Usterki s3

jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Usterki s3

Post autor: jdef90 »

ja nie mam i nie żałuję... żałuję za to że nie ma diód w okolicy lusterka wstecznego świecących na konsolę środkową... nie mówiąc już o takim wypasie dla pasażerów z tyłu... miałem w SII to robić dla tyłu (z przodu oczywiście były) i nie wiem czy się nie szarpnę przy okazji wyciszania sufitu...
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Elninjo »

Dzisiaj zauważyłem następującą rzecz:
jadąc na tempomacie w korku podczas każdego hamowania i chwile po zatrzymaniu słychać dziwny dźwięk podobny do dźwięku odpalanego silnika...
Czasem jak ktoś kręci rozrusznikiem i nie może zapalić... taki dźwięk słychać w środku auta - taki wyciszony - nawet otwierałem okno by posłuchać czy samochód jadący za mną lub przede mną właśnie nie "chochluje" silnika... Macie coś takiego?
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Usterki s3

Post autor: Cienki221 »

Elninjo pisze:OBD11 pokazało awarię czujnika jakości powietrza w kabinie... Błąd wyskakuje jako permanentny... Zobaczymy czy po wymianie w serwisie będzie się automatycznie przełączał na wewnętrzny obieg jak będzie śmierdziuch kopcił przed maską...
Coś się wyjaśniło z tym błędem ? Czy to TTTM :lol:
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Elninjo »

Cienki221 pisze:
Elninjo pisze:OBD11 pokazało awarię czujnika jakości powietrza w kabinie... Błąd wyskakuje jako permanentny... Zobaczymy czy po wymianie w serwisie będzie się automatycznie przełączał na wewnętrzny obieg jak będzie śmierdziuch kopcił przed maską...
Coś się wyjaśniło z tym błędem ? Czy to TTTM :lol:
Jeszcze nie.. W poniedziałek mam jazdę z serwisantem I zgłoszę wtedy te usterkę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: logann »

Ja za każdym razem słyszę takie ciche, delikatne "klik". Nie porównałbym tego dźwięku jednak do "odapalanego silnika". No i jest to bardzo delikatne i ciche, ale faktycznie dzwięk jest.
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: Usterki s3

Post autor: Wallygator »

A ja zauważyłem, że ściera się czarna farba z przycisku od otwierania/zamykania prawej przedniej szyby. W OII też się wytarło (otwierana min. 2 x dziennie dla podania przepustki na bramie zakładu), tylko po 5 latach a nie 2 miesiącach... Jak jest u Was?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki s3

Post autor: Łuki_ssuperb »

Kup dobry krem do rąk żeby szorstkie nie były i będzie git ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Usterki s3

Post autor: leszekmw »

zmień robotę :idea:
Foton

Re: Usterki s3

Post autor: Foton »

weź kredyt i jedz za granicę:)
Awatar użytkownika
Lukii
Posty: 756
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:25
Samochód: Inny
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Łuki
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Usterki s3

Post autor: Lukii »

Wallygator pisze: (otwierana min. 2 x dziennie dla podania przepustki na bramie zakładu),
To stanowczo za dużo - ja otwieram prawą szybę tylko od święta. Stan plastiku w nienagannym stanie.
Zalecam po prostu wychodzić z przepustką a szyby nie otwierać :lol:
Łuki

ObrazekPastuch
ObrazekISF
ObrazekGR
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterki s3

Post autor: Enriquez »

Zamówiłem szprej do likwidacji stuków w zawiasie. Ten sam co daje vw do pancwagenów.

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
witmann
Posty: 51
Rejestracja: 20 cze 2017, o 08:08
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Gdynia

Re: Usterki s3

Post autor: witmann »

Elninjo pisze:Dzisiaj zauważyłem następującą rzecz:
jadąc na tempomacie w korku podczas każdego hamowania i chwile po zatrzymaniu słychać dziwny dźwięk podobny do dźwięku odpalanego silnika...
Czasem jak ktoś kręci rozrusznikiem i nie może zapalić... taki dźwięk słychać w środku auta - taki wyciszony - nawet otwierałem okno by posłuchać czy samochód jadący za mną lub przede mną właśnie nie "chochluje" silnika... Macie coś takiego?
U siebie też zauważyłem niedawno dziwne dźwięki podczas hamowania przez tempomat. Odgłos kojarzy mi się z czymś pomiędzy świergotaniem ptaka a skrzypieniem konika polnego (poetycko jak cholera :P). Pojawiło się to dopiero kilka dni temu. Wcześniej cisza.

No i poza tym po 6k kilometrów zaczęły wyłazić inne dźwięki - gwizd powietrza w uszczelkach drzwi kierowcy, stukanie w czasie jazdy z tunelu środkowego lub schowka, jakieś skrzypienie prawdopodobnie z okolicy zegarów. I ponownie nasila się brzęczenie przewodów paliwowych. Nowe auto, kufa...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Usterki s3

Post autor: kamracik »

witmann pisze:stukanie w czasie jazdy z tunelu środkowego lub schowka
Może być nieadekwatne bo SII v SIII, ale zerknij czy nie stuka Ci klamra pasa o tunel:

Obrazek
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki s3

Post autor: piramida »

To że nowe to nie znaczy że ma być zupełna cisza bez trzasków czy skrzypień :lol:
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Usterki s3

Post autor: TFil »

Też to czasem słyszę, ale to chyba ręczny się sam zaciąga po prostu?
witmann pisze:
Elninjo pisze:Dzisiaj zauważyłem następującą rzecz:
jadąc na tempomacie w korku podczas każdego hamowania i chwile po zatrzymaniu słychać dziwny dźwięk podobny do dźwięku odpalanego silnika...
Czasem jak ktoś kręci rozrusznikiem i nie może zapalić... taki dźwięk słychać w środku auta - taki wyciszony - nawet otwierałem okno by posłuchać czy samochód jadący za mną lub przede mną właśnie nie "chochluje" silnika... Macie coś takiego?
U siebie też zauważyłem niedawno dziwne dźwięki podczas hamowania przez tempomat. Odgłos kojarzy mi się z czymś pomiędzy świergotaniem ptaka a skrzypieniem konika polnego (poetycko jak cholera :P). Pojawiło się to dopiero kilka dni temu. Wcześniej cisza.

No i poza tym po 6k kilometrów zaczęły wyłazić inne dźwięki - gwizd powietrza w uszczelkach drzwi kierowcy, stukanie w czasie jazdy z tunelu środkowego lub schowka, jakieś skrzypienie prawdopodobnie z okolicy zegarów. I ponownie nasila się brzęczenie przewodów paliwowych. Nowe auto, kufa...
ODPOWIEDZ