Diagnostyka w ASO a we własnym zakresie

piotrrr
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2018, o 01:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Diagnostyka w ASO a we własnym zakresie

Post autor: piotrrr »

Witam
Mam pytanie odnośnie diagnostyki komputerowej w ASO a wykonanej we własnym zakresie.
Pisałem jakiś czas temu o tym że nie gaśnie mi oświetlenia wnętrza po zamknięciu drzwi a dopiero wtedy kiedy zamknę auto z pilota, nikt chyba nie miał takiego przypadku ponieważ nie dostałem żadnej odpowiedzi. Dzisiaj dzwoniłem do ASO i powiedzieli że muszą podpiąć pod komputer i sczytać błędy. Ja we własnym zakresie podłączałem komputer jak i byłem w warsztacie gdzie również zostały sczytane błędy i jest tam czysto. Więc zapytałem się czy w ASO mają jakiś specjalny komputer i czy jest on w stanie sczytać jakieś inne błędy których inne komputery nie czytają ? Pani nie potrafiła odpowiedzieć a jedynie poinformowała że taka usługa to 250 zł...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Diagnostyka w ASO a we własnym zakresie

Post autor: Enriquez »

Generalnie, nie mają oni nic nadzwyczajnego, po prostu w przypadku błędów jest to w zasadzie to samo, co zrobiłbyś interfejsem za 300 czy 500 zł. Oczywiście nie należy popadać w skrajność taką, że jak się da za 300 to po co płacić za sprzęt 10.000? Ano po to, żeby bezstresowo rozwiązywać problemy, bo do takich właśnie rzeczy został stworzony ODIS. Podsumowując, ASO innych błędów jakie niezależny warsztat nie zobaczy. Pozostaje Ci moim zdaniem porównanie krok po kroku kodowań i adaptacji centralnej elektryki z innym egzemplarzem. Być może coś jest namieszanie. Nie kombinowałeś nic jakimś sprzętem coś zmieniać?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
piotrrr
Posty: 23
Rejestracja: 18 lis 2018, o 01:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Diagnostyka w ASO a we własnym zakresie

Post autor: piotrrr »

Dzięki z odpowiedź. No to już zapewne poległem... sam na pewno tego nie zrobię. CO do kombinowania to nie, nic nie robiłem, poprostu któregoś dnia tak się stało i już. No nic zostaje chyba faktycznie tylko ASO niech się tym bawią.
ODPOWIEDZ