Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 sie 2019, o 21:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 lip 2019, o 23:08 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2016, o 21:28
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Mam zagwozdk臋, nie wiem jak kontynuowa膰, b臋d臋 wdzi臋czny za opini臋 i porady. 呕eby ja艣niej przedstawi膰 sytuacj臋 oto chronologia:
  1. sierpie艅 2016 mia艂em st艂uczk臋, naprawa w ASO.
  2. wrzesie艅 2018 przesiadka na ca艂oroczne opony Nokian WeatherProof. Ma艂o je偶d偶臋 i g艂贸wnie po mie艣cie, jak po kilku tygodniach wskoczy艂em na esk臋 poczu艂em 偶e samoch贸d wpada w drgania przy 105-115 km/h. Wcze艣niej nic takiego nie czu艂em. Podjecha艂em do najbli偶szego wulkanizatora, przewa偶anie, przek艂adanie i diagnoza pana Jacka (na oko) 偶e na jednej oponie jest b膮bel i 偶eby reklamowa膰. Powiedzieli mi te偶, 偶e tylna felga jest lekko wgi臋ta, pojecha艂em do ASO gdzie zak艂ada艂em opony z reklamacj膮 dlaczego mi za艂o偶yli opon臋 na krzyw膮 felg臋? Powiedzieli, 偶e wyprostowali ale to by艂o "kosmetyczne" no i przewa偶yli znowu. Zam贸wi艂em now膮 opon臋, poprzednia z b膮blem odes艂a艂em na reklamacj臋 do sklepu. Tamci przekazali do producenta na diagnoz臋, tam wrzucili na Huntera i wysz艂o, 偶e jest dobra. Ja nadal mam wra偶enie, 偶e auto czasem wpada w drgania, mo偶e schiza...
  3. na pocz膮tku tego roku na (pierwszym) badaniu technicznym wysz艂o, 偶e mam do wymiany lewy sworze艅 wahacza. W ASO powiedzieli, 偶e nie trzeba, dw贸ch innych mechanik贸w, ze zdziwieniem, powiedzia艂o 偶eby wymienia膰 ("lekki luz").
  4. pod koniec maja wymieni艂em sworze艅 i zrobi艂em geometri臋. Go艣膰 powiedzia艂, 偶e wg niego nie jest idealnie, ale nic poza tym. WSZ lewy prz贸d 0,6 stopnia ucieka.

Obrazek

Teraz zauwa偶y艂em, 偶e musz臋 trzyma膰 kierownic臋 skr臋con膮 leciutko w lewo, a jak puszcz臋 to po jakim艣 czasie zaczyna ucieka膰 w prawo. Usterka jest pewnie od kilku lat, prawie od nowo艣ci, wi臋c nie zwr贸ci艂em na to uwagi.
  5. Pogoogla艂em troch臋 i sprawdzi艂em opony, wydaje mi si臋, 偶e "z膮bkuj膮".

Obrazek
    Obrazek

Na poprzednich oponach Hankook (letnie) i Pirelli (zimowe) nic takiego nie zauwa偶y艂em zimowe letnie (zdj臋cia jak sprzedawa艂em).

Pytania:
  • Czy awaria lewego sworznia wahacza to mo偶e by膰 pok艂osie st艂uczki z 2016? Je偶d偶臋 ma艂o, spokojnie, dobre drogi, nie kojarz臋 wjechania w dziur臋, nawet ostrego hamowania nigdy nie by艂o. Nie mog臋 z miejsca gdzie naprawia艂em po st艂uczce w 2016 zdoby膰 wyniku geometrii - a jest wyszczeg贸lnione na kosztorysie.
  • Co by si臋 mog艂o sta膰 przy wymianie opon na Nokiany 偶e pojawi艂y si臋聽drgania? Czy te opony s膮 bardziej podatne na niedoskona艂o艣ci zawieszenia?
  • Czy niedoskona艂e wyniki geometrii mog膮 t艂umaczy膰 to 偶e samoch贸d wpada w drgania przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach?
  • Dlaczego nowe opony "z膮bkuj膮" a poprzednie nie?
  • Jakie podj膮膰 kolejne kroki 偶eby zdiagnozowa膰 problem?
  • A mo偶e jest wi臋cej ni偶 jeden problem?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 19 lip 2019, o 13:34 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2016, o 21:28
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
W innym w膮tku us艂ysza艂em, 偶e mo偶e by膰 krzywa pod艂u偶nica albo rama zawieszenia. Jak sprawdzi膰 co jest 藕r贸d艂em problemu? Wada jest na tyle dyskretna 偶e chyba trudno, co? Czy to jest naprawialne?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: