Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 lis 2018, o 07:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 52 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 26 sie 2018, o 19:00 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 5 cze 2018, o 19:30
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: moc jest!
chodzi艂o, mi bardziej jak si臋 ma zawieszeni standardowe w Skodzie Superb II a III.

Oczywi艣cie, 偶e Masz racj臋 je艣li chodzi o dynamik臋 jazdy, wchodzenie w zakr臋ty- og贸lnie poj臋te "czucie".
Tylko, 偶e moim zdaniem Skoda to nie jest tego typu auto. Dla mnie Skoda Superb to du偶e auto, wzgl臋dnie du偶y rozstaw osi (w II nie najlepiej, w III super), pot臋偶ny baga偶nik, twindoor w II, du偶o miejsca z ty艂u za..... og贸lnie nie najwi臋ksze pieni膮dze.Taka prawda. Gdybym chcia艂 bardzo dobrze prowadz膮ce si臋 auto, uk艂ad kierowniczy z "czuciem" to bra艂bym BMW (m贸wimy o stockowych). Po co bra膰 Skod臋 Superb/Octavi臋, zmienia膰 zawieszenie, jak dalej b臋dzie limuzyniarska kierownica/uk艂ad kierownicy (mi臋kko i zupe艂nie bez czucia- co lubi臋).
Ja na tym Forum jestem nowy, kupi艂em Skod臋, bo "du偶e auto, za niedu偶e pieni膮dze", no i jeszcze 偶eby by艂o wygodne dla rodziny. Ale , 偶eby od niego wymaga膰 sportowego charakteru, to trzeba by艂oby wymieni膰 wszystko, z wyj膮tkiem budy.

No ale wracaj膮c do pytania, jak si臋 ma fabryczne zawieszenie Skody II do III? Pytam, bo jazdy pr贸bne, to za kr贸tko, a za jaki艣 czas my艣la艂bym ewentualnie o zmianie. Tyle, 偶e dla mnie liczy si臋, 偶eby by艂o "mi臋kko" :-)))
To tak, 偶eby pogada膰, nie wiem nawet, czy to zgodne z tematem w膮tku hehe

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 26 sie 2018, o 23:10 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Masz dcc w s3 i nawet tryb normal daje lepiej prowadzace sie auto ni偶 w s2...a s膮 jeszcze inne opcje...
Po co skoda ma si臋 lepiej prowadzi膰 hhhhmm kufa :lol: to na kiego ch zadajesz pytanie o r贸偶nic臋 w zawieszeniu mi臋dzy s2 a s3 jak prowadzenie/zawieszenie Ci臋 nie obchodzi :lol: hehehe dziwne

