Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

perlak
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2018, o 11:27
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: perlak »

Witam wszystkich,

przymierzam się do zakupu Skody Superb z silnikiem 1.4 150KM

Wydaje mi się, że taka moc będzie wystarczająca dla mnie. Najbardziej nurtuje mnie realne spalanie tego silnika. Jakie ono faktycznie jest, zakładając że nie jestem typec z ciężką nogą. Raczej dosyć spokojna jazda z ewentualnym wyprzedzaniem TIRów na krakówkach. Autostrady 130-150 max.

Jeżdżę od zawsze na LPG - zdaje sobie sprawę, że będzie drożej, ale chciałbym ocenić jak bardzo. Nie widzę alternatywy obecnie dla LPG kupująć tej klasy samochód. Diesela się boję bo nigdy nie użytkowałem :) Przebiegi około 20-25tys rocznie.

Alternatywą dla mnie jest mazda 6 - minusy to mniej przestrzeni i pojemność bagażnika. Tragedia odkąd odryłem superba. Nawet octavia zachwyca pod tym względem. Jeden z największych plusów mazdy to niskie spalanie i ten wygląd (pamiętając, że to auto produkowane od 2012)
jazg71
Posty: 6
Rejestracja: 4 paź 2018, o 15:09
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Rypin

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: jazg71 »

Przy spokojnej jeździe, średnie spalanie według komputera wychodzi coś około 5,2-5,8l/100km ( dojazd do pracy w jedną stronę -dystans 50km, bez korków i ciśnięcia w pedał, drogi krajowe - bez autostrad i ekspresówek). Dużo zależy od kierowcy i stylu jazdy....
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: orlik »

Dokładnie tak jak kolega pisze. Temat spalania to temat rzeka i zależy od stylu jazdy. Przy spokojnej jeździe spali 5 z hakiem, przy autostradach 7-8l i podobnie w mieście.

Silnik jest wystarczający do codziennego użytku i każdemu mogę go polecić z czystym sumieniem, jeżeli zależy mu na spalaniu, a nie zależy mu na osiągach rodem z silnika 280 konnego...

Swoim zrobiłem już prawie 90 tys. i jak dotąd wszystko bez zarzutu.
Przy twoich przebiegach nawet nie zastanawiaj się nad dieslem, ja robię do 30tys. rocznie i też nie brałem i nie biorę pod uwagę diesla.

Jeżeli myślisz nad używką to mam swojego do sprzedania jeszcze z gwarancją do końca marca 2020 i bardzo mocno wyposażonego, tylko na weekendzie przyjechali klienci, oglądnęli, dokładnie go sprawdzili i wstępnie go zarezerwowali i są na etapie sprawdzania warunków finansowania. Jeżeli im się odwidzi to możemy się zgadać.

Ps. miałem mazdę 6 na tydzień, i po za atrakcyjnym wyglądem cieszyłem się, że jeżdżę jednak superbem. Nawet ten silnik 1.4 okazuje się elastyczniejszy od tego 2.0 w mazdzie.
perlak
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2018, o 11:27
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: perlak »

orlik - rozważam również i używany. Rozum mówi kup używany, a serce kup sobie chociaż - może pierwszy i ostatni raz samochód prosto z salonu :)

A Ty czemu pozbywasz się 2 letniego auta?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: orlik »

Końcem marca 2019 będzie miał 3 lata. Gwarancje brałem na 4 lata, więc rok zostaje.

Zamówiłem już nowy i odbieram końcem lutego 2019 i też superba.
Jest to spowodowane, chęcią realizacji moich pasji, a nie rozsądkiem :) Finansowo też mi się poprawiło, a więc szukam kosztów i większych wydatków :D
Inaczej bym go nie sprzedawał, bo to jest bardzo fajny dupowóz, tani w eksploatacji i długo jeszcze posłuży. Najchętniej bym go zostawił, tylko nie mam żadnego argumentu, żeby trzymać dwa duże auta.
Oko
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2018, o 20:20
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: Oko »

orlik pisze:Końcem marca 2019 będzie miał 3 lata. Gwarancje brałem na 4 lata, więc rok zostaje.

Zamówiłem już nowy i odbieram końcem lutego 2019 i też superba.
Jest to spowodowane, chęcią realizacji moich pasji, a nie rozsądkiem :) Finansowo też mi się poprawiło, a więc szukam kosztów i większych wydatków :D
Inaczej bym go nie sprzedawał, bo to jest bardzo fajny dupowóz, tani w eksploatacji i długo jeszcze posłuży. Najchętniej bym go zostawił, tylko nie mam żadnego argumentu, żeby trzymać dwa duże auta.

Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Skąd masz pewność ze długo posłuży? Chciałbyś mieć 2 takie same samochody?
Ja z chęcią bym sprzedał swojego i zapomniał o Skodzie
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: orlik »

Ja nie mam problemów z autem i jestem zadowolony. Przecież mówię, że nie chciałbym dwóch trzymać, bo to bez sensu - czytaj ze zrozumieniem. Jak go nikt nie rozbije, to długo pojeździ, bo nie ma z nim najmniejszych problemów. Wady fabryczne wyszły by już dawno, a jak coś siądzie eksploatacyjnego to z kosztami w każdym aucie trzeba się z liczyć, a tu jest plus, że części nie są drogie.

U Ciebie Oko widzę, że największe problemy sprawia Ci spierdo**na robota blacharska ASO i zabawa z nimi. Ale nie każdy ma takie przygody, więc też ma inne podejście do tego samochodu.

Ja jestem zadowolony i dlatego zamówiłem kolejnego, bo za te pieniądze nic sensowniejszego nie ma dla mnie biorąc pod uwagę cenę i wyposażenie.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: into »

W Rzeszowie sie powodzi, miasto sie rozwija wiec i auto za dwa lata mozna zmieniac :)
Nowy superb w podobnej konfiguracji?
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: orlik »

Wtedy brałem to co było dostępne od ręki i na moją kieszeń. Teraz auto będzie miało wszystko to samo, bo ze wszystkiego jednak korzystam (oprócz grzania tylnich foteli) + inne dodatki na których mi zależy. 4x4 i silnik, który będzie można zrobić na 400-500KM. bo oprócz planowanego ciągnięcia łódki to podniesienie mocy będzie moją kolejną pasją. Ale złego słowa na silnik 1.4 150KM nie powiem, bo jest cichy, zrywny, ekonomiczny i wystarczający do normalnej jazdy z prędkościami do 160km/h.
apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: apm16 »

Witaj
Wcześniej jeździłem SII 2 Tdi 170 KM 4x4
obecnie SIII 1,4 Tsi 150 KM
w lutym w zasypanym Lublinie dałem popalić skodzie przy podjazdach przez zaspy i to teraz czasem czuć - sprzegło poszarpuje
, druga sprawa do wymiany mam przyciska start stop /przebieg 50 tyś
po trzecie tarcze i klocki z tyłu to kiszka w tej wersji
Z racji wieku /7+ na karku/ mocy wystarcza tak do 180 km/godz dalej jest słabo , spalanie średnie miasto trasa 50/50 do 6,2//100km
na trasie rekord 4,8 normalnie 5,6-5,8 przy obecnych cenach 95 wychodzi taniej niż w gnojówce
Polecam do spokojnej jazdy wystarcza -
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: najmita »

orlik pisze:... to jest bardzo fajny dupowóz, tani w eksploatacji i długo jeszcze posłuży. Najchętniej bym go zostawił, tylko nie mam żadnego argumentu, żeby trzymać dwa duże auta.
Sam podałeś argument: musisz znaleźć jakąś dupę i będzie się woziła. :lol: . Może być duża, to będzie pasiła do dużego auta :D
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: jdef90 »

perlak pisze:Alternatywą dla mnie jest mazda 6 - minusy to mniej przestrzeni i pojemność bagażnika. Tragedia odkąd odryłem superba. Nawet octavia zachwyca pod tym względem. Jeden z największych plusów mazdy to niskie spalanie i ten wygląd (pamiętając, że to auto produkowane od 2012)
mazda jest ciasna (zapomnij o wrzuceniu dwóch dużych walizek + wózka do bagażnika sedana), głośniejsza od i tak wcale niecichego superba i wcale nie pali tak mało. do tego kradno i rdza wcina :mrgreen: .

Mam 150KM w dieslu i to jest zupełnie pełnosprawne auto. (ale mam też większą pojemność, większy moment i klekot w mieście i przy niższych prędkościach, później szum wiatru wszystko zagłusza :lol: )
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, o 09:01 przez jdef90, łącznie zmieniany 1 raz.
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: JacekZ »

perlak pisze:Witam wszystkich,

przymierzam się do zakupu Skody Superb z silnikiem 1.4 150KM

Wydaje mi się, że taka moc będzie wystarczająca dla mnie. Najbardziej nurtuje mnie realne spalanie tego silnika. Jakie ono faktycznie jest, zakładając że nie jestem typec z ciężką nogą. Raczej dosyć spokojna jazda z ewentualnym wyprzedzaniem TIRów na krakówkach. Autostrady 130-150 max.

Witam, mam 1,4tsi 150km. Używam auto typowo prywatnie - transport do żłobka, przedszkola, pracy, sklepu, wyjazd na weekend i jakieś tam wakacje w ciągu roku. W ciągu roku robię trochę ponad 10,000km. Mam auto już prawie drugi rok.

Wrażenia mam takie, że do miasta silnik spisuje się w miarę dynamicznie - gdzieś do prędkości 100km/h zbiera się dość zacnie. Na 5-6 biegu przyśpieszanie jest już raczej ospałe :) Wyprzedzanie tirów na drodze krajowej nie jest wielkim dramatem ale trzeba sobie przekalkulować siły na zamiary :)

Co do spalania, to w mieście wychodzi mi średnio 9l/100km (skrzyżowania, światła, korki itp). Jeżdzę raczej spokojnie, więc podejżewam, że wiele niżej nie da się zejść. Na trasie, jak się wpasujesz w tryb 2 cylindrowy, to 4-5l/100km można pocisnąć przy prędkości 120-130km/h. W tej weekend jechałem 800km po autostradzie/drodze ekspresowej 160km-170km/h i wtedy wychodzi dobre 8l/100km.

Co do prędkości maksymalnej to wydaje mi się, że 170km/h jest rozsądnym maksimum na ten silnik. Wspomnianą prędkość osiąga się przy 3500rpm co jest dokładnie kresem maksymalnego momentu obrotowego. Rozbujałem auto do 180km/h, ale komfort jazdy robi się juz mocno dyskusyjny (przy 170km/h też już można dyskutować) i przyśpieszanie jest raczej umowne - dlatego wydaje mi się, że to już jest trochę ponad siły tego silnika :)

Generalnie jestem zadowolony, na moje miejskie potrzeby jest ok. Na sporadyczne dłuższe wypady też nie mogę narzekać. Pewnie jeśli bym robił więcej kilometrów rocznie i w tym dużo po autostradach to pewnie bym rozglądał się za czymś mocniejszym.

pozdrawiam
Jacek
perlak
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2018, o 11:27
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: perlak »

A czy jeszcze raz wybralibyście Superba? Może jednak poszlibyście w Octavie z bogatszym wyposażeniem albo inny model?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Silnik 1.4 150KM - spalanie, opinie, problemy

Post autor: orlik »

To wszystko zależy jakim dysponujesz budżetem. Ja osobiście z superba do octavii bym się nie przesiadł..., ktoś kto jeździ audi a6 do superba i tak można się bawić w wymienianie.
ODPOWIEDZ