Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 pa藕 2019, o 01:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 7 cze 2019, o 13:54 

Imi臋: Krzysztof
Do艂膮czy艂(a): 7 mar 2019, o 23:13
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Zacz臋艂o mnie irytowa膰 kilka problem贸w ale 偶e samoch贸d na gwarancji do listopada wypunktowa艂em je sobie i pojecha艂em do serwisu.
Zdziwi艂o mnie ze prawie wszystkie problemy o kt贸rych m贸wi艂em facetowi od zg艂osze艅, by艂y znane .... i s膮 do zrobienia w ramach gwarancji....

Moja propozycja, poniewa偶 jak ju偶 wspomnia艂em gwarancje mam do listopada nie chcia艂 bym sobie zostawi膰 koszt贸w na p贸藕niej i mo偶e Panowie kt贸rzy ju偶 co艣 robili w ramach gwarancji napisz膮 co mo偶e mnie jeszcze zaskoczy膰 niebawem: Napisze swoje

1.4 150 KM:

1. Przycisk Start/Stop
2. Listwa chromowana drzwi
3. Trzeszcz膮ce klapy klimatyzacji
4. Dr偶enie w tapicerce ( co艣 przy wentylatorze)
5. Tweeter w drzwiach
6. Dekielki w felgach wymiana
7. Schowek wymiana
8. Pod艂okietnik wymiana

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 cze 2019, o 14:56 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: Inny
Aktualnie: 272KM
1.4 150KM
z mechanicznych mia艂em pomp臋 wody (w granicach 80-90tys. przebiegu). Listwy ozdobne robili podczas akcji serwisowej, ale w sumie nic si臋 z nimi nie dzia艂o przed akcj膮.
z elektronicznych uk艂ad sterowania multimediami w kierownicy (pokr臋t艂a i przyciski przesta艂y bangla膰 - na samym pocz膮tku po kilku tysi膮cach km) oraz trzeszcz膮cy g艂o艣nik w drzwiach kierowcy.
Oczywi艣cie by艂y zg艂oszenia na trzaski plastik贸w w klapie baga偶nika oraz ma艂ego schowka po lewej strony kierowcy, ale i tak najlepiej samemu jest to ogarn膮膰.
Tak po za tym 90 tysi臋cy przejechane i by艂o bezproblemowo wszystko.

2.0 272KM
przejechane prawie 10 tysi臋cy i na razie wszystko cacy. Za ma艂y przebieg, 偶eby jeszcze oceni膰, aczkolwiek pewne wady fabryczne ju偶 mog艂yby wychodzi膰.
Jedynie w czym jest pojawiaj膮cy si臋 problem to trzeszcz膮cy plastik wirtualnych zegar贸w licznikowych - jeszcze mam wahania czy zg艂asza膰 na gwarancji, czy zrobi膰 na w艂asn膮 r臋k臋 wsadzaj膮c co艣 tam pomi臋dzy.

G贸ra

PostNapisane: 8 cze 2019, o 13:45 

Do艂膮czy艂(a): 13 kwi 2017, o 10:58
Silnik: 2.0TSI (220KM)
blaster7 napisa艂(a):
Zacz臋艂o mnie irytowa膰 kilka problem贸w ale 偶e samoch贸d na gwarancji do listopada wypunktowa艂em je sobie i pojecha艂em do serwisu.
Zdziwi艂o mnie ze prawie wszystkie problemy o kt贸rych m贸wi艂em facetowi od zg艂osze艅, by艂y znane .... i s膮 do zrobienia w ramach gwarancji....

Moja propozycja, poniewa偶 jak ju偶 wspomnia艂em gwarancje mam do listopada nie chcia艂 bym sobie zostawi膰 koszt贸w na p贸藕niej i mo偶e Panowie kt贸rzy ju偶 co艣 robili w ramach gwarancji napisz膮 co mo偶e mnie jeszcze zaskoczy膰 niebawem: Napisze swoje

1.4 150 KM:

1. Przycisk Start/Stop
2. Listwa chromowana drzwi
3. Trzeszcz膮ce klapy klimatyzacji
4. Dr偶enie w tapicerce ( co艣 przy wentylatorze)
5. Tweeter w drzwiach
6. Dekielki w felgach wymiana
7. Schowek wymiana
8. Pod艂okietnik wymiana

A co si臋 dzia艂o ze schowkiem i pod艂okietnikiem, 偶e by艂y do wymiany?

U mnie (jeszcze nie rozwi膮zane) to brz臋czenie poduszki powietrznej na kierownicy (w w膮skim zakresie obrot贸w jak silnik jest obci膮偶ony na przyk艂ad przy ruszaniu pod g贸rk臋 poduszka brz臋czy). By艂em z tym na razie w ASO 2 razy. Za drugim razem twierdzili, 偶e jest naprawione (dokr臋cili jakie艣 spr臋偶ynki pod spodem poduszki) ale niestety nie rozwi膮za艂o to problemu.

