Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 wrz 2018, o 13:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 10 wrz 2018, o 18:46 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 6 wrz 2017, o 08:34
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Witajcie.
Czy kto艣 z was s艂ysza艂 o konieczno艣ci wykoania adaptacji radaru po ustawieniu zbie偶no艣ci.
Po dzisiejszej weryfikacji zbie偶no艣ci w moim aucie okaza艂o si臋 偶e mam do regulacji o艣 tyln膮 i musz臋 te偶 zrobi膰 adaptacj臋 radaru.
Troszk臋 to mnie dziwi ale by膰 mo偶e tak jest鈥︹
Koszty s膮 nie ma艂e...

Mo偶e kto艣 z Was przerabia艂 temat

Pozdrawiam

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 wrz 2018, o 18:51 

Imi臋: DarYush
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2016, o 08:06
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Potwierdzam... takie sa procedury... Nawet mam na ten temat reklamacj臋 w ASO...
Jutro mam rzeczoznawc臋 PZMot...

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 18:55 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 444PS/567Nm
Jak niby radar ma sie przestawi膰? Co to za brednie, ja mia艂em zbie偶no艣膰 ustawian膮, obni偶y艂em superba o 35mm i radar nie ruszany, dzia艂a jak od nowo艣ci, nie zauwa偶y艂em 偶adnych nieprawid艂owo艣ci, front assist dzia艂a jak dzia艂a艂, kto艣 chce tutaj kogo艣 naci膮gn膮膰 na koszty jak to w ASO ;-)

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 18:59 

piramida napisa艂(a):
Jak niby radar ma sie przestawi膰? Co to za brednie, ja mia艂em zbie偶no艣膰 ustawian膮, obni偶y艂em superba o 35mm i radar nie ruszany, dzia艂a jak od nowo艣ci, nie zauwa偶y艂em 偶adnych nieprawid艂owo艣ci, front assist dzia艂a jak dzia艂a艂, kto艣 chce tutaj kogo艣 naci膮gn膮膰 na koszty jak to w ASO ;-)

Te偶 mi sie to nie podoba.....koszt adaptacji z geometri膮 to ko艂o 1000 z艂, troszk臋 du偶o

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 19:02 

tomsos napisa艂(a):
piramida napisa艂(a):

Te偶 mi sie to nie podoba.....koszt adaptacji z geometri膮 to ko艂o 1000 z艂, troszk臋 du偶o

Je艣li pami臋tasz to powiedz czy mia艂e艣 du偶o do regulacji....obni偶enie o 35mm powinno do艣膰 mocno wp艂yn膮膰 na geometri臋 ale czy u Ciebie ty艂 by艂 ustawiany...

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 19:06 

Imi臋: DarYush
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2016, o 08:06
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Ja tylko napisa艂em, 偶e tak jest w procedurach... Nie ja je ustawiam...

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 19:14 

Elninjo napisa艂(a):
Ja tylko napisa艂em, 偶e tak jest w procedurach... Nie ja je ustawiam...
No jasne tylko co艣 czuj臋 偶e mo偶na ustawi膰 geometri臋 poza ASO a radar pewnie tego nie zauwa偶y....

Wys艂ane z mojego SM-G960F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 19:58 

tomsos napisa艂(a):
tomsos napisa艂(a):
piramida napisa艂(a):

Je艣li pami臋tasz to powiedz czy mia艂e艣 du偶o do regulacji....obni偶enie o 35mm powinno do艣膰 mocno wp艂yn膮膰 na geometri臋 ale czy u Ciebie ty艂 by艂 ustawiany...