G贸ra

PostNapisane: 27 sie 2018, o 20:28 

Cytuj:
Po co skoda ma si臋 lepiej prowadzi膰 hhhhmm kufa :lol: to na kiego ch zadajesz pytanie o r贸偶nic臋 w zawieszeniu mi臋dzy s2 a s3 jak prowadzenie/zawieszenie Ci臋 nie obchodzi :lol: hehehe dziwne
Obchodzi.
Lepiej prowadz膮ce si臋, ale czy bardzie komfortowe? Lepiej wybiera dziury, nie skacze na poprzecznych progach, nie stukaj膮 g贸rne siekacze o dolne? Dziecka nie bierze na wymioty po przejechaniu 30km?
Pytam o por贸wnanie SII vs SIII w kierunku nie lepszego prowadzenia, ale lepszego komfortu. Cho膰 by艂oby oczywi艣cie dobrze, 偶eby poprawione by艂y oba, a jest to mo偶liwe.
W poprzednim po艣cie chodzi艂o mi o to, 偶e jako komfortowa limuzyna/auto rodzinne zawieszenie powinno by膰 przede wszystkim komfortowe. Bo jak powiadam, nie jest to auto sportowe i jak mi si臋 wydaje nie takie ma by膰. Skoro zatem ju偶 w standardzie nie jest nale偶ycie (wg, mnie) komfortowo- ju偶 nie m贸wi臋 o felgach 18tkach, to po co je utwardza膰? W贸wczas na pewno komfort ucierpi jeszcze bardziej, i to na naszych drogach. A i tak nie b臋dzie to auto o "zaci臋ciu"sportowym. Oczywi艣cie rozumiem, i to rozumiem doskonale po co poprawia膰 zawieszenie w kierunku lepszego prowadzenia (bo je偶d偶臋 ju偶 30 lat- cholera d艂ugo jako艣...).
Niemniej jest te偶 spore grono kierowc贸w poszukuj膮cych komfortowej jazdy- zw艂aszcza po polskich drogach. Te偶 chcia艂bym aby by艂o BARDZIEJ KOMFORTOWO I LEPIEJ SI臉 PROWADZI艁O.
Podsumowuj膮c- czy SIII prowadzi si臋 bardziej komfortowo ni偶 SII? A DCC to juz inna bajka- nie mam jak sprawdzi膰, bo nie maj膮.
I powstaje pytanie Normal w DCC- bardziej t艂ucze ni偶 w SII?- bo jak tak to dzi臋kuj臋. Dop艂aca膰 za DCC, aby mie膰 na Comforcie jak bez DCC?
W贸wczas nale偶a艂oby przyj膮膰, i偶 DCC jest dla tych kt贸rzy poszukuj膮 "utwardzenia/lepszego prowadzenia".
W takiej na przyk艂ad Insignii- Comfort poprawia艂 znacznie jako艣膰 podr贸偶owania ( i nie je偶d偶臋 80 czu 90km/godz, tylko jak mo偶na to 160-180) w stosunku do Insignii bez DCC. A w sporcie utwardza艂 znowu lepiej ni偶 w standardzie. I to by艂o OK. Dla ka偶dego co艣 mi艂ego.
Jak jest w skodzie SIII?
Przyd艂ugo si臋 zrobi艂o ;-))

G贸ra

PostNapisane: 27 sie 2018, o 20:56 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
nigdy w SIII bez dcc nie je藕dzi艂em.
W SII mia艂em std + 16".
By艂o cicho, do艣膰 komfortowo, pewno艣膰 prowadzenia te偶 by艂a ok, bo buja艂o, ale wszystko z odpowiednim zapasem, progresj膮, wi臋c nie by艂o problemu i艣膰 180 w zakretach na a1 mi臋dzy tarnowskimi g贸rami a gliwicami.
W SIII mam dcc i 19". Za艂o偶y艂em tuleje od A3 S3. Ale i tak Comfort nie nadaje si臋 do normalnej jazdy, bo nie potrafi wyt艂umi膰 bujania, w kt贸re cz臋sto wpada. Dobry jest tylko na brukowe,polne lub poprzecznie pop臋kane drogi. Normal jest w miar臋 normalny, a Sport w miar臋 sztywny, ale stosuj臋 go g艂贸wnie przy du偶ym wietrze, albo gdy jad臋 za艂adowany... o w艂a艣nie, najcz臋艣ciej je偶d偶臋 sam. To te偶 ma znaczenie. Zawias w SIII pracuje bardzo g艂o艣no w por贸wnaniu do SII.
Nowa Insignia na 18" ze std zawiasem jest bajk膮 w por贸wnaniu do mojego superba. Airmatic/CATS z auta z po艂owy lat 2000 deklasuje superba tak, 偶e ju偶 nim staram si臋 nie je藕dzi膰, 偶eby Superba impulsywnie nie sprzeda膰...

G贸ra

PostNapisane: 27 sie 2018, o 22:12 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 444PS/567Nm
Sprzeda膰 skode w pizdu i po problemie ;-)

G贸ra

PostNapisane: 27 sie 2018, o 22:22 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Za 艂atwo, tak bez walki ;)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 28 sie 2018, o 00:20 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
jdef90 napisa艂(a):
nigdy w SIII bez dcc nie je藕dzi艂em.
W SII mia艂em std + 16".
By艂o cicho, do艣膰 komfortowo, pewno艣膰 prowadzenia te偶 by艂a ok, bo buja艂o, ale wszystko z odpowiednim zapasem, progresj膮, wi臋c nie by艂o problemu i艣膰 180 w zakretach na a1 mi臋dzy tarnowskimi g贸rami a gliwicami.
W SIII mam dcc i 19". Za艂o偶y艂em tuleje od A3 S3. Ale i tak Comfort nie nadaje si臋 do normalnej jazdy, bo nie potrafi wyt艂umi膰 bujania, w kt贸re cz臋sto wpada. Dobry jest tylko na brukowe,polne lub poprzecznie pop臋kane drogi. Normal jest w miar臋 normalny, a Sport w miar臋 sztywny, ale stosuj臋 go g艂贸wnie przy du偶ym wietrze, albo gdy jad臋 za艂adowany... o w艂a艣nie, najcz臋艣ciej je偶d偶臋 sam. To te偶 ma znaczenie. Zawias w SIII pracuje bardzo g艂o艣no w por贸wnaniu do SII.
Nowa Insignia na 18" ze std zawiasem jest bajk膮 w por贸wnaniu do mojego superba. Airmatic/CATS z auta z po艂owy lat 2000 deklasuje superba tak, 偶e ju偶 nim staram si臋 nie je藕dzi膰, 偶eby Superba impulsywnie nie sprzeda膰...

albo licznik zjeb albo bezwietrzna pogoda, 偶e s2 na 16 bez stresu jezdziles 180 :)

Ogonczyk dla mnie komfort jest wtedy kiedy bez stresu lece sobie autostrada nie ogl膮daj膮c wcze艣niej pogody co bym na zefirek nie trafi艂.....jak komfort w sesie ze d ma by膰 jak w kanapie to w og贸le wyb贸r superba jest bezsensem, najgorsze fotele ze wszystkich aut, mo偶na sobie dobra膰 pozycj臋, ale po wielu pr贸bach....kup cytryne a skode olej...

G贸ra

PostNapisane: 28 sie 2018, o 05:49 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 sty 2018, o 08:04
Samoch贸d: Superb III 4x4
To co zrobi膰 偶eby nie buja艂o, dobrze si臋 prowadzi艂o ale nie wypada艂y plomby z z臋b贸w? Nie mam DCC i za艂o偶y艂em spr臋偶yny Eibach'a.

G贸ra

PostNapisane: 28 sie 2018, o 08:05 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 2xxKM/4xxNm
rydel napisa艂(a):
To co zrobi膰 偶eby nie buja艂o, dobrze si臋 prowadzi艂o ale nie wypada艂y plomby z z臋b贸w? Nie mam DCC i za艂o偶y艂em spr臋偶yny Eibach'a.

Te偶 si臋 nad tym zastanawiam. Czekam na info od JacekRS jak mu si臋 sprawdzi to KW V2. Od znajomego z Octavii s艂ysza艂em, 偶e V2 te偶 jest mi臋kkie...

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 28 sie 2018, o 10:46 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Silnik: 2.0TDI (150KM)
CLO27 napisa艂(a):
albo licznik zjeb albo bezwietrzna pogoda, 偶e s2 na 16 bez stresu jezdziles 180 :)

To 偶e czasem bujnie, albo delikatnie postawi bokiem nie jest niczym niezwyk艂ym. Tak偶e sztywne auta wcale nie s膮 takie super je艣li chodzi o efektywno艣膰 prowadzenia. Zawieszenie, jak wszyscy wiemy, to do艣膰 skomplikowane zagadnienie.