G贸ra

PostNapisane: 8 cze 2019, o 19:18 

Do艂膮czy艂(a): 8 lip 2018, o 08:14
272, 16kkm, hatchback

Trzeszczy dach panoramiczny, skrzypialy tuleje wahacza (wymiana pomogla), skrzypi podlokietnik - na razie tyle

G贸ra

PostNapisane: 9 cze 2019, o 17:12 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Aktualnie: 430PS/535Nm
JamesEnfield napisa艂(a):
Trzeszczy dach panoramiczny,

A jak jest gor膮co to dopiero jest rze藕nia co?:) Mam to samo. Tzn, teraz je藕dzi zona, wi臋c nie bardzo si臋 na tym skupiam nawet jak prowadz臋.

Gwarant mi uzna艂 temat dachu, ale... ASO powiedzia艂o, 偶e b臋d膮 mi auto miesi膮c trzymali, bo... raz, 偶e nie wymieniali jeszcze dachu i by sie uczyli ,dwa, 偶e musza wszystko przy rozbieraniu i sk艂膮daniu fotografowac i wysy艂ac do gwaranta, by akceptowa艂 kazd膮 wymian臋 spinki itp itd, ile w tym prawdy... nie wiem. BTW jebn膮艂em tematem.

Z innych temat贸w, to br偶ecza艂y mi przewody paliwowe i jedme sprysk xenona od nowo艣ci nie dzia艂a艂 - przytrza艣ni臋ta zbiorniczkiem na p艂yn by艂a rurka doprowadzaj膮ca p艂yn do spryska.

G贸ra

PostNapisane: 10 cze 2019, o 07:07 

Do艂膮czy艂(a): 8 lip 2018, o 08:14
Dokladnie tak, u mnie zaczelo sie nagle po przejazdzce przez Rzym po wspanialych wloskich kraterach (oni mowia ze to drogi). :-)

Tylko przy zamknietym dachu oczywiscie ale trzeszczy na calej powierzchni i jest to powiazane z naprezeniami karoserii (czyli np przejazd przez poprzeczna nierownosc lub nagly skret kierownica.) stuki wystepuja nieregularnie w roznych miejscach.

Na briskoda wymyslili ze trzeba wypiac w tylnej czesci dachu szklanego podsufitke z ramy (nie wiem jak to dokladnie wytlumaczyc, moge potem wrzucic link) - podobno rozwiazuje to problem bo byl juz nawet koles ktory wymienil caly dach i trzeszczalo tak samo. Ja sie jeszcze nie odwazylem najpierw odwiedze serwis. :-)

G贸ra

PostNapisane: 10 cze 2019, o 20:13 

A dzisiaj zauwa偶y艂em 偶e cieknie ch艂odnica z klimy

G贸ra

PostNapisane: 11 cze 2019, o 12:50 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Silnik: 2.0TSI (272KM)
U mnie co艣 powietrza w ko艂ach na dole jest mniej...

a na powa偶nie, praktycznie wszystkie powy偶sze usterki wystepuj膮 / wystepowa艂y i u mnie. TTM

G贸ra

PostNapisane: 13 cze 2019, o 17:58 

Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2018, o 17:59
Silnik: 2.0TDI (190KM)
blaster7 napisa艂(a):
[...]
5. Tweeter w drzwiach

P贸ki co, w艂a艣nie to mnie dopad艂o... kto艣 napisa艂, 偶e najlepiej samemu to ogarn膮膰. Jaka艣 instrukcja?
Aha i u艣ci艣lijmy, tweeter jeszcze dzia艂a (chyba...), ale najwyra藕niej si臋 rusza, bo wyzwala niez艂e doznania akustyczne prawych przednich drzwi.

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2019, o 12:41 

Ja po zg艂oszeniu 14 punkt贸w na gwarancji czekam na auto ju偶 2 tydzie艅 masakra....

G贸ra

PostNapisane: 19 lip 2019, o 22:29 

Do艂膮czy艂(a): 23 mar 2019, o 20:26
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Okno dachowe trzeszczy, bo ca艂o艣膰 karoserii nie domaga na skr臋cenie nadwozia.. Typowe w tanim i du偶ym aucie. Ja czekam za rozp贸rk臋 kielich贸w przednich. To powinno zminimalizowa膰 skr臋canie...

G贸ra

PostNapisane: 16 pa藕 2019, o 17:45 

W ko艅cu u mnie wymienili r贸wnie偶 g艂o艣nik basowy w drzwiach

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]