Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: Elninjo »

Jak zawsze wszystko rozbija się o pieniądze...
Jak naprawa gwarancyjna to każdy będzie cisnął - zróbcie radary bo to jest wymagane...
Jak własna naprawa to zjeżdżamy do minimum...

W sytuacji autora tematu, gdzie auto jest nowe w ogóle bym się pierdolił w tańcu tylko jechał po ASO na maxa…

A na marginesie - nawet wymiana przedniej szyby wymusza regulację radarów... weźcie pod uwagę, że małe przesunięcie osi działania systemu na odległości 1 m robi rozrzut kilku, kilkunastu na 100 metrach a radar przecież "patrzy" jeszcze dalej...
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: JamesEnfield »

Nie chce jechac po ASO bo na razie nic jeszcze nie powiedzieli :) wizyte serwisowa mam jednak jutro rano wiec zobaczymy jaki efekt :)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: yaro_1 »

jeśli auto jedzie prosto i nie ściąga niezależnie od prędkości to zamiast robić geometrię nie lepiej lekko przełożyć kierownicę, tak by była ustawiona prosto? (raczej nie dotyczy to przypadku, gdy ktoś ma progresywny układ kierowniczy)
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: najmita »

Takie pytanie z głupia frant: a może by tak odłączyć akumulator, wyjąć poduszkę, odkręcić kierownicę, przestawić o jeden ząbek i zobaczyć czy jest lepiej. Nie było zdjęcia, jak bardzo ta kiera jest chybnięta, to tak w ciemno strzelam. Kiedyś kumpela odbierała nówkę sztukę w salonie i z emocji nie zauważyła, że ma kierę przekrzywioną. Żadnych ściągań nie było, po prostu tak zmontowali w fabryce. I w domu na szybko jej mąż "naprostował".
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: najmita »

Hehe, a to się spóźniłem z tą mądrością życiową...
PACZA
Posty: 9
Rejestracja: 11 lip 2018, o 10:38
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Paweł

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: PACZA »

Przerabiałem ten temat. ASO zdejmowało mi wahacz i ustawiali geometrię. Kluczem jest tutaj ustawienie kierownicy na wprost. czujnik skrętu kierownicy musi wskazywac 0. Inczaje samochód będzie jechał prosto a kiera będzie lekko w prawo. Walczyłem z tym miesiąc. Ostatecznie jechali z włączonym kompem i faktycznie czujnik wskazywał -2 jak samochód jechał prosto
blaster7
Posty: 44
Rejestracja: 7 mar 2019, o 22:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krzysztof

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: blaster7 »

Ja oddawałem auto na gwarancji - trzeszczące klapy klimatyzacji ... zdejmowali deskę.... ale jak już odebrałem kierownica jest już prosto ;)
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: JamesEnfield »

U mnie wyprostowali, faktycznie wystarczyło delikatnie przestawić samą kierownicę, geometria perfect więc zakładam że w fabryce ktoś miał gorszy dzień :D
PACZA
Posty: 9
Rejestracja: 11 lip 2018, o 10:38
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Paweł

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: PACZA »

Nie dawajcie sie naciągać na geometrie przy przekrzywionej kierownicy. Walczyem z ASO rok i udowodniłem im, że nie maja racji.

1) Geometria jest zmieniona kiedy są odkręcane wahacze, drążki amorki czy w wyniku kolizji itp. Objawia się tym, że np. drzy kierownica, samochód ściąga na którąś stronę, zuzywają sie opony itp. W nowych samochodach geometria jest raczej ok.

Jeżeli samochód jedzie prosto. Kierownica jest puszczona swobodnie i nie ściąga to nie jest geometria. Przyczyną jest nierówne ustawienie drążków. Tzn koła sa prosto w stosunku do siebie ale pod delikatnym ukosem. Jeden drążek jest wkręcony o oczko więcej a drugi tyle samo wykręcony.

Co trzeba zrobić to pojechać do mechanika który robi geometrie starą metodą. U mnie wystarczyło wkręcic o 1/4 obrotu drążek a drugi wykręcić o tyle samo i kiera wróciła na swoje miejsce samochód jedzie pięknie nic nie drży skręca się leciutko w jedną i w druga stronę.

