klimatronic, skrzypiace klapki

Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

klimatronic, skrzypiace klapki

Post autor: arecki1338 »

Powoli zblizam sie ku koncowi gwarancji, w zwiazku z tym szukam, co tu by jeszcze zrobic w jej ramach. Od jakiegos czasu skrzypia mi klapki od klimatroniku. Niby mozna to przesmarowac i na jakis czas jest spokoj. Ale trzeba sciagnac cala deske w srodku. I tu sie zastanawiam czy skorka warta wyprawki? Przerabial to ktos? Czy po zlozeniu tego do kupy nie pojawily sie jakies kolejne problemy typu skrzypienie deski albo cos w tym stylu?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: klimatronic, skrzypiace klapki

Post autor: Enriquez »

Też to u mnie występuje, no ale dam sobie spokój.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: klimatronic, skrzypiace klapki

Post autor: marasmus007 »

arecki1338 pisze:Powoli zblizam sie ku koncowi gwarancji, w zwiazku z tym szukam, co tu by jeszcze zrobic w jej ramach. Od jakiegos czasu skrzypia mi klapki od klimatroniku. Niby mozna to przesmarowac i na jakis czas jest spokoj. Ale trzeba sciagnac cala deske w srodku. I tu sie zastanawiam czy skorka warta wyprawki? Przerabial to ktos? Czy po zlozeniu tego do kupy nie pojawily sie jakies kolejne problemy typu skrzypienie deski albo cos w tym stylu?
U mnie były wymieniane wszystkie silniczki nastaw klap, jakoś na początku roku. Zaczęły skrzypieć jak się zimno zrobiło. Robotę wykonali w 1 dzień , na początku troszkę cos skrzypiało przy zegarach ale się uspokoiło i teraz szczerze mówiąc albo nie zwracam na to uwagi albo nic nie skrzypi i nie drży.
blaster7
Posty: 44
Rejestracja: 7 mar 2019, o 22:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krzysztof

Re: klimatronic, skrzypiace klapki

Post autor: blaster7 »

U mnie zrzucili deske ale dokładnie co zrobili z klapa nie wiem
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: klimatronic, skrzypiace klapki

Post autor: Enriquez »

Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: klimatronic, skrzypiace klapki

Post autor: orlik »

Enri kolego złoty, a masz instrukcję warsztatową naprawiania stuków od szyberdachu? Wieliczka w jednym z naszych aut (z tego samego miotu) osunęła usterkę - o dziwo cisza jak makiem zasiał. Kolejny zamelduję się tam ja, mimo, że mi nie po drodze. Wolałbym wcześniej zobaczyć o co chodzi, wiem tylko, że wymienili jakąś wadliwą część, a dostać się do niej mogli po ściągnięciu podsufitki z przodu. Nie robili smarowania jak w większości, ani nie wymieniali całego okna, bo rozmawiałem przez tel. z Panem technicznym, żeby powiedział co i jak, bo jak tylko smarowanie to sam sobie to zrobię bez straty mojego czasu na dojazd. No i robili to według nich pierwszy raz, ale jak widać(nie słychać) skutecznie :shock:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: klimatronic, skrzypiace klapki

Post autor: Enriquez »

Mój wehikuł nie posiada tego przybytku, stąd nie mam akcji srwisowej na to w zbiorach.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