Usterka AdBlue

LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Usterka AdBlue

Post autor: LMB »

whity pisze:
szpirit pisze:Tak się właśnie zastanawiałem czy ta instalacja Adblue nie jest przypadkiem problematyczna w użytkowaniu, a sam myślę o 2.0 TDI 190KM - a tu taki zonk.
Masz taki sam problem jak ludzie w latach 90 tych. ... jak wprowadzili immobilizer seryjnie :lol:
I tu mi sie podoba nowe prawo w UK zwrotu wadliwego produktu do 30 dni - niech se pruchno zabieraja :mrgreen:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterka AdBlue

Post autor: ursus »

sebasto pisze:Witam, jak coś się psuje to znaczy że jest niedopracowane, dla niedoróbek nie ma tłumaczenia. Jak już coś robią to niech robią dobrze... Ja obecnie użytkuję inne auto ale przychylnie patrzę na superba, bo to auto nie ma konkurencji pojemnościowo i cenowo... Szczerze powiedziawszy to ze względu na stosunek Czechów do nas myślałem, że nigdy nie spojrzę na skodę, jednak superb jest klasą samą w sobie, udało się to auto Czechom i nie wiem czy to nie będzie moje następne... pozdr

ps. tak naprawdę nie znaczek i mały prestiż skody mnie wstrzymuje ale to co Czesi myślą o Nas... i tylko to może zadecydować że nie kupię superba... pozdr
Przecież najrozsądniej jest kupić nie nowy model, ale taki po lifcie już i z końcówki produkcji. Z tym się do jakiegoś stopnia trzeba liczyć.
Ja znając moje szczęście jestem w tematach samochodów jestem pewien, że w moim S3 będę miał pełne spektrum usterek wieku niemowlęcego.

On topic: Jak auto jest kupione nie na firme, to do salonu, rękojmia i zagrozić żądaniem wymiany na nowy :D Dostaną wtedy przyspieszenia w poszukiwaniu źródła usterki.
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterka AdBlue

Post autor: Kaloteck »

Mario07 pisze:Serwis się głowi i troi. Czwarty dzień i nie wiedzą co jest. Napisali niby do producenta, ale na razie cisza.
I cisza pozostanie, bo skoro auto jeździ normalnie bez problemu, podlaczenie do kompa nic nie pokazuje i jedynym objawem jest tylko jakas glupia kontrolka, to serwis nawet palcem nie kiwnie, bo... nie ma podstaw.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterka AdBlue

Post autor: ursus »

Kaloteck pisze:
Mario07 pisze:Serwis się głowi i troi. Czwarty dzień i nie wiedzą co jest. Napisali niby do producenta, ale na razie cisza.
I cisza pozostanie, bo skoro auto jeździ normalnie bez problemu, podlaczenie do kompa nic nie pokazuje i jedynym objawem jest tylko jakas glupia kontrolka, to serwis nawet palcem nie kiwnie, bo... nie ma podstaw.
Ty, no ale kontrolka według instrukcji coś pewnie oznacza, skoro wskazanie jest błędne, to nie mogą powiedzieć , że wszystko ok.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterka AdBlue

Post autor: szms »

Kontrolka oznacza, że jest mało adblue...


ale w zbiorniku jest go dużo, więc w sumie co ona oznacza? :lol:
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterka AdBlue

Post autor: szpirit »

Mario07 - i jak tam dalej nic nie wiedzą?

Ile czasu mogą tak trzymać auto, chyba max 2 tyg mają na ustosunkowanie się do reklamacji?
Awatar użytkownika
Mario07
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 10:35
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Usterka AdBlue

Post autor: Mario07 »

Auto odebrane. Serwis nie złożył szczegółowych wyjaśnień co tak na prawdę było przyczyną usterki.
Ostatecznie usłyszałem, że dopiero Niemcy pomogli. Otrzymali instrukcję w języku niemieckim, przetłumaczyli i zrealizowali podczas jazdy. Instrukcja zawierała polecenia moim zdaniem niczym się nieróżniące od jazdy miejskiej czy pozamiejskiej.
Przyspieszyć, przyhamować, przy określonej prędkości i ilości obrotów znowu przyspieszyć. Nie mam pojęcia co to ma oznaczać.
Może ktoś na forum to pojaśni?
Za o3 zastępczą nie zapłaciłem nic.
Jedynym kosztem był płyn AdBlue.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Usterka AdBlue

Post autor: chudy »

Może wyłączali soft obniżający emisję spalin :D
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Usterka AdBlue

Post autor: whity »

Ile za adblue zapłaciłeś w serwisie ?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Mario07
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 10:35
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Usterka AdBlue

Post autor: Mario07 »

38 zł, komputer pokazuje ze jest płyny na 16000 km.
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Usterka AdBlue

Post autor: szpirit »

Dziwne tłumaczenie. Zapytałeś jaką dają gwarancję że błąd znowu nie wystąpi? Tak naprawdę przyczyny nie usuneli.. Szkoda że nie opisali Ci procedury postępowania w takim przypadku. Chyba że coś jednak kombinowali i nie chcą się przyznać.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Usterka AdBlue

Post autor: whity »

Mario07 pisze:38 zł, komputer pokazuje ze jest płyny na 16000 km.
tyle mi jeszcze nigdy nie pokazywał...jakie masz średnie spalanie?
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterka AdBlue

Post autor: Enriquez »

Wykonali po prostu nastawy podstawowe i tyle. Niedługo zwykłym szajsowatym VCDSem się to zrobi jak Uwe zhakuje nowego Odisa.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Usterka AdBlue

Post autor: brylek »

od 4 lat jezdze passatem b7 z adblue i nigdy nie bylo klopotow. spalanie na pozimie 1L/1000km. w skodzie nie powinno byc inaczej
Awatar użytkownika
Mario07
Posty: 38
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 10:35
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdynia

Re: Usterka AdBlue

Post autor: Mario07 »

No to masz szczeście a ja pecha. Bo właśnie jutro jadę znowu do serwisu z usterką Ad Blue. Mam przebieg 10 tysiecy. Byłem w serwisie po przejechaniu 3 tysiecy. Dolano plyn. Zrobiono nowe nastawy. Wszystko było w porządku do zeszłego tygodnia. Płyn schodził systematycznie co ok 500 km. Od 16 tysiecy.
Aż na pewnego dnia pokazal komputer pokazał to samo że usterka ad blue i że płyny wystarczy na 1000 km po czym silnik bedzie unieruchomiony.
W prawdzie na komputerze blad sie nie pokazuje liczba km wrocila do 8 tysiecy do przejechania na plynie. Ale pojawiło mi sie w to trasie. Wiece jade do serwisu jutro.
ODPOWIEDZ