Szarpanie skrzyni DSG 6 biegów

Chinczyk
Posty: 59
Rejestracja: 14 mar 2018, o 21:02
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Artur

Szarpanie skrzyni DSG 6 biegów

Post autor: Chinczyk »

Hej,
chciałbym się z Wami „podzielić” moją awarią. Od dłuższego czasu używając Start Stop auto ruszając z miejsca wchodziło na wyższe obroty (1200-1300) i nagle obroty spadały, było to takie szarpnięcie jakby ruszyć szybciej i zdjąć gwałtownie nogę z gazu. Wszystko na krótkim odcinku około 2-3 metry. Problem nie pojawiał się zawsze, raz było delikatniej, raz nie było. Ale mocno to denerwuje. Dzieje się to tylko kiedy silnik jest wyłączony ( Start Stop) i puszczamy hamulec nie dodając gazu, pozwalamy ruszyć tej kurze samej.
Jak zwykle walka w serwisie ( widzę ich wyraz twarzy, jakiś debil się przypier...), ale trafiłem na zajebistego kierownika serwisu( ten co zajął się sprawą mojej maglownicy) zostawiłem auto u niego na pare dni i zdiagnozowali mechatronikę. Masakra z tym autem, czekam teraz dwa tygodnie na części i będą wymieniali.
Ciekaw jestem czy komuś tez tak szarpie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
JanB
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan

Re: Szarpanie skrzyni DSG 6 biegów

Post autor: JanB »

U mnie nie szarpie, bo ... wyłączyłem system Start-Stop. A tak w ogóle to najlepiej skrzynia chodzi na programie S.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Szarpanie skrzyni DSG 6 biegów

Post autor: piramida »

najlepiej skrzynia chodzi jak się zrobi soft a nie jeździ na tym fabrycznym gównie, generalnie wszystko co z fabryki wyjechało to gówno, począwszy od oleju, zawieszeniu, pracy skrzyni itp. Dopiero po odpowiednich mniejszych lub większych modyfikacji, wszystko pracuje jak należy
Chinczyk
Posty: 59
Rejestracja: 14 mar 2018, o 21:02
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Artur

Re: Szarpanie skrzyni DSG 6 biegów

Post autor: Chinczyk »

Zgadzam się co do softu, pozostaje tylko kwestia gwarancji. Bo przy takiej awarii, mechatronika kosztuje pewnie z 10k w serwisie i z 3k na rynku wtórnym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: Szarpanie skrzyni DSG 6 biegów

Post autor: Ogonczyk »

No nie mówcie, że w III też ASG szarpie.....?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Szarpanie skrzyni DSG 6 biegów

Post autor: piramida »

Przecież to jest to sam dsg co w S2, kwestia tylko softu który to nie jest idealny opuszczając fabrykę, soft fabryczny jest nastawiony na jak najniższe spalanie a to nigdy nie idzie w parze z optymalną pracą
ODPOWIEDZ