DCC

Awatar użytkownika
Dom
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 11:32
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Kraków

DCC

Post autor: Dom »

Witajcie :)

Co prawda na razie ciut na wyrost gdyz dopiero zamowilem nowego Superba, no ale w oczekiwaniu na wiosne pozwolilem sobie na rejestracje na tym forum, a poszukuje odpowiedzi na jedno pytanie:

Czy orientujecie się moze czy DCC przy automacie pozwala na "zeglowanie"? W salonie slyszalem ze jest to opcja zastrzezona dla passata (jak np LEDy zamiast ksenonow), natomiast wczoraj dostalem wydawnistwo skody "Nieziemski styl, kosmiczna przestrzen" ktora na 120 stronach opisuje nowego SUperba i jest tu zwrot ze przy wyborze profilu jazdy "Eko" umozliwia wlasnie tzw zeglwoanie czyli przy zdjeciu nogi z pedalu gazu samochod przelacza sie na tryb biegu jalowego a samochod toczy sie bez hamowania silnikiem.

Z gory dzieki za odpowiedz :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

Tak jest mozliwe
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Maverick

Re: DCC

Post autor: Maverick »

DCC raczej ma sie nijak do zeglowania.

Natomiast tak na marginesie jak dla mnie opcja zeglowania jest fajna, jesli ktos umie jezdzic widzac nieco dalej niz wlasny nos :)

VWhity, a Auto Hold jest juz w nowym Superbie dostepny?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

DCC

Post autor: whity »

Tak tak, od samego początku było dostępne.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Maverick

Re: DCC

Post autor: Maverick »

Od samego poczatku SIII masz na mysli :) W SII nie bylo :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

Dokladnie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Dom
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 11:32
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: DCC

Post autor: Dom »

Maverick pisze:DCC raczej ma sie nijak do zeglowania.

Natomiast tak na marginesie jak dla mnie opcja zeglowania jest fajna, jesli ktos umie jezdzic widzac nieco dalej niz wlasny nos :)

VWhity, a Auto Hold jest juz w nowym Superbie dostepny?
Może trochę zatosowalem skrót myślowy, bowiem jakby wybór profilu jazdy jest w pakiecie z DCC stąd użyłem takiego skrótu, natomiast byłoby świetnie gdyby ta opcja faktycznie istniała, w tej mądrej książce twierdzą że dzięki temu można zaoszczędzić do 0.5 l/100 km paliwa.

apropos paliwa,

Ma ktoś z Was może jakieś dane jak wygląda średnie spalanie w superba 2.0 tdi 190km w DSG? Bo szukałem w necie ale jeszcze jakby za krótko te auta są na rynku chyba... zastanawiam się (ja robie glównie trasy 60-70k km rocznie) czy 6.0 jest realne czy nie? W 4 litry bowiem jakoś nie bardzo wierzę. .. :-)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

Mnie nie pytaj, jeżeli twój cel jest osiągnięcie wartości podanych przez skode :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Dom
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 11:32
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: DCC

Post autor: Dom »

Nie no pisze ze napewno tak nie jest natomiast w salonie twierdzili ze średnią z jazd próbnych w tym silniku wychodzi na poziomie 8 litrów. Zastanawiam siępo prostu jakie mmoże być realne spalanie przy tym silniku na trasie. Pasek średnio mi palił 6 przy 2 litrowym tdi... moim motorem w trasie tez mam spalanie czasem 3.8 a czasem 9 :D
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

Ja mam średnie 7.5 z ostatnich 6000km, średnia prędkość na kompie pokazuje 72km/h ...i uważam to za sukces
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: DCC

Post autor: barteka3 »

Żeglowanie dostępne jest tylko w trybie eco (lub jako "napęd: eco" w trybie individual) i sprawdza się raczej poza miastem na tzw. "równinie"
Poza tym oszczędność paliwa idzie tu w parze z większym zużyciem klocków/tarcz.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

A ja może zapytam jaki ma sens to żeglowanie? Bo przecież nie będzie to chyba bardziej ekonomiczne od utrzymywania jednolitego obciążenia silnika?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: DCC

Post autor: whity »

To jak jeżdżenie na luzie...dalej samochód jedzie, zamiast hamowac silnikiem...dla mnie bez sensu...małe nie którzy liczą na spalanie 4,5l więc wszystkiego będzie się łapali żeby 3 litry spalić; )
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: DCC

Post autor: kamracik »

Kurcze, od lat mnie uczyli, że jeżdżenie na luzie niczemu nie służy poza bezsensownym spaleniem paliwa. Na fizyce mnie uczyli, że najoszczędniejsze silniki to takie, które pracują pod stałym obciążeniem, gdyż na wyhamowanie/ruszenie traci się najwięcej mocy. Tak to zostało rozwiązane w hybrydach, gdzie silnik jest generatorem i działa cały czas z identycznym obciążeniem.

Natomiast żeglowanie to faktycznie może się nadać do bicia rekordu, rozpędzasz auto do 200km/h, zerujesz licznik, wrzucasz luz i cieszysz się tymi 3l/100km :D
szpirit
Posty: 173
Rejestracja: 2 lip 2015, o 09:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: DCC

Post autor: szpirit »

A ja mam pytanko o rodzaj zawieszenia w S3 czy różni się czymś w stosunku do Passata (pewnie nie) a czym w stosunku p. do audi a6, bmw5 czy p. Q5?

Chodzi mi głównie o różnicekonstrukcyjne ale jak ktoś ma także porównanie z jazdy to super.
ODPOWIEDZ