Problem z testowaniem się świateł (AFS)

Czarny30
Posty: 9
Rejestracja: 8 kwie 2019, o 20:19
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Problem z testowaniem się świateł (AFS)

Post autor: Czarny30 »

Witam. Od pewnego czasu mam problem z testowaniem się świateł (AFS) po pierwszym odpaleniu się auta, kiedy odpalę drugi lub trzeci raz to w końcu się światła przetestują. Bardzo proszę o jakieś informacje, z góry dziękuję.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Problem z testowaniem się świateł (AFS)

Post autor: yaro_1 »

zgłoś na gwarancję, była akacja serwisowana na to,
mirekul75
Posty: 177
Rejestracja: 9 paź 2015, o 19:26
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Problem z testowaniem się świateł (AFS)

Post autor: mirekul75 »

Tak jak yaro_1 napisał była akcja serwisowa. Problem rozwiązuje aktualizacja oprogramowania w samochodzie
Czarny30
Posty: 9
Rejestracja: 8 kwie 2019, o 20:19
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Problem z testowaniem się świateł (AFS)

Post autor: Czarny30 »

Nie napisałem, ale auto już było na akcji serwisowej. Aktualnie jak sprawdzam codziennie to działa, ale zobaczymy co dalej.
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 149
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z testowaniem się świateł (AFS)

Post autor: Movibonczuk »

Mam ten sam problem. Zdarza sie to bardzo rzadko (jak do tej pory moze 4 lub 5 razy). Do tego nie zauwazylem zadnej prawidlowosci. Problem dotyczyl do niedawna tylko prawego reflektora ale ostatnio niewypoziomowal sie lewy. U mnie wyglada to tak, ze przy uruchomieniu silnika reflektory zaczynaja sie testowac a na ostatnim etapie jeden sie po prostu nie podnosi. Nie ma zadnych komunikatow, bledow.
Bylem juz z tym problemem w serwisie. Moj samochod nie podlega akcji serwisowej. Panowie w serwisie podlaczyli sie z komputerem - bledow brak wiec problemu dla nich nie ma. Zrobilem zdjecia, nagralem film wiec serwisant powiedzial, ze mi wierzy (!!!) ale dopoki komputer nie zapisze zadnego bledu to on nie ma jak sprawy ruszyc bo „w kazdym reflektorze sa 3 sterowniki po 1300PLN i przeciez w ciemno nie beda ich wymieniac”.
Daj znac jak Ci sie uda ta kwestie wyjasnic.
ODPOWIEDZ