Złe paliwo

karol_leno
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2019, o 12:05
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Karol

Złe paliwo

Post autor: karol_leno »

Witajcie,
Od niedawna jesteśmy posiadaczami Superba w TDI. Niestety jest to nasz pierwszy diesel. Dzisiaj żona pojechała zatankować i zamiast ON wlała nieco ponad pół zbiornika PB. Obdzwoniłem chyba wszystkie okoliczne warsztaty ale z okazji majówki nikt nie pracuje. Czy znacie jakieś domowe sposoby na spuszczenie tej benzyny? Boje się gdziekolwiek daleko jechać bo nie wiem co się stanie..
Mieliśmy jechać dzisiaj na weekend i chyba nic z tego nie będzie..
Z góry dziękuję za każdą poradę.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Złe paliwo

Post autor: pab567 »

No po staremu... rurka do baku i ciągniesz chłopaku... albo dziewczyno...
karol_leno
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2019, o 12:05
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Karol

Re: Złe paliwo

Post autor: karol_leno »

Rurka testowana, bez efektu. W pewnym momencie jest blokada i nie idzie dalej, jak pociągnę nic nie leci. Wyglada na to, ze jest jakieś sitko.
apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Złe paliwo

Post autor: apm16 »

usunąć ben. z filtra zalać ON pod siedzeniem z tyłu masz dostęp do pompki paliwa jej odkręcenie da dostęp do zbiornika wężyk i odessać .
Zalać ON niewielka domieszka benzyny nie powinna mocno zaszkodzić .
apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Złe paliwo

Post autor: apm16 »

przeczytaj wątek " jak dostać się do baku " kolega Gachul opisuje tam rozwiązanie Twojego problemu
Bebok
Posty: 86
Rejestracja: 3 gru 2018, o 16:41
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 342KM 475Nm
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tychy

Re: Złe paliwo

Post autor: Bebok »

Miałem podobny przypadek w Alfie 159 2.0jtdm, tyle że zalałem cały bak benzyny, a świeciła już rezerwa. Dojechałem do domu niecałe 2km, choć po drodze zaczął się mocna krztusić, a na placu zgasł. Ściągnąłem siedzisko kanapy, odkręciłem pokrywę pompy, na wiertarkę nałożyłem pompkę z marketu, dwa wężyki, baniak 60l i "wiercić" :P
Potem kupiłem nowy filtr paliwa, ale przed jego wymianą, nalałem do baku ropy i kilka razy przekręcałem kluczyk na zapłon, żeby oczyścić przewody z benzyny, a jak ropa doszła do filtra, to go wymieniłem. Auto jeździło potem jeszcze kilkanaście tysięcy, do dnia sprzedaży nic się nie działo :)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Złe paliwo

Post autor: Sebastian_M26 »

Jeśli by było 20l benzyny można by było dolać 40l ropy, a powyżej dupa i trzeba to wylać
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Złe paliwo

Post autor: yaro_1 »

z tym dodatkiem 1/3 benzyny to tyczyło się starszych diesli? znaczy przed epoką popmowtrysków i CR, swoją drogą, u mnie jest taka wstawka we wlewie paliwa, pistoletu do tankowania benzyny nie włożysz (raz mnie to uratowało)
ODPOWIEDZ