Listwa LED ambient przód - usterka

Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Listwa LED ambient przód - usterka

Post autor: Kulpas »

Witam wszystkich.
Mam problem z przednią listwą LED ambient przed pasażerem (skoda superb 3 kombi 2016r L&K 2.0TDI 190KM manual).
Otóż od wczoraj ta listwa świeci nierównomiernie a z prawej strony przy drzwiach pasażera wogóle nie ma podświetlenia.
Chciałem się zapytać kolegów i koleżanek jak to naprawić o ile się da lub namiary na fabryczne oznaczenie tej listwy żeby ostatecznie odwiedzić ASO w celu zakupu.
Ostatnio montowaną miałem fabryczną kamerę cofania i nie wiem czy przypadkiem montażysta (pracownik ASO) czegoś nie uszkodził.
W góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Wysłane z mojego LYA-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Listwa LED ambient przód - usterka

Post autor: Kulpas »

Tak świeci ta listwa (zapomniałem dodać zdjęcia w 1 wątku) ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Listwa LED ambient przód - usterka

Post autor: Enriquez »

Ta część ma numer 3V1858418B, niestety w ASO jest dość droga (około 250 EUR) a używek na Allegro nie widzę...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Kulpas
Posty: 274
Rejestracja: 16 maja 2021, o 07:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: Listwa LED ambient przód - usterka

Post autor: Kulpas »

A czy ktoś wie czy do wymiany tej listwy trzeba zdemontować radio (jeśli tak to jak je wyciągnąć)?
Czy jest możliwość zamontowania ekranu z superba poliftingowego z 2017r (tablet dotykowy) w roczniku 2016 z Columbusem , czy deska rozdzielcza jest inna i wymiana ekranu jest niemożliwa?
marasmus007
Posty: 953
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Listwa LED ambient przód - usterka

Post autor: marasmus007 »

Kulpas pisze: 5 sie 2021, o 00:42 A czy ktoś wie czy do wymiany tej listwy trzeba zdemontować radio (jeśli tak to jak je wyciągnąć)?
Czy jest możliwość zamontowania ekranu z superba poliftingowego z 2017r (tablet dotykowy) w roczniku 2016 z Columbusem , czy deska rozdzielcza jest inna i wymiana ekranu jest niemożliwa?
Demontaż radia w sumie jest całkiem prosty bo to tylko ekran tak na prawdę. Delikatnie zdejmujesz czarny dekor piano znajdujący się wokół wyświetlacza , najlepiej od dołu. Będziesz potrzebował 4 sztuk kluczy "wyjmaków" do radia , które możesz kupić na allegro na przykład na tej aukcji https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-dem ... 0478978141 to jest do większości typów radioodbiorników.
Możesz także, jeżeli masz odpowiednie umiejętności i wiedzę użyć zrobionych przez siebie kluczy, da się to także zrobić.
Ekran wyjmujesz , wyciągasz klucze i po temacie , włożenie tego to tylko wciśnięcie tak aby zaskoczyły mocowania.
Jeżeli chodzi o dekor to będziesz potrzebował narzędzi winylowych aby nie uszkodzić listwy i tapicerki , lekko się podważa i wyskakuje z zatrzasków.
Co do ekranu na taki bez przycisków to jest inna listwa, którą właśnie chcesz zdemontować bo kształt ekranu jest inny. Ponadto nie mam takiej wiedzy ale trzeba by sprawdzić czy taki ekran będzie współpracował z Twoją jednostką, ale w tym temacie najlepiej pytaj kolegę o nicku pab567 ma bardzo szeroką wiedzę w tej materii
ODPOWIEDZ