Standard w SII by艂 ok, bo przede wszystkim by艂 bardzo przewidywalny, z du偶ym marginesem bezpiecze艅stwa (w sensie kierownik zawczasu dostaje do zrozumienia, 偶e jest blisko limitu) i intuicyjno艣ci膮 (podstawowe odruchy plus ESP pozwalaj膮 ogarn膮膰 auto).
Do tego pracowa艂o cicho, czyli w 80% sytuacji na drodze by艂o wystarczaj膮ce i zgodne z oczekiwaniami nabywcy.

DCC przede wszystkim pracuje g艂o艣no nawet gdy ogarnie si臋 stuki i skrzypienia, w trybie Comfort nie potrafi wyt艂umi膰 bujania auta, Normal i Sport s膮 ok, ale patrz pkt pierwszy.

G贸ra

PostNapisane: 28 sie 2018, o 11:08 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 2xxKM/4xxNm
jdef90 napisa艂(a):
DCC przede wszystkim pracuje g艂o艣no nawet gdy ogarnie si臋 stuki i skrzypienia

Dla por贸wnania zwyk艂y zawias w Sportline pracuje cichutko - nic nie stuka i nie skrzypi...

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 28 sie 2018, o 11:14 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 sty 2018, o 08:04
sane napisa艂(a):
Te偶 si臋 nad tym zastanawiam. Czekam na info od JacekRS jak mu si臋 sprawdzi to KW V2. Od znajomego z Octavii s艂ysza艂em, 偶e V2 te偶 jest mi臋kkie...

Lukii wsadzi艂 B8.
Boj臋 si臋, 偶e b臋dzie jednak za twardo do takiego je偶d偶enia po asfaltach 艣l膮ska. My艣la艂em o B6 ale nie wiem czy mo偶na do obni偶onego zawiasu :?

G贸ra

PostNapisane: 28 sie 2018, o 16:49 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Aktualnie: 444PS/567Nm
Optymalne rozwi膮zanie to kupi膰 dobre zawieszenie gwintowane, wyda膰 raz i mie膰 spok贸j, wtedy regulujemy sobie wysoko艣膰 zawieszenia jak i t艂umienie amortyzator贸w

G贸ra

PostNapisane: 29 sie 2018, o 18:13 

Cytuj:
jak komfort w sesie ze d ma by膰 jak w kanapie to w og贸le wyb贸r superba jest bezsensem, najgorsze fotele ze wszystkich aut, mo偶na sobie dobra膰 pozycj臋, ale po wielu pr贸bach....kup cytryne a skode olej...

Kurcze, ale fajowa ta Superb II- dla mnie taka - taka limuzyna- pasuje mi.
W sumie to troch臋 naje偶d偶am na te auto, bo tak troch臋 brakuje, 偶eby by艂o perfect.
Fotel faktycznie- pora偶ka- mam elektrycznie ustawiany- dobieram ustawienia od 2 miesi臋cy i nie mog臋. a to boli prawe kolano, bo za w膮sko!!! a to kube艂ek itp.
Cytryna nie ma niestety silnika " w benzynie"- jest tam jakie艣 barach艂o od BMW "tysi膮c pi艅cet" co si臋 rozlatuje...
Z poprzednich post贸w wynika, 偶e DCC jest dla mnie w Superb III- na z艂e drogi Comfort (niech buja, mog臋 pojecha膰 wolniej) , na normaln膮 jazd臋 Normal, a sport jak wyjad臋 z Polski do Chorwacji ...

G贸ra

PostNapisane: 29 sie 2018, o 18:23 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Aktualnie: 424PS/525Nm
Dzis oddalem auto na wsadzenie zawiechy i tulei z rs3, jutro, albo w piatek odbieram gablote z Bielska i zobaczymy co bedzie. Pojezdze 2-3 tygodnie i wtedy zadecyduje czy wejde w 20ki... czy zostane przy 19kach. Ktos ma doswiadczenie z felgami Z-Performance?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 52 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: