Pojemność baku

ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Pojemność baku

Post autor: ZenekPL »

Pytanko - ile Wam wchodzi do baku po zapaleniu się rezerwy?
Mam benzynke 272 MR2021, i nigdy nie wlałem więcej niż 62L (przy pierwszym tankowaniu może z 64L, nie pamiętam dokładnie), a z tego co pamiętam to ten bak powinien mieć chyba 66L.
Ze wszystkich poprzednich aut pamiętam, że dało się wlać w sumie nawet wiecej niż podaje producent i to nie mając jeszcze totalnej sahary w baku, a tutaj nawet jak już dosyć poważnie pojeżdzę na rezerwie to wchodzi ~62.
Przykładowo wczoraj jakieś 5km po zapaleniu się rezerwy wlałem 59L z jakimś tam groszem.

Nie twierdzę że to źle, ciekaw jestem tylko czy to normalne ;)
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pojemność baku

Post autor: komoornik »

5km po pojawieniu się rezerwy to pikuś.

Wyjeździj do zasięgu 0km i wtedy zatankuj - spokojnie, nawet jak jest już 0km zasięgu to jeszcze parę km przejedzie 😉
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pojemność baku

Post autor: jorgus »

Może nie do końca odpowiedź na pytanko z pierwszego zdania ale jeśli chodzi o sam temat wątku, to przy mocno wydrenowanej rezerwie udawało mi się zalewać niemal 70 litrów. Chyba że oszukują na mojej stacji :) Mam zresztą przed sobą fakturę z ostatniego tankowania - 65.4 l przy średniozaawansowanej rezerwie (może z kilkanaście-20 km po mieście od zapalenia).
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Pojemność baku

Post autor: bartekpion »

4x4 ma mniejszy zbiornik niż ośka, tak było przynajmniej przed FL. Ośka ma pojemność więcej niż w instrukcji, czyli ok 70l.
Dylan
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2018, o 14:15
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Pojemność baku

Post autor: Dylan »

Jak masz obdeleven to możesz podejrzeć dokładną ilość paliwa w baku (engine->live data->poziom paliwa), ja mam ok 8-10l jak zapala się rezerwa. Wg moich doświadczeń bak w mojej wersji mieści ok 73l, nie wiem skąd te info ze 4x4 ma mniejszy bak, ja tego nie potwierdzam. Maksymalnie zatankowałem 70,7l mając jeszcze 20km zasięgu. Po zatankowaniu do pełna "engine->live data->poziom paliwa" zawsze pokazuje maksymalnie 66l i się nie zmniejsza aż nie wypale tych paru nadmiarowych litrów (zresztą tak samo zachowuje się u mnie wskazówka poziomu paliwa na desce rozdzielczej, jak mam pełny bak to nie drgnie przez pierwsze kilkadziesiąt kilometrów). W "dashboard->live data->dodatkowo zatanakowana objetosc" możesz zobaczyć ile było przed i ile po tankowaniu i tam już "ostatnia końcowa wartość z czujnika na koniec tankowania" pokazuje mi 70l jak zaleję pod korek.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Pojemność baku

Post autor: baarttbaartt »

Z tego co kojarzę max zalałem 71l. Średnio tankuje po 69l gdy rezerwa się swieci i pokazuje już max 10 km zasięgu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Pojemność baku

Post autor: Kuster »

Wy tak serio?
Ja wiem że teraz jest paliwo ogólnie lepszej jakości niż X lat temu ale dojeżdżanie pompy paliwa na minimum stanu jest niewskazane...
Na tym cierpi cały układ, pompa, wtryski...
Nigdy nie zdarzyło mi się żebym przejechał na rezerwie więcej jak 50km...
Zresztą rezerwa rzadko kiedy mi się świeci.
W 2.0tdi 150KM robię max 950km do zapalenia się rezerwy a to i tak rzadko kiedy... Komputer wskazuje od 1050 do 1150km zasięgu na pełnym zbiorniku
Jak dbasz tak masz
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pojemność baku

Post autor: roman_szpadel »

Nie znam się na mechanice, ale widzę, że ostrzeżenia systemowe dzielą się na żółte i czerwone. Na komunikatach żółtych można często jechać dalej (np. płyn do spryskiwaczy, paliwo), a na czerwonych (np. płyn chłodniczy) producent zaleca przerwanie jazdy i naprawę. Gdyby paliwo było tak krytyczne to przy 100km zasięgu byłby komunikat żółty, a np. od 30km zasięgu czerwony (oznaczający, że dalej jedziesz na własne ryzyko). Nawet przy zasięgu 0km nie ma czerwonego komunikatu.

Czy naprawdę jazda na rezerwie może być w jakiś sposób szkodliwa dla auta? (O ile nie jeździmy/parkujemy po wzniesieniach +20%.) Nigdy nie spieszę się z tankowaniem i raczej nie obawiam się o wtryskiwacze i pompę. Ale może jestem w błędzie. Brak wiedzy to często brak zmartwień. Z kolei po lekturze forum zdarza się, że martwię się na zapas.
pozdrawiam,
roman_szpadel
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pojemność baku

Post autor: jorgus »

Kuster pisze: 25 maja 2021, o 21:50 Wy tak serio?
Ja wiem że teraz jest paliwo ogólnie lepszej jakości niż X lat temu ale dojeżdżanie pompy paliwa na minimum stanu jest niewskazane...
Na tym cierpi cały układ, pompa, wtryski...
Ja akurat czytałem jakie to straszne i nie drenuję na maksa, ale są przecież różne sytuacje życiowe ;-) Życzę tobie i nam wszystkim zawsze sporego zapasu w baku na każdej krajowej i europejskiej trasie :)
Dylan
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2018, o 14:15
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Pojemność baku

Post autor: Dylan »

Permanentnej jazdy/stania na pusto się nie zaleca szczególnie jesienią/zimą bo para wodna z powietrza w baku może się skraplać a wody w paliwie wtryski nie lubią. Ale w normalnym użytkowaniu to ja nie wiedzę problemu żeby dobić do rezerwy. Trzeba się cieszyć, że w superbie bak ma przyzwoita pojemność jak na te czasy gdy limuzyny tej wielkości coraz częściej maja 50l albo i mniej. Szczególnie w benzynie 272/280 bo to wypić lubi.
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Pojemność baku

Post autor: WG »

Dylan pisze: 26 maja 2021, o 14:12 jak na te czasy gdy limuzyny tej wielkości coraz częściej maja 50l albo i mniej.
No właśnie, ostatnio mnie zadziwiły DS7 i DS9 hybrydy - patrzę oczom nie wierzę - 43l :shock: Przecież to się nie nadaje w żadną trasę, po rozładowaniu akumulatora pali więcej niż niehybryda.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Pojemność baku

Post autor: przemoka »

BMW 330e ma bak 37l. Wiadomo, że te 40 km jeszcze przejedzie na elektryku, ale co z tego, skoro zasięg na jednym tankowaniu to około 350-400 km maks?
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Pojemność baku

Post autor: yaro_1 »

zasięg jak w maluchu, to już wolę swojego traktora, 1000 zrobię i zawsze jeszcze rezerwa jest, a tankuję do odbicia, nie pod korek
ODPOWIEDZ