Padnięty akumulator - gwarancja

AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: AndrzejKrawczyk »

Nagle, bez żadnych wcześniejszych oznak padł mi akumulator.

Historyjka poniżej, a tu najważniejsze.
Superb ma 3,5 roku, niecałe 80 tys przejechane i padnięty akumulator. Mam wydłużoną gwarancję, ale w serwisie jak się umówiłem to już mi zapowiedzieli, że na gwarancji to się raczej nie uda, bo duży przebieg, bo start stop. Nawet mi od razu podał cenę, że nowy to około 1000 pln. Czy wiecie jakie są wykluczenia na gwarancje akumulatorów? Bo ja nie znalazłem nigdzie na razie, i też się zastanawiam czy muszę w ASO wymienić akumulator żeby jeszcze te 6 miesięcy nie było problemów z gwarancją jakby coś się wydarzyło z elektryką.

Historyjka
Oddałem samochód we wtorek do serwisu ze skrzypiącym pedałem sprzęgła i pocącym się silnikiem. Sprawdzili, że usterki podlegają gwarancji, ale nie mają części i umówiłem się na najbliższy wtorek. Z serwisu zrobiłem 1km do domu, następnie w środę podjechałem 1km i po kilku godzinach chciałem jechać dalej i padaka totalna, nawet rozrusznik nie zakręcił. Odpaliłem z kabli i wróciłem do domu 1km. Wieczorem pojechałem 20km (przed drogą ledwo odpalił), i po kilku godzinach wróciłem 20km (ledwie odpalil).
Czwartek rano padaka totalna, podłączyłem do prostownika i koło 17 odłączyłem - ciężko, ale odpalił, po zgaszeniu padaka. Podłączyłem na noc, ale przed podłączeniem pokazywał 11,1V. No i dzisiaj rano padaka, nawet się nie zakręci rozrusznik.

Zastanawiam się, czy wizyta w serwisie mogła mieć coś wspólnego z padnięciem akumulatora czy to po prostu dziwny zbieg okoliczności.
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: kamikazzepl »

Miałem podobnie tej zimy. Auto odpalało z trudem i sypało błędami - ACC, S&S itp. Auto na 4 letniej gwarancji
Diagnoza - niedoładowany akumulator. Naładowali i miałem sprawdzić. Oczywiście to nie pomogło., nadal problemy z rozruchem.
No to trzeba wymienić. Akumulator podobno jest wykluczony z gwarancji z racji tego, że naturalnie się zużywa. Cena z wymianą 480CHF.
Zadzwoniłem do Skoda Schweiz, pogadałem z jakimś kierownikiem i on mi powiedział, że akumulator też jest na przedłużonej gwarancji.
Wymienili na darmo.
Spróbuj zadzwonić do Importera i tam zagadać, może też Ci się uda pozytywnie załatwić sprawę.
AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: AndrzejKrawczyk »

Nastraszyli mnie przez telefon, ale jak miało na warsztacie samochód to stwierdzili że akumulator jest niesprawny i wymienili na gwarancji.
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: barteka3 »

pytanko, czy nowy akumulator w s3 trzeba "kodować"?
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: kamikazzepl »

barteka3 pisze:pytanko, czy nowy akumulator w s3 trzeba "kodować"?
Tak
AndrzejKrawczyk
Posty: 238
Rejestracja: 8 lip 2014, o 12:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: AndrzejKrawczyk »

Co to znaczy?
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: kamikazzepl »

AndrzejKrawczyk pisze:Co to znaczy?
Z tego co mi powiedzieli w serwisie, to należy zakodować/wprowadzić numer seryjny z nowego akumulatora bo będzie świecić bodajże kontrolka ładowania. I tyle.
Nie wiem czy to na pewno jest prawda - tak mi powiedziano w serwisie.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: yaro_1 »

a czy aku ma jakiegoś chipa wstawionego żeby samochód mógł sobie sprawdzić, że jest inne aku?
może się wpisuje parametry aku, bo to jeszcze jakiś sens by miało
krzemienio
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2018, o 09:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciej

Re: Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: krzemienio »

Z tego co kojarzę własnie parametry trzeba kodować żeby auto wiedziało do jakiej wartości ładować aku, i przy start/stop żeby wiedział jak sterować systemem i zapasem prądu.
Awatar użytkownika
HansHawk
Posty: 73
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 17:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Padnięty akumulator - gwarancja

Post autor: HansHawk »

Skoro padł akumulator przy 80 tys. to wg mnie jest coś nie tak z alternatorem.
Do ew. sprawdzenia.
ODPOWIEDZ