: Usterki s3

Post autor: Milus »

michals pisze:Ja jestem świeżo po przesiadce z A6 C6 2007 3.0TDI 232/290km na Superba.



No i druga rzecz głośność. na oko drzwi a6 (zwykłą nie klejona szyba) ważą 2-3razy wiecej i są o tyle samo grubsze niż w skodzie. To jest coś na co bardzo się zwraca uwagę przesiadając się miedzy tymi autami. przekjraczasz 120-140 i zaczynasz sprawdzać czy na pewno szyby w skodzie są domknięte :( I nie wiem jak w przypadku innych silników, ale przy 280ps ciagle czekam powyzej 120 aż wrzuci kolejny bieg. eweidentnie jest uczucie ze brakuje kolejnego. Za wysokie obroty jak na przelotowe predkosci 120+.

Do innych rzeczy w superbie idzie się przyzwyczaić, sporo gorsze fotele (tzn. krótkie i ogólnie gorzej po kilkuset km sie czuje, tylko że w A6 różne są ja miałem akurat te s-line, z wysuwanym podparciem pod uda), trzeszcząca skóra na fotelach, wszystkie materiały się bardzo szybko rysują (plastiki), fotel kierowcy po 5kkm wygląda jak po 100 w audi, canton to nie bose, mniej "inteligentna" klima (jakoś cześciej musze w skodzie ręcznie regulować nawiew, w audi 100% czasu na auto).

Plusy skody względem 10letniego audi to wiadomo: działanie DSG względem tiptronica, obsługa telefonu/multimediów, lepsze wiecej haczyków w bagażniku, jazda w korku z radarem i LA, otwieranie bagaznika nogą czyli troche mniej znaczące rzeczy ale umilające .

Jak jeżdze po mieście i trasy 100-200km to nawet lubie tą skodę, jak dalej to tęsknie za audi. Tak czy tak chciałem już jakiś nowszy samochód. A6 sprzedałem za 40tyś. Myślę, że coś troche nowszego z realnym przebiegiem <200kkm można dać te 50-60tyś za fajne c6 i być bardzo zadowolonym.

W każdym razie mój plan to jednak szybki powrót do audi.
Podpisuje się pod tym dwoma rękami.
Też wracam do Audi nawet gdyby miało być używane.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki s3

Post autor: piramida »

Niestety skoda nigdy nie będzie tak komfortowa jak nawet 10 letnie audi z tego samego czy nieco wyższego segmentu i trzeba mieć to na uwadze decydując się na zakup nowej skody, jak ktoś chce jeździć nowym samochodem w przyzwoitych pieniądzach to taki superb nie ma za bardzo konkurencji natomiast jeżeli ktoś nie ma parcia na nową brykę to takia A6 3-4 letnia będzie lepszym wyborem o ile człowiek może przeboleć ryzyko zakupu używki.

Ja miałem podobny dylemat, po rozbiciu octavii, szukałem kilka miesięcy uzywanej fury do około 100kzł i niestety doszedłem do wniosku że wszystko w tej cenie to przebieg 200kkm z niepewną historią a robiąc po 25-30kkm rocznie szybko by mi używany samochód klasy premium wyszedł bokiem więc doszedłem do wniosku że taki superb w najmocniejszej wersji podatnej na tuning będzie optymalnym rozwiązaniem.
Więc szybka konfiguracja, leasing i za dwa miesiące fura do odbioru, póki co jestem zadowolony mimo drobnych rzeczy o których skoda czasami daje znać ale wystarczy docisnąć głębiej pedał gazu i wtedy wszystko jej można wybaczyć :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

No masz rację. Skoda ma pewną wadę - hamulce. Dziś miałem ułańską fantazję, że po przyjechaniu do roboty hamulce śmierdziały na kilometr, a z tarcz lał się żar jak z wulkanu. Ale dostały w piz... aż miło. Wjeżdżając 2,2 paki w zjazd przy pachołku z trzema kreskami, przez chwilę pomyślałem o "zaniechaniu zjazdu tym zjazdem", ale ostatecznie wyhamowałem. Co ciekawe, nic się nie zmieniło - w drodze powrotnej wszystko git. Więc Yellow stuff + zimmermann daje radę, choć w ziemię się nie wgryza.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki s3

Post autor: piramida »

Enri, jak gonisz powyżej dwóch paczek to dla bezpieczeństwa obniż swojego superba :mrgreen:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

Kasa na sprężyny i dystanse poszła się rypać. Musiałem kupić kosiarkę do trawy. Szit happened.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Usterki s3

Post autor: Lukii »

Tanią kosiarkę kupiłeś ;)
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
ODPOWIEDZ