Pakiet Przeglądów

Foton

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Foton »

Camillinhio pisze:
Cienki221 pisze:I nie jestem pewien czy przy zmianie interwałów na piętnastkę będzie obowiązywać darmowy pakiet, ale mogę się mylić. Ale to nie problem, ja pierwsza wymianę zrobiłem po 15tys km na własny koszt, bez kasowania interwału, później według wskazania kompa (około 30tys km) za darmo. Czyli przy około 45kkm zrobiłem kolejną płatna. To nie jest chyba trudna matematyka, nie musi być to 15kkm co do kilometra.
A po co zmieniać i interwały wymian? W ASO zgodnie ze wskazaniami pojawiasz się co 30 kkm, a w międzyczasie w innym warsztacie wymieniasz olej po 15 kkm.
A np po to zeby miec 2 razy wiecej bezplatnych przegladow w ramach pakietu.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Enriquez »

No nie bardzo. Aby zrobić darmowy przegląd konieczne jest zdjęcie wyświetlacza, że to już.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: bartekpion »

Nie ma tak dobrze, Fotonie. Wymiana bedzie jak komp każe wymienic i w dodatku musi być zdjecie z radia z numerem vin i żądaniem przez samochod wymiany oleju chyba dla importera lub gwaranta, lub kogoś kto za to placi. Mi mieli robić wg kompa po 23kkm wymianę oleju, więc jak wymieniać dodatkowo między wymianami z pakietu to po jakichś 12kkm pasuje zrzucić olej. I nie ma opcji żeby przestawić interwaly wymiany oleju przy pakiecie przeglądów.
Kiedyś z Passatem pojechałem do aso na serwis. Gość nawyliczal ze 2 czy 3 pozycje klientowi przede mną, w ramach dużego przeglądu, a mnie ok 8 do 10. Pytam czemu taka rozbieżność, a on ze tamten jest wg pakietu przeglądów, a ja nie. Wiec tamtemu trzeba "zabrać" usług, a mnie naciągnąć. Typowa logika aso.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: CLO27 »

ja olalem te darmowe przeglady
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: piecu »

Mnie każe wymieniać olej co ok. 22 kkm, więc nie zawsze jest to co 30.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Enriquez »

bartekpion pisze:Nie ma tak dobrze, Fotonie. Wymiana bedzie jak komp każe wymienic i w dodatku musi być zdjecie z radia z numerem vin i żądaniem przez samochod wymiany oleju chyba dla importera lub gwaranta, lub kogoś kto za to placi. Mi mieli robić wg kompa po 23kkm wymianę oleju, więc jak wymieniać dodatkowo między wymianami z pakietu to po jakichś 12kkm pasuje zrzucić olej. I nie ma opcji żeby przestawić interwaly wymiany oleju przy pakiecie przeglądów.
Ja mam w kompie przestawione na stałe wymiany co 15.000 lub co rok. Co 15.000 wymieniam sobie sam i resetuję sam licznik guzikiem od zerowania.
W ASO pojawiam się za to co 30.000 km, bo tak mi pokazuje komputer i wszyscy są zadowoleni, bo nie przyjeżdżam co 22.000 tylko co 30.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Tom-Tdi »

Też mam stały interwał i pakiet przeglądów spokojnie działa co 30tys.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: bartekpion »

Mówię o tym co mi powiedziało ASO, i jak to teoretycznie wyglądać powinno. Za 2kkm (od 30kkm) też będę miał stały interwał, z tym że już nie mam pakietu przeglądów, i mnie interesuje tylko sprawa gwarancyjna (dotrzymanie terminów serwisowania zalecanych przez producenta).
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Tom-Tdi »

Wtedy nie ma w ogóle problemu, serwis co 15tys. lub co rok i gwarancja dalej leci.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Camillinhio »

Foton pisze:
Camillinhio pisze:
Cienki221 pisze:I nie jestem pewien czy przy zmianie interwałów na piętnastkę będzie obowiązywać darmowy pakiet, ale mogę się mylić. Ale to nie problem, ja pierwsza wymianę zrobiłem po 15tys km na własny koszt, bez kasowania interwału, później według wskazania kompa (około 30tys km) za darmo. Czyli przy około 45kkm zrobiłem kolejną płatna. To nie jest chyba trudna matematyka, nie musi być to 15kkm co do kilometra.
A po co zmieniać i interwały wymian? W ASO zgodnie ze wskazaniami pojawiasz się co 30 kkm, a w międzyczasie w innym warsztacie wymieniasz olej po 15 kkm.
A np po to zeby miec 2 razy wiecej bezplatnych przegladow w ramach pakietu.
Pakiet bezpłatnych przeglądów to ich konkretna ilość do przekroczenia danego przebiegu. Wychodzi co 30 kkm, i tylko co 30 kkm masz for free
Obrazek
Foton

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Foton »

Dobra...nie bede was cytowac ze nie ma tak dobrze ze nie ma tak latwo...

Zatem zmieniasz VCDSem interwal na 15 tys...

Na przegladzie robia fotki wyswietlacza gdzie wszystko gra ze juz...i gra muzyka.

4 przeglady i wymiany za 0pln. Dziekuje do widzenia
Foton

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Foton »

Aha..i do Kamila jeszcze...pakiety to nie ich ilosc....przynajmniej w 2014 pakiet basic taki nie3 jest
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Enriquez »

resetując guzikiem pod zegarami zmieniasz automatycznie na 15.000
nie trzeba vcds
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: piramida »

Ja sie nawet przy 60kkm nie pojawiłem w ASO :lol:
Foton

Re: Pakiet Przeglądów

Post autor: Foton »

Enriquez pisze:resetując guzikiem pod zegarami zmieniasz automatycznie na 15.000
nie trzeba vcds
W S2?
ODPOWIEDZ