serwis uszkodził auto...

Blueskojota
Posty: 65
Rejestracja: 2 lis 2017, o 19:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

serwis uszkodził auto...

Post autor: Blueskojota »

Kilka dni temu dostałem w bok od gościa co się spieszył na skrzyżowaniu i musiałem oddać auto do ASO na naprawę.
Wczoraj zadzwoniło ASO bo okazało się, że pracownik serwisu przy wyjeżdżaniu z hali uszkodził drzwi (po innej stronie niż kolizja) i zderzak.
Oprócz oczywistego, naprawienia szkody, w jaki sposób do tego podejść?
Czy powinni wypłacić (oni albo ubezpieczalnia) odszkodowanie z tytułu utraconej wartości?

Mieliście podobne doświadczenia?
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: serwis uszkodził auto...

Post autor: jkp002 »

Auta bezszkodowego i tak nie miałeś, z powodu poprzedniej stłuczki, więc utrata wartości raczej nie wielka.
Ubezpieczenia bym raczej w to nie angażował, bo wprawdzie coś tam dostaniesz na naprawę, którą de facto ASO zrobi na swój koszt, ale będziesz miał zwyżkę w ubezpieczeniu i nie wiadomo jak na tym ostatecznie wyjdziesz.
Ja bym się dogadał z ASO na jakieś fajne gratisy teraz lub przy okazji najbliższego serwisu.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: serwis uszkodził auto...

Post autor: JamesEnfield »

Dlaczego ma miec zwyzke? Zglosic z polisy ASO ktora zapewne maja, ponadto auto zastepcze na czas naprawy. Auto walniete z dwoch stron bedzie z pewnoscia mniej warte. ;-)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: serwis uszkodził auto...

Post autor: sane »

Blueskojota pisze:Czy powinni wypłacić (oni albo ubezpieczalnia) odszkodowanie z tytułu utraconej wartości?
Tak, ale od tej pierwszej szkody...
Przy drugiej szkodzie policzą Ci grosze, zwłaszcza, że utrata wartości jest uznawana jako 0% dla zderzaka i jakiś promil dla drzwi.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Blueskojota
Posty: 65
Rejestracja: 2 lis 2017, o 19:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: serwis uszkodził auto...

Post autor: Blueskojota »

W gratisie polakierują zderzak z przodu (przetarcie zderzak i błotnik) i dadzą bonus przy zakupie w przyszłości.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: serwis uszkodził auto...

Post autor: jdef90 »

dawno nie czytałem forum, bo nie miałem kiedy... teraz też krucho z czasem, ale jak widzę tę drugą propozycję to jest ona dosyć śmieszna. Naprawdę nieokreślony rabat od nieokreślonego zakupu w nieokreślonej przyszłości Cię satysfakcjonuje? A jak będziesz chciał kupić inną markę? BTW, gratulacje dla obsługi serwisu, muszą być naprawdę dobrzy w perswazji. oczywiście, jeśli jesteś zadowolony, to podstawa (bez żadnej przekory piszę)
ODPOWIEDZ