Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 sie 2019, o 09:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 3 lip 2019, o 20:18 

Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2019, o 08:53
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Witam,

Czy kto艣 mia艂 ten problem i zna przyczyn臋?
Chodzi o to, 偶e pewnego dnia wychodz臋 na parking a tu klapa ca艂kowicie otworzona.
Z baga偶nika ca艂e szcz臋艣cie nic nie zgin臋艂o ale zaniepokoi艂a mnie ta ca艂a sytuacja.
Doszukiwa艂em si臋 ju偶 nowych metod na kradzie偶 samochodu ale wida膰 Seaty i Kodiaqi te偶 maj膮 podobny problem.
https://www.kodiaq-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=486

Nadmieni臋, 偶e w moim przypadku otwieranie klapy z kluczyka i z przycisku przy dr膮偶ku zmiany bieg贸w po prostu nie dzia艂a.
B臋d臋 to dopiero reklamowa艂.

Klapa musia艂a by膰 otworzona samoczynnie albo zadzia艂a艂a na sygna艂 z obcego pilota/kluczyka.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 3 lip 2019, o 21:23 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Ja mia艂em taki przypadek. W gara偶u klapa si臋 otworzy艂a, mam to zarejestrowane na kamerze, dostarczy艂em nagranie do aso, przes艂ali dalej, i twierdz膮 偶e nie mieli takiego przypadku... problem w tym, 偶e otwieraj膮c drzwi do gara偶u uderzy艂em nimi w otwart膮 klap臋 i mam wgniecenie i odprysk lakieru... i wg aso mam sobie z tym 偶y膰 spokojnie lub robi膰 na w艂asny koszt...

G贸ra

PostNapisane: 4 lip 2019, o 22:03 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 pa藕 2018, o 21:43
Aktualnie: 272 KM
Ja mia艂em 2 takie przypadki. Po zej艣ciu do hali gara偶owej zasta艂em otwart膮 klap臋 baga偶nika. Nic nie zgin臋艂o z auta. Problem podobno znany i opisywany na bodaj偶e forum Kodiaqa. Moim zdaniem to wina bardzo czu艂ego kluczyka. Kilkukrotnie gdy mia艂em kluczyk w spodniach wraz z innymi kluczami, pilotem itp i kr臋ci艂em si臋 obok, auto potrafi艂o si臋 otworzy膰 samo bez jakiegokolwiek dotykania kluczyka, a raz dodatkowo po chwili otworzy艂a si臋 klapa baga偶nika. Dodam, 偶e zawsze dezaktywuje kessy zamykaj膮c auto, wi臋c system sam nie powinien otworzy膰 auta, gdy si臋 do niego zbli偶am. Kupi艂em etui blokuj膮ce sygna艂 i zawsze trzymam tak kluczyk. Wyci膮gam etui przy aucie i dopiero wtedy otwieram, a po zamkni臋ciu r贸wnie偶 obok auta chowam w nie kluczyk. Od tego momentu nie ma 偶adnych cyrk贸w. Jak r臋k膮 odj膮艂.

G贸ra

PostNapisane: 6 lip 2019, o 16:23 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Pami臋taj 偶e kessy nie ma nic do tego, bo dzia艂a max 2m od auta.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 6 lip 2019, o 19:01 

Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 444PS/567Nm
mi te偶 si臋 z dwa razy sam otworzy艂 na parkingu w okresie 3 lat, nie wiem dlaczego...

G贸ra

PostNapisane: 6 lip 2019, o 22:00 

Enriquez napisa艂(a):
Pami臋taj 偶e kessy nie ma nic do tego, bo dzia艂a max 2m od auta.

Pisa艂em o kessy w innym kontek艣cie. Wyt艂umacz臋 to jeszcze raz. Zawsze zamykam auto przyciskiem na kluczyku, a nast臋pnie dezaktywuj臋 kessy. Od tego momentu auto nie ma prawa otworzy膰 si臋 samo, gdy si臋 do niego zbli偶am. W tym momencie mog臋 je otworzy膰 tylko poprzez przycisk na kluczyku. To mia艂em na my艣li.

Mimo dezaktywacji kessy zdarza艂o mi si臋, trzymaj膮c pilota w kieszeni razem z innymi gratami, 偶e np przy schylaniu si臋 po zakupy, noside艂ko czy cokolwiek innego, gdy mia艂em wypchane kieszenie, auto potrafi艂o si臋 otworzy膰 samo, najprawdopodobniej na skutek ucisku jakiego艣 przedmiotu na przycisk na pilocie. Raz, po takim nieplanowanym otwarciu ( gdy sta艂em obok samochodu, a kessy by艂o nieaktywne ), chwil臋 p贸藕niej otworzy艂a si臋 klapa baga偶nika. Nie dotyka艂em wtedy pilota - mia艂em go w kieszeni.

Sugeruj臋, 偶e przyczyna samoczynnie otwieraj膮cej si臋 klapy jest banalna tj nacisk innego przedmiotu na przycisk na pilocie np gdy idziemy do auta. To tylko teoria, ale jak pisa艂em wcze艣niej, po zakupieniu etui blokuj膮cego sygna艂 i chowaniu tam pilota po zamkni臋ciu auta, takich niespodzianek nie mia艂em ani razu.

G贸ra

PostNapisane: 6 lip 2019, o 22:19 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Zapewne jest tak jak piszesz - brak nacisku na guzik.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2019, o 21:40 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: Inny
Aktualnie: 272KM
Problem du偶ego ptaka :D

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2019, o 22:21 

orlik napisa艂(a):
Problem du偶ego ptaka :D

W ko艅cu mamy tu najwi臋ksze ptaki z ca艂ej rodziny tj kury z tego kurnika :lol:

G贸ra

PostNapisane: 8 lip 2019, o 10:07 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
W moim przypadku pilot le偶a艂 na stole w domu. Wi臋c wykluczam przypadkowe naci艣ni臋cie. Poza tym, o ile pami臋tam otwieraj膮c z pilota migaj膮 kierunki, a u mnie si臋 po prostu klapa otworzy艂a... Kamera zarejestrowa艂a...

G贸ra

PostNapisane: 8 lip 2019, o 21:22 

Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2019, o 08:53
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
W艂a艣nie, nie wiem jak to jest z t膮 czu艂o艣ci膮 klucza. Okaza艂o si臋, 偶e u mnie klapa otwiera si臋 jednak na wszystkie sposoby.
Nale偶y po prostu trzyma膰 przycisk wci艣ni臋ty ponad 2 sekundy. Zazwyczaj pope艂nia艂em b艂膮d i przerywa艂em jak tylko w艂膮czy艂y si臋 awaryjne.
St膮d moje mylne prze艣wiadczenie 偶e co艣 nie dzia艂a.

Dodatkowo sprawdzi艂em i otwieranie dzia艂a z odleg艂o艣ci ponad 50 metr贸w z wn臋trza przeszklonego budynku.
Oznacza to, 偶e faktycznie schodz膮c klatk膮 schodow膮 mog艂em przypadkowo otworzy膰 klap臋 w samochodzie stoj膮cym ponad 50 metr贸w dalej.
Pytanie tylko na ile jest to prawdopodobne? Kluczyk lata swobodnie w saszetce.

Patenty na etui i dezaktywacj臋 kessy mog膮 zwi臋kszy膰 og贸lnie bezpiecze艅stwo i uchroni膰 przed tego typu zdarzeniami no ale do komfortu cz艂owiek szybko si臋 przyzwyczaja. Kluczyka dotychczas praktycznie nie stosowa艂em.

G贸ra

PostNapisane: 19 lip 2019, o 22:16 

Do艂膮czy艂(a): 23 mar 2019, o 20:26
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Je艣li to b臋dzie si臋 powtarza艂o, to jest to wina ca艂ej "wi膮zki" odpowiedzialnej z otwieranie klapy. Mia艂em to w innym aucie. Baga偶nik sam si臋 otwiera艂.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: