Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 lis 2017, o 00:16

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 477 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 20 lip 2016, o 13:51 

Imi臋: Sebastian
Do艂膮czy艂(a): 8 sty 2016, o 17:09
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Autko w serwisie, zobaczymy co b臋dzie. Maj膮 jeszcze sprawdzi膰 wibracje na drugim biegu, przy 2k rpm od strony schowka.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 22 lip 2016, o 12:41 

Tuleje wymienione (swoj膮 drog膮 kosztuj膮 jakie艣 30 zeta..), wibracji nie uda艂o si臋 odtworzy膰, ale na zapas powi臋kszyli odst臋p mi臋dzy jakimi艣 przewodami i okleili je ta艣m膮 wyg艂uszaj膮c膮.

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2016, o 18:50 

No to mi tak geometri臋 zrobili po wymianie ze teraz jad膮c na wprost kierownica jest lekko w lewo skr臋cona... No chyba ze tak by艂o od pocz膮tku ale raczej bym zauwazyl :/

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2016, o 19:39 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Dbaj膮 o to, 偶eby mie膰 kolejn膮 robot臋.... Niestety jad膮c do aso ( oboj臋tnie jakiej marki), naprawiajac jedna rzecz, dwie inne potrafi膮 zmascic.... Masakraaa

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2016, o 12:38 

Do艂膮czy艂(a): 7 maja 2016, o 15:54
Silnik: 2.0TDI (190KM)
flash napisa艂(a):
No to mi tak geometri臋 zrobili po wymianie ze teraz jad膮c na wprost kierownica jest lekko w lewo skr臋cona... No chyba ze tak by艂o od pocz膮tku ale raczej bym zauwazyl :/

Kierownica musi by膰 prosto, jed藕 niech poprawiaj膮. Druga sprawa dlaczego ustawiali Ci geometri臋?? Z powodu wymiany tulei wahacza ty艂?

Pzdr.

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2016, o 21:57 

Prawdopodobnie serwisant 藕le ustawi艂 kierownic臋 przy geometrii i w czwartek jad臋 zostawi膰 auto do pi膮tku. Przy okazji namierzy艂em warunki w jakich pojawia si臋 brz臋czenie na 2/3 biegu w okolicach 2k rpm i przypadkiem odkry艂em te偶, 偶e tylni prawy pas jest 藕le zamontowany - jest skr臋cony o jeden raz wi臋cej ni偶 powinien i nie le偶y p艂asko.. (zak艂adam, 偶e tak ju偶 by艂o po fabryce albo jakim艣 cudem si臋 przekr臋ci艂 podczas korzystania, co jest ma艂o prawdopodobne bo od pocz膮tku jest u偶ywany do fotelika i zawsze lekko naci膮gni臋ty.) Dlatego te偶 b臋d臋 musia艂 zostawi膰 im kur臋 na d艂u偶ej :|

Tak, ustawiali geometri臋 z powodu wymiany tulei. Pewnie musz膮 rozebra膰 a偶 tyle bebech贸w, 偶e trzeba potem ustawia膰 k膮ty.

Co ciekawe, przy tych wszystkich pakietach przeglad贸w, gwarancjach rozszerzonych itd, Skoda nie oferuje auta zast臋pczego na czas naprawy gwarancyjnej.. S艂abe to jest, bo salon mi przenie艣li z pod nosa w Sopocie do Gda艅ska jakie艣 20km a nie mam opcji 偶eby jecha膰 na dwa auta. Ostatnio po znajomo艣ci z handlowcem dosta艂em jazd臋 testow膮 na prawie ca艂y dzie艅 za free ;) ale teraz to ju偶 pewnie tak fajnie nie b臋dzie. Jedyna sytuacja, w kt贸rej dostaje si臋 zast臋pczaka za free, to wtedy gdy straci si臋 mobilno艣膰, czyli samoch贸d nie dzia艂a.

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2016, o 06:04 

Imi臋: Sebek
Do艂膮czy艂(a): 13 mar 2010, o 15:49
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
...a dostaniesz zast臋pczy jesli zadzwonisz do serwisu i powiesz ze nie mozesz odpali膰 i przy艣l膮 lawete. .. w Citroenie to dzia艂a艂o... zabierali auto, podstawiali zast臋pczaka...

"Jestem w tym wieku, 偶e milcz臋, gdy kto艣 pierdoli g艂upoty. Brakuje mi si艂 i czasu na walk臋 z idiotami"

Moje przygody z ASO cz.1
Moje przygody z ASO cz.2

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2016, o 06:10 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
O ile nie dziala... Kierowca lawety jesli moze urachamia auto, wiec by musial jeszcze cos rozgrzmoci膰.

Poza tym to zalezy od ASO, jak chcialem to.nigdy mi problemow nie robili. Raz tylko musialem poczekac, az ktos odda do popoludnia.

I to czy w Oplu, czy w Skodziance.

http://www.motoke.pl

SII 2.0 TDI 170 km
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 8 lis 2016, o 21:52 

Imi臋: Rafa艂
Do艂膮czy艂(a): 4 maja 2016, o 11:55
Witam.
Dosy膰 mocno si臋 wczyta艂em w temat kt贸ry tez mnie niestety dotyczy. Zasi臋gn膮艂em tak偶e kilka opinii od Was na pw. Jednym wymiana tulei pomog艂a innym nie ( problem wr贸ci艂 po jakim艣 czasie).
Ja tymczasem dzisiaj odwiedzi艂em ASO ( TMT Dzier偶oni贸w , Dolny 艢l膮sk) i tak膮 otrzyma艂em informacj臋:
Po licznych zg艂oszeniach Skoda poprawi艂a i zmodyfikowa艂a konstrukcj臋 tulei ( chodzi o mocowanie - zmiana z 3 na 4 punktowe mocowanie ) co temat ma za艂atwi膰. W ramach gwarancji. Tuleje zam贸wione. Czekam na wymian臋 i dam zna膰 jak efekty ( d艂ugoterminowe).
Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 9 lis 2016, o 10:14 

Imi臋: Wojtek
Do艂膮czy艂(a): 13 gru 2015, o 11:50
zureq napisa艂(a):
Witam.
Dosy膰 mocno si臋 wczyta艂em w temat kt贸ry tez mnie niestety dotyczy. Zasi臋gn膮艂em tak偶e kilka opinii od Was na pw. Jednym wymiana tulei pomog艂a innym nie ( problem wr贸ci艂 po jakim艣 czasie).
Ja tymczasem dzisiaj odwiedzi艂em ASO ( TMT Dzier偶oni贸w , Dolny 艢l膮sk) i tak膮 otrzyma艂em informacj臋:
Po licznych zg艂oszeniach Skoda poprawi艂a i zmodyfikowa艂a konstrukcj臋 tulei ( chodzi o mocowanie - zmiana z 3 na 4 punktowe mocowanie ) co temat ma za艂atwi膰. W ramach gwarancji. Tuleje zam贸wione. Czekam na wymian臋 i dam zna膰 jak efekty ( d艂ugoterminowe).
Pozdrawiam

Tu s膮 poruszone dwa problemy. Sztuki ty艂u i skrzypienie przodu. Co masz u siebie?

Wys艂ane z mojego SM-G935F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2016, o 13:07 

W sumie i jedno i drugie cho膰 zdecydowanie wi臋kszy problem dotyczy ty艂u i w艂asnie ten temat za艂atwiam w ASO.
Mam nadziej臋 偶e to pomo偶e bo straszna pora偶ka z tym zawieszeniem. T艂ucze si臋 coraz bardziej...

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2016, o 13:10 

flash napisa艂(a):
Tuleje wymienione (swoj膮 drog膮 kosztuj膮 jakie艣 30 zeta..), wibracji nie uda艂o si臋 odtworzy膰, ale na zapas powi臋kszyli odst臋p mi臋dzy jakimi艣 przewodami i okleili je ta艣m膮 wyg艂uszaj膮c膮.

Za艂o偶yli Ci te po zmianach konstrukcyjnych? Jest ok do tej pory czy wr贸ci艂 problem?

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2016, o 22:51 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Aktualnie: 444PS/567Nm
U mnie te偶 si臋 t艂ucze, szczeg贸lnie jak zimno na zewn膮trz, czekam na potwierdzone info co do wymiany tulei co by nie je藕dzi膰 co chwile do ASO

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2016, o 22:52 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
piramida napisa艂(a):
U mnie te偶 si臋 t艂ucze, szczeg贸lnie jak zimno na zewn膮trz, czekam na potwierdzone info co do wymiany tulei co by nie je藕dzi膰 co chwile do ASO

u ciebie tylko soft zmieni膮 i bedzie ok :D

G贸ra

PostNapisane: 10 lis 2016, o 23:01 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
piramida, a wiesz co si臋 sta艂o z OCP ?

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 477 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: