SLA - kalibracja?

Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

SLA - kalibracja?

Post autor: qrwde »

Witam, szybkie pytanie: Czy miał ktoś problemy z SLA? Wydaje mi się ze światła działają inaczej niż kiedyś. Otóż jadąc autostradą z włączonym SLA niezależnie od tego czy jedzie coś z naprzeciwka, lewy reflektor zawsze jest przysłonięty. Podczas zbliżania się do pojazdu przede mną wydaje mi się ze światła świecą za wysoko, nawet dwukrotnie na trasie DE-PL sygnalizowali mi to, jak mi się wydaje, tylnymi światłami przeciwmgielnymi. Na drogach lokalnych oba reflektory święcą wysoko, ale bardzo często zdarza się ze jadące samochody z przeciwka mrugają długimi. Wcześniej tak nie było. I teraz, czy to się jakoś kalibruje? Jutro jestem umówiony w serwisie na 11:00 wiec chciałbym przy okazji to poruszyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: SLA - kalibracja?

Post autor: Tom-Tdi »

Napewno do sprawdzenia ustawienie świateł i/lub kalibracja kamery, jeżeli oba warunki są spełnione, to będzie ok.

Ps. To tryb autostradowy, lewa lampa swieci "normalnie", prawa jest podbita do góry, ale zbliżając się do poprzedzających samochodów powinna też opaść lub odsunąć się bardziej w prawo (w zależności od usytuowania poprzedzającego samochodu).

Ps. Daj znać co zrobili w ASO.
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: SLA - kalibracja?

Post autor: qrwde »

Tryb autostradowy powiadasz? A możliwe ze przed aktualizacją softu lamp działało to inaczej? Bo jestem pewien ze na autostradzie lewa lampa się dźwigała.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: SLA - kalibracja?

Post autor: Tom-Tdi »

Soft miał jedynie opóźnić "taniec lamp" do odpalenia auta, reszta raczej zostaje tak samo.
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: SLA - kalibracja?

Post autor: drookash »

Na banie często bariery lub ekrany przeciwolśnieniowe (te zielone płotki) załaniają kamerze pełen widok i głupieje. Miałem XC60 na testy... jadąc drogą expresową - migali mi, a jak śmigałem po krętych "wojewódzkich" nikt nie zamigał.
Daj znać co z tym zrobili OK ?
Kalibracja kamery ma wpływ też na Lane Assist oraz na ACC z Traffic Jam.
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: SLA - kalibracja?

Post autor: qrwde »

Lane Assist używam prawie wcale, ale ostatnio włączyłem dla zabawy i wg mnie działał prawidłowo. Niech sprawdzą, zobaczymy.
Obrazek
świrek3108
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2019, o 16:37
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Seria
Imię: Zbigniew
Lokalizacja: Nędza

Re: SLA - kalibracja?

Post autor: świrek3108 »

Witam. Qrwde problem rozwiazany? Ostatnio, rowniez korzystajac z SLA, kierowcy mi mrugaja. Swiatla (mijania) sprawdzone na stacji diagnostycznej.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: SLA - kalibracja?

Post autor: Tom-Tdi »

Ustaw światła na porządnym sprzęcie (nie takim jaki ma byle każda stacja diagnostyczna) i będzie lepiej.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: SLA - kalibracja?

Post autor: bartekpion »

W moim przypadku po naprawie lampy, w trybie sla oślepiałem kierowców z przeciwka, a jadąc na światłach mijania nie, mimo, że są "ambitnie" ustawione. Na serwisie zrobili nastawy podstawowe? lub cokolwiek innego z komputera, i w końcu podczas mijania pojazdu snop światła siada jak trzeba, czyli do poziomu świateł mijania. Nic nie korygowano pod maską.
świrek3108
Posty: 8
Rejestracja: 24 sie 2019, o 16:37
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Seria
Imię: Zbigniew
Lokalizacja: Nędza

Re: SLA - kalibracja?

Post autor: świrek3108 »

Wizyta w ASO pomogła. Wgranie sterownika na nowo załatwiło sprawe. Wydaje mi się, że ogolnie swiatła lepiej działaja.
ODPOWIEDZ