Coś mi stuka i wkurza...

alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Coś mi stuka i wkurza...

Post autor: alexyn »

Hej,

Od jakiegoś czasu zauważyłem jakieś dziwne stukanie na wysokości ucha, dochodzące z okolic słupka B/tylnich drzwi za kierowcą. To taki wkurzający irytujący trzask, jakby kabel w osłonce uderzał w o jakiś plastik. Oczywiście w ASO, kierownik na jeździe próbnej nic nie stweirdził (nic nie słyszał) i probował mi wmówić, że jestem dźwiękowo nadwrażliwy. Ogólnie stwierdził, że to nie jest stukot gwarancyjny. Oczywiście mogliby rozebrać tylnie drzwi, słubek B przy pasie bezpieczeństwa, ale "wtedy po złożeniu byłoby pewnie jeszcze gorzej". Eh....
Dźwięk dobiega szczególnie przy przejazdach przez progi zwalniające albo na nierównościach jak auto jest przekrzywione. Czy to może być zewnętrzny plastik piano black na tylnich drzwiach w okolicy słupka B? Może ktoś z Was zauważył u siebie podobne wkurzające dźwięki?

Wiem wiem...to tylko Skoda...plastiki w Superbie mają stukać itd...ale może to jakoś da się wyeliminować?
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Coś mi stuka i wkurza...

Post autor: jdef90 »

Słupki B ściąga się bardzo łatwo, opisane w wątku "wygłuszenie S3", przy okazji możesz sobie właśnie je wyciszyć
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś mi stuka i wkurza...

Post autor: Camillinhio »

A brzęzeć może np. mocowanie pasów, albo roleta w drzwiach.
Obrazek
Awatar użytkownika
sebagti97
Posty: 42
Rejestracja: 25 mar 2012, o 13:08
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Kozienice

Re: Coś mi stuka i wkurza...

Post autor: sebagti97 »

U mnie odzywają się rolety w tylnych drzwiach jak pracuje buda np. na przejazdach kolejowych. Przy wygłuszaniu drzwi dokrecilem srubki mocujące te rolety w boczkach i muszę obadać czy pomogło, ale rzadko jadę z tyłu :D
FSO Polonez Caro Plus 1.4 GTi 16V 1997
Skoda Superb III Style 2.0 TDi 190 4x4 2016
Skoda Roomster Comfort 1.4 MPi 16V 2007
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Coś mi stuka i wkurza...

Post autor: Enriquez »

Jak pracuje buda, to u mnie trzeszczały zamki od kanapy. Wystarczy owinąć strzemiączko jakimś taśmeksem i spokój.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Coś mi stuka i wkurza...

Post autor: alexyn »

sebagti97 pisze:U mnie odzywają się rolety w tylnych drzwiach jak pracuje buda np. na przejazdach kolejowych. Przy wygłuszaniu drzwi dokrecilem srubki mocujące te rolety w boczkach i muszę obadać czy pomogło, ale rzadko jadę z tyłu :D
Rolety sprawdzone - cisza :)
ODPOWIEDZ