Kolizja - porady co z tym robić

yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Kolizja - porady co z tym robić

Post autor: yacobo »

Panowie potrzebuje porady.
Wczoraj podchodząc do samochodu, zauważyłem że jakiś skurwysyn wjechał mi (wydaje mi się że jakąś wywrotką) w tył samochodu. Oczywiście sprawcy nie było, kartki nie zostawił ani nic.
Uszkodzenia to:
1. porysowana i pogięta klapa
2. porysowany zderzak
3. Wgniecione nadkole (wielkość kuli do kręgli)

Auto ma 6 miesięcy. Teraz pytanie - czy warto to zglaszac i robić z ubezpieczenia? Auto jest leasingowane. za OC i AC teraz płaciłem ok 4600 nie mając historii ubezpieczeniowej. Czy powinienem się bać, że następne ubezpieczenie wzrośnie mi do jakiejś astronomicznej kwoty (8-10k)? Jak to działa?

Kolejna sprawa - jak to bedzie naprawione. O ile zderzak mam w dupie, tak klapa raczej do szpachlowania (jezeli bede robic u kogos) wymiany (jezeli ASO i ubezpieczenie). Problem jest z nadkolem. Jest to profil zamknięty. Teraz jak zrobie to w jakimś zakładzie to prawdopodobnie uda się to wyciągnąć, coś wyklepać, lekko podszpachlować i cały bok do malowania. Zastanawia mnie jak ASO może podejść do takiej naprawy. Przeraża mnie fakt, że mogliby wyciąć pół auta (profil) i wspawać nowy.
Co o tym myślicie? Jak do tego wszystkiego podejść pod kątem finansowym, przyszłe ubezpieczenie i jak to najlepiej zrobić.

Obrazek

Obrazek
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Kolizja - porady co z tym robić

Post autor: jdef90 »

Mao widać na tych zdjęciach, ale podajedź do kogoś od wyciągania blach bez lakierowania... dla mnie wygląda to tak że powinno się dać cuda zrobić..żadnego spawania, tylko wyciągnięcie tego co jest, szlifowanie i szpachla tych ostrych uszkodzeń na krawędzi i tyle
Awatar użytkownika
witmann
Posty: 51
Rejestracja: 20 cze 2017, o 08:08
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kolizja - porady co z tym robić

Post autor: witmann »

Zadzwoń anonimowo na infolinię ubezpieczyciela albo przeczytaj OWU, to się dowiesz jakie będą konsekwencje. Z tego co się orientuję zwykle jest to wzrost składki na następny rok o 10%.
ODPOWIEDZ