Gdybym jeździł do ASO z tym dostałbym szału. Koszt w warsztacie 50 PLN i temat z głowy

Pozdrawiam
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: cidik »

mnie wyszło po 60km, tak 60 nie 60000km, że geometria nie trzyma, robiłem to na sprzęcie Huntera, i nawet nie wiedziałem że jest źle (ustawione na tyle , wyszło o 0'30),i nie było obiadów.
Regularnie co 20k sprawdzać zbieżność i jeszcze się nie zdążyło aby była idealna, dzięki naszym polskim drogom.
I Tak, jak sprawdzałem ta stację diagnostyczną gdzie to robię to po 2000km było dokładnie minimalnie inaczej niż ustawili, czasami o 1 sekundę.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: baarttbaartt »

Słuchajcie taki mam problem: wymieniłem tuleje na te z rs i dołożyłem rozpórkę od Górnego i przy okazji trzeba było wymienić poduszki amortyzatorow.
Ustawiłem geometrię ale przez tydzień ścigało mi na maxa w prawo.
Dziś wyłączyłem lane assist i przestało ściągać za to kierownica jest lekko krzywo w lewa stronę.

Teraz pytania:
Czy wymagana jest ponowna geometria?
Czy tylko trzeba przestawić kierownice?
Dlaczego lane asisst ściąga? Czy trzeba skalibrować radary?

Dziękuje za pomoc i sugestie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: Enriquez »

Ja robiłem geometrię.
Z kierownicą może być problem z ustawieniem kąta skrętu, który się kalibruje. Stąd lane assist chce dążyć do jazdy na wprost czyli 0 stopni, co w tym przypadku jest przestawione.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: baarttbaartt »

Dzis cały dzień walczyli z autem w aso na szczecińskiej. Efekt - teraz kierownica przestawiona w prawo zamiast w lewo. Niby nie ściąga ale na lane asist jakby pływał od lewej do prawej strony.
Dodatkowo twierdzą ze na pewno winne są dystanse i dwie skrzywione felgi.
Podjade do norauto na Jana Pawła bo polecają ich i sprawdzę te felgi i zrobię po raz trzeci geometrię.

A kalibracji radarów nie zrobili bo leasing nie wyraził zgody;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
tomsos
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 08:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Tomek

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: tomsos »

Z całym szacunkiem dla ASO ale przez dystanse nie będzie ściągało (no chyba że są różnej grubości). Jedź do kogoś kto ogarnia geometrię i sprawdź. Osobiście doświadczyłem i mam do dziś wydruk z geometrii w ASO który wskazywał na totalny bałagan a u prawdziwego fachowca już tak źle nie było. Geometria ustawiona radar nie ruszany. Przy ustawianiu geometria przodu zawsze kontrolowana powinna być pozycja kierownicy.


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Krzywa kierownica w nowym Superbie?

Post autor: marasmus007 »

baarttbaartt pisze: 27 maja 2020, o 16:20 Dzis cały dzień walczyli z autem w aso na szczecińskiej. Efekt - teraz kierownica przestawiona w prawo zamiast w lewo. Niby nie ściąga ale na lane asist jakby pływał od lewej do prawej strony.
Dodatkowo twierdzą ze na pewno winne są dystanse i dwie skrzywione felgi.
Podjade do norauto na Jana Pawła bo polecają ich i sprawdzę te felgi i zrobię po raz trzeci geometrię.

A kalibracji radarów nie zrobili bo leasing nie wyraził zgody;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałem robioną geometrię 3D w moim aucie bo kierownica lekko była przekrzywiona w lewo. Na aucie są dystanse i w takiej konfiguracji ustawiali wszystko. Faktycznie był rozjazd po zrobieniu kierownica stoi idealnie prosto, auto nie ściąga , wszystkie systemy działają. Myślę że w serwisie coś ścieniają. Geometrie robiłem oczywiście poza ASO.
ODPOWIEDZ