Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 maja 2018, o 12:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1036 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 70  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Re: Usterki s3
PostNapisane: 22 sty 2018, o 21:53 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Ty masz prost膮 spraw臋: nagraj film, lub niech Ci kto艣 pomo偶e, przedstawiaj膮cy jak si臋 wieszaj膮 艣wiat艂a po uruchomieniu, i z tym id藕 do nich, nich wysy艂aj膮 do centrali jako ich materia艂. tylko kr臋膰 kr贸tkie filmy - bo du偶e im na skrzynk臋 pono膰 si臋 nie mieszcz膮. mi kazali nagra膰 drganie prawego palnika ksenonowego - tylko w czasie jazdy to mo偶na uczyni膰, najlepiej wida膰 na studzienkach kanalizacyjnych, prze艂omach asfaltu itp drobnych nier贸wno艣ciach, tylko 偶e one s膮 najcz臋艣ciej na terenie o艣wietlonym i kiepsko wida膰 drganie w takich warunkach... i r贸b co chcesz cz艂owieku...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 22 sty 2018, o 22:15 

Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2017, o 06:36
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
no, chyba bede musial tak zrobic jak mowisz

G贸ra

PostNapisane: 23 sty 2018, o 02:08 

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2015, o 19:26
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Je艣li chodzi o wieszaj膮ce si臋 reflektory to film nagra艂em, kt贸ry podobno zosta艂 wys艂any do centrali wraz ze zdj臋ciami. Prosi艂em serwisanta by w zg艂oszeniu zawar艂 info odno艣nie upowszechniania si臋 usterki u wi臋cej ni偶 jednego u偶ytkownika auta.

G贸ra

PostNapisane: 23 sty 2018, o 17:21 

dobrze wiedziec ze dzialasz bardziej konkretnie w tym temacie

daj znac jak temat rozwiaza

G贸ra

PostNapisane: 23 sty 2018, o 19:41 

Do艂膮czy艂(a): 2 lis 2017, o 14:32
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Panowie, mam ma艂y problem z ustawieniami ekranu. Ustawiam sobie, 偶eby ekran po 10 sekundach mi sie wy艂膮cza艂 i pokazywa艂 si臋 zegar. Wszystko spoko, je偶dz臋 i dzia艂a. Po wy艂膮czeniu silnika i ponownym odpaleniu auta ustawienia s膮 resetowane i ekran si臋 automatycznie nie wy艂膮cza. Jakies porady?

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2018, o 13:58 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
To jest cecha.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 25 sty 2018, o 08:08 

Do艂膮czy艂(a): 2 lis 2017, o 14:32
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
serio ?!

G贸ra

PostNapisane: 25 sty 2018, o 09:43 

Imi臋: BArtek
Do艂膮czy艂(a): 19 lut 2015, o 13:31
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: +88
Jest tak jak ze start/stop

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2018, o 14:16 

Dzisiaj serwisant wyslal mi wiadomos膰, 偶e jest akcja serwisowa na "wieszaj膮ce si臋 reflektory" - chodzi o zmian臋 parametru kontroli ustawienia reflektor贸w - mam screena z ich systemu serwisowego.
Wydaje mi si臋 jednak, 偶e to nie pomo偶e :(, a jedynie b臋dzie informowa膰 kontrolk膮 / komunikatem (kt贸rych teraz nie ma) o tym, 偶e reflektory si臋 nie podnios艂y.

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2018, o 22:57 

mirekul75 napisa艂(a):
Dzisiaj serwisant wyslal mi wiadomos膰, 偶e jest akcja serwisowa na "wieszaj膮ce si臋 reflektory" - chodzi o zmian臋 parametru kontroli ustawienia reflektor贸w - mam screena z ich systemu serwisowego.
Wydaje mi si臋 jednak, 偶e to nie pomo偶e :(, a jedynie b臋dzie informowa膰 kontrolk膮 / komunikatem (kt贸rych teraz nie ma) o tym, 偶e reflektory si臋 nie podnios艂y.

no to sie nie wysilili zbytnio z rozwiazaniem...
szczerze mowiac nie rozumiem na czym ma polegac ta akcja (pomimo ze opisales)
wybierasz sie na naprawe? daj znac co wykonali jak juz bedzie po wszystkim
ja na razie nie bardzo mam czas w robocie zeby walczyc w tym temacie

a tak wogole to mi sie reflektory co drugi / co trzeci dzien wieszaja
zawsze po nocy, a juz napewno jak samocnod postoi 2 nocki i caly dzien (np. przyjezdzam w piatek i przez cala sobote nie ruszam bryki)
apropos - jaka jest data produkcji twojej sIII? moja byla wyprodukowana we wrzesniu zeszlego roku

jakos nie widzialem, zeby przede mna ktos opisywal taka przypadlosc - ciekawe czy to cos swiezego

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2018, o 23:18 

nok7 napisa艂(a):
mirekul75 napisa艂(a):

no to sie nie wysilili zbytnio z rozwiazaniem...
szczerze mowiac nie rozumiem na czym ma polegac ta akcja (pomimo ze opisales)
wybierasz sie na naprawe? daj znac co wykonali jak juz bedzie po wszystkim
ja na razie nie bardzo mam czas w robocie zeby walczyc w tym temacie

a tak wogole to mi sie reflektory co drugi / co trzeci dzien wieszaja
zawsze po nocy, a juz napewno jak samocnod postoi 2 nocki i caly dzien (np. przyjezdzam w piatek i przez cala sobote nie ruszam bryki)
apropos - jaka jest data produkcji twojej sIII? moja byla wyprodukowana we wrzesniu zeszlego roku

jakos nie widzialem, zeby przede mna ktos opisywal taka przypadlosc - ciekawe czy to cos swiezego

Na napraw臋 si臋 wybieram. Obecnie nie zauwa偶am wieszania si臋 reflektor贸w, ale te偶 nie jest zimno - temp. bliska zeru i nie ma za du偶ej wilgoci w powietrzu by ta usterka si臋 pojawia艂a - moje obserwacje. Nie wiem te偶 na ile ma wp艂yw spos贸b uruchamiania "zimnego" auta, a mianowicie teraz naciskam przycisk uruchamiaj膮cy auto, zegary wraz z reflektorami si臋 "testuj膮", a nast臋pnie naciskam sprzeg艂o by uruchomi膰 auto, ale jak reflektory si臋 ju偶 wypoziomuj膮. Jak mo偶esz to sprawd藕 czy u ciebie co艣 si臋 zmieni przy uruchamianiu w ten spos贸b.
Prod. to 12.2016

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2018, o 14:28 

Rozmawialem z gostkiem nt. ich "poprawki" i powiedzial mi, 偶e zmiana polega na tym, 偶e poziomowanie reflektor贸w robi dopiero po uruchomieniu auta, a nie przed. Podejrzewaj膮, 偶e w trakcie poziomowania podczas uruchamiania auta nast臋powa艂 spadek napi臋cia i komputer g艂upia艂. To by dowodzi艂o, 偶e moje domys艂y s膮 poprawne. Od d艂u偶szego czasu testowo naciskam najpierw przycisk start, reflektory zrobi膮 swoje i dopiero uruchamiam auto. Od czas贸w nowej mojej procedury uruchamiania :) ... nie zauwa偶y艂em problemu, ale te偶 nie by艂o zimno czyli temp. w pobli偶u chocia偶 -1C przy wi臋kszej wilgotno艣ci powietrza.. Teraz nie mam kiedy podjecha膰 do serwisu, ale jak ju偶 wgraj膮 to nowe co艣 to ju偶 nie b臋d臋 si臋 bawi艂 w jakie艣 wydumane sposoby uruchamiania i zobacz臋 czy co艣 si臋 zmieni艂o.

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2018, o 16:29 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
No bo tak jest, 艣wiat艂a powinny si臋 poziomowac dopiero po odpaleniu, a nie po w艂膮czeniu zap艂onu.
Logiczne, 偶e odpalaj膮c auto w trakcie poziomowania test nie bedzie prawid艂owo przeprowadzony.

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2018, o 16:52 

Imi臋: DarYush
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2016, o 08:06
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dok艂adnie tak... W艂膮czaj膮c zaplon nast臋puje test np. 艣wiecenia wszystkich 偶ar贸wek a dopiero po odpaleniu silnika nast臋puje weryfikacja 艣wiate艂...

Wys艂ane z mojego SM-G950F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2018, o 20:46 

mirekul75 napisa艂(a):
Rozmawialem z gostkiem nt. ich "poprawki" i powiedzial mi, 偶e zmiana polega na tym, 偶e poziomowanie reflektor贸w robi dopiero po uruchomieniu auta, a nie przed. Podejrzewaj膮, 偶e w trakcie poziomowania podczas uruchamiania auta nast臋powa艂 spadek napi臋cia i komputer g艂upia艂. To by dowodzi艂o, 偶e moje domys艂y s膮 poprawne. Od d艂u偶szego czasu testowo naciskam najpierw przycisk start, reflektory zrobi膮 swoje i dopiero uruchamiam auto. Od czas贸w nowej mojej procedury uruchamiania :) ... nie zauwa偶y艂em problemu, ale te偶 nie by艂o zimno czyli temp. w pobli偶u chocia偶 -1C przy wi臋kszej wilgotno艣ci powietrza.. Teraz nie mam kiedy podjecha膰 do serwisu, ale jak ju偶 wgraj膮 to nowe co艣 to ju偶 nie b臋d臋 si臋 bawi艂 w jakie艣 wydumane sposoby uruchamiania i zobacz臋 czy co艣 si臋 zmieni艂o.

na razie swiatla mi sie nie zawieszaly, ale chetnie potestuje twoja procedure

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1036 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 70  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: