Światła inteligentne

krawmed
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2020, o 11:48
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Paweł

Światła inteligentne

Post autor: krawmed »

Witam jak sprawdzić czy moja SB 3 ma takie światła. Przy włączeniu światła robią sobie test lewo prawo góra dół itd.
SE7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Światła inteligentne

Post autor: SE7 »

Masz ksenony, sprawdź w nocy.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Światła inteligentne

Post autor: kacluk »

inteligentne co masz na myśli? chodzi Ci o ASF?
Jeśli o to ci chodzi to w nocy muszą się ruszać jak na filmie..

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H1qKETD5mOM[/youtube]
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Światła inteligentne

Post autor: grimson »

Sprawdź napis na obudowie klosza lampy. Ja w S3 FL mam tam odpowiednią adnotację.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Światła inteligentne

Post autor: kacluk »

ale s3 fl ma ledy matrixy:D
TakiOwaki
Posty: 3
Rejestracja: 6 cze 2020, o 07:47
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Światła inteligentne

Post autor: TakiOwaki »

kacluk pisze: 27 cze 2020, o 15:36 ale s3 fl ma ledy matrixy:D
Takie to Matrixy jak Skoda - Audi :) Jeżdżę od kilku dni i wrażenia mam średnie. Mijania święcą daleko ale słabawo. Drogowe jakby nadbudowują snop światła nad mijania i w konsekwencji świecą po koronach drzew a przed autem wcale nie jest jaśniej. Owszem, wycinają. ale mam wrażenie, że tylko trzy obszary - lewo, środek i prawo :), w dodatku, jak już pisałem - dość daleko/wysoko. W zasięg świateł mijanie drogowe nie ingerują. Jednak wolałem stare, dobre ksenony 3200lm
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Światła inteligentne

Post autor: kacluk »

Ja na kswnon w superbieb2016 bardzo narzekam. Porownujac do bixenonu w bmw e60 z 2004 to skoda swieci bardzo slabo dlugie sa spoko ale krotkie to powiedzialbym tragedia;) widac kazda skoda jest inna
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Światła inteligentne

Post autor: Enriquez »

Może czas wymienić palniki? Też mi się wydaje, że pi 4 latach to już kaganki a nie światła.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marasmus007
Posty: 953
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Światła inteligentne

Post autor: marasmus007 »

Ciągnąc temat palników, czy