Nie wiem czy ty艂 tez by艂 ruszany ale opon nie 艣cina, prowadzi si臋 pewnie, nic nie 艣ci膮ga wi臋c si臋 tym nie przejmuje, przy 250km/h jest stabilnie :lol:

G贸ra

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 09:31 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 29 lip 2014, o 18:09
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
piramida napisa艂(a):

radar si臋 nie przestawi, ale by艂 do innych parametr贸w ustawiony
nawet wymiana zderzaka nakazuje DEAKTYWACJ臉 radaru na czas zdj臋cia , czy wymiana szyby nakazuje ponown膮 kalibracj臋 kamery
no niby jakie odchy艂ki mo偶e mie膰 nowa szyba, skoro wchodzi niemal jak klocek lego i kamera na zatrzaski ?
Ty nie wiesz czy Ci widzi linie 50cm dalej, czy blizej, jedziesz jak pijany zaj膮c - linie trzyma - jest git
dla Kowalskiego 3 warunki spe艂nia - zapali艂, jedzie, ACC dzia艂a....czyli nie trzeba nic rusza膰

co do obni偶enia auta - to raczej zbeirzno艣c Ci ustawiali tak jak ma by膰, wiec masz jak trzeba , by艂o ok przed , jest ok po

tu pisa艂 wyra藕nie ze do regulacji jest tylna o艣 wiec ACC by艂o skalibrowane do tych parametr贸w

G贸ra

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 09:38 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Mia艂em podobne przygody: http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=57&t=10239

G贸ra

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 15:56 

Witajcie.
M贸j przypadek zosta艂 zamkni臋ty. Tzn zrobi艂em pomiar geometrii zawieszenia w zak艂adzie zajmuj膮cym si臋 tylko tym. Przed przyst膮pieniem do prac Pan mechanik poczyta艂 wyniki pomiar贸w z ASO i dok艂adnie mi wyja艣ni艂 jak to jest. Tylne ko艂o mia艂o odchylenie od normy mniej mniej ni偶 milimetr. Prz贸d by艂 do regulacji. Geometria zrobiona i jestem spokojny.
Za艂o偶y艂em 偶e je艣li radar jest kalibrowany na prawid艂owych nastawach geometrii i w wyniku eksploatacji geometria mo偶e si臋 zmieni膰 to radar powinien przesta膰 dzia艂a膰. Je艣li nie przesta艂 do momentu regulacji to mo偶e 艣wiadczy膰 o istnieniu jakiej艣 tolerancji lub korekty w jego dzia艂aniu. Skoro przywr贸cona zosta艂a prawid艂owa geometria i wszystkie parametry s膮 w normie to i radar powinien dzia艂a膰 ok.
Mnie to t艂umaczenie pasuje ale oczywi艣cie zdaj臋 sobie spraw臋 z tego, 偶e jest to my艣lenie 偶yczeniowe a radarowi i tak nie ufam do ko艅ca i kiedy艣 i teraz.
Co do ASO to uwa偶am, 偶e mimo wszystko zachowali si臋 nie fer. Mo偶na spr贸bowa膰 nastawi膰 geometri臋 i zobaczy膰 co b臋dzie a nie kroi膰 klienta na maksa. Z drugiej strony to tylko pracownicy kt贸rzy nie my艣l膮 tylko dzia艂aj膮 wedle procedur bo tak musz膮 robi膰. Pewnie jaka艣 cz臋艣膰 klient贸w to 艂yka i p艂aci.
Takie czasy....

Pozdrawiam

PS.
Je艣li na forum jest pracownik ASO to prosz臋 sie nie gniewa膰 ale takie jest moje subiektywne zdanie.
I potwierdza si臋 regu艂a, 偶e trzeba mie膰 auto takiej marki w kt贸rej pracuje tw贸j dobry kumpel.

G贸ra

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 18:43 

Generalnie ACC przy moim stylu jazdy jest w og贸le nie potrzebne, czasami si臋 przydaje jak cz艂owiek si臋 zagapi aczkolwiek cz臋艣ciej przeszkadza i straszy ni偶 pomaga, podczas szybkiego manewru wyprzedzania za blisko si臋 podjedzie lub za szybko si臋 zbli偶am do poprzedzaj膮cego pojazdu to wtedy drze mord臋. Asystant lini do bani, aktywny tempomat do bani chyba 偶e w korkach to Ok. Na pocz膮tku cz艂owiek si臋 tym jara艂, teraz mi to wisi ;-)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: