Problem z klimatyzacją w trybie Auto

pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Problem z klimatyzacją w trybie Auto

Post autor: pejot »

Cześć. Posiadam Superba rocznik 2022, przebieg 12k. W dniu wczorajszym zauważyłem dziwny problem z działaniem klimatyzacji w trybie Auto. Wsiadam do full rozgrzanego samochodu, standardowo odpalam auto i klima niby wieje chłodnym powietrzem ale kompletnie przestała sterować prędkością nawiewu oraz kierunkiem nawiewu. Czy ustawię 16 stopni czy 23 to poza różnicą w temperaturze powietrza kompletnie nie ma różnicy co do prędkości nawiewu. Wieje jakby na najniższym biegu. Na 10000% działało to inaczej do tej pory. Po uruchomieniu rozgrzanego auta zawsze klima automatycznie wchodziła na najwyższy poziom nawiewu, powietrze leciało z podszybia, z nawiewu nóg i z deski. A teraz nie dość że leci tylko z nawiewów na desce to jeszcze wieje z minimalną prędkością. W menu klimatyzacji mam od zawsze ustawiony łagodny profil klimatyzacji. Zmiana profilu na średni lub intensywny powoduje tylko podbicie prędkości nawiewu, ale nadal całe automatyczne sterowanie leży i kwiczy. W trybie manualnym wszystko jest okej, mogę sterować wszystkim. Ewidentnie się coś skopało w trybie Auto. Tylko co to może być? W poniedziałek dzwonie do ASO :/
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
krzymek
Posty: 74
Rejestracja: 31 mar 2023, o 17:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Problem z klimatyzacją w trybie Auto

Post autor: krzymek »

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to reset "radia" jednostki centralnej, przytrzymaj przycisk głośności na ekranie ok 10 sek - jakoś tak.
ODPOWIEDZ