Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 lut 2019, o 13:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 25 pa藕 2018, o 07:18 

Imi臋: Alexyn
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 12:18
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Hej,

Jaki艣 czas temu zauwa偶y艂em problem niedomykaj膮cej si臋 klapy elektrycznej w mojej S3 kombi. Objawy s膮 takie, 偶e klapa niby si臋 zamyka, ale po chwili roleta sie odsuwa i Maxi dot pokazuje niezamkni臋ty baga偶nik. Tak jakby mechanizm niedoci膮ga艂 klapy do ko艅ca. Nie wiem dlaczego roleta si臋 zwija (powinna tylko przy otwieraniu baga偶nika). Wniosek taki, 偶e klapa si臋 zamyka i 2s p贸藕niej si臋 otwiera. Chyba z 5 minut dzisiaj rano walczy艂em z tym na parkingu. Autko 12 miesi臋czne...pierwszy tego typu problem od czasu zakupu. Kto艣 mia艂 co艣 podobnego? Jaka艣 diagnoza? Skocze do ASO w najbli偶szym czasie ale fajnie by by艂o pozna膰 wasze opinie albo wasze przypadki :-)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 25 pa藕 2018, o 12:06 

Imi臋: Wito
Do艂膮czy艂(a): 13 gru 2013, o 21:10
Silnik: 1.4TSI (150KM)
co prawda nie w kombi, ale mialem podobnie w liftbacku. Klapa niby sie zamykala, ale maxi-dot czesto sygnalizowal, ze klapa otwarta. U mnie rozwiazaniem byla wymiana silownikow klapy, w ramach gwarancji. Moje silowniki "tyrkota艂y" podczas pracy, podobno to objaw uszkodzenia. Nowe pracuj膮 cicho

G贸ra

PostNapisane: 25 pa藕 2018, o 23:07 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2018, o 19:45
Tak zasadniczo jak ta klapa od baga偶nika powinna si臋 zamyka膰? U mnie teraz cz臋sto po prostu leci z pe艂n膮 pr臋dko艣ci膮 do samego ko艅ca i z do艣膰 mocnym uderzeniem zamyka baga偶nik. Kiedy艣 chyba zawsz przed samym ko艅cem zamkni臋cia zwalnia艂a i kulturalnie si臋 doci膮ga艂a. Mam liftback'a.

G贸ra

PostNapisane: 28 pa藕 2018, o 10:54 

U mnie si臋 zamyka powoli i na ko艅cu delikatnie si臋 doci膮ga. Teraz jakby to doci膮ganie nie do ko艅ca dzia艂a. Za tydzien mam wizyte w ASO to mo偶e co艣 poradz膮. Dam zna膰.

G贸ra

PostNapisane: 8 lis 2018, o 14:17 

By艂em w ASO. Wyregulowali skobel za kt贸ry chwyta zamek. Jest lepiej (prawie dobrze) ale podobno ca艂y zamek klapy b臋dzie do wymiany. Czeka mnie kolejna wizyta wi臋c.

G贸ra

PostNapisane: 7 gru 2018, o 15:26 

Po paru miesi膮cach czekania, problem naprawiony. Przyczyn膮 by艂 zepsuty zamek w klapie. Po wymianie zamka w ASO na gwarancji, wszystko zacz臋艂o dzia艂a膰 tak jak kiedy艣 ;-)

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2019, o 15:48 

Imi臋: Mateusz
Do艂膮czy艂(a): 23 cze 2018, o 19:59
Witam od艣wie偶am temat
Problem mam podobny w s3 liftback klapa niby si臋 zamyka ale jakby nie doci膮g艂a i po ok 2s s艂ycha膰 jak mechanizm odpuszcza ina wy艣wietlaczu sygnalizuje otwarty baga偶nik. Sytuacja ta ma miejsce po deszczu albo przymrozku, w lato tak si臋 nie dzia艂o.
Czy kto艣 si臋 orientuje czego to usterka: zamka? Mechanizmu doci膮gnia? Mo偶e wystarczy wyregulacja tylko w kt贸rym miejscu? Pozdrawiam i dzi臋kuj臋 za sugestie.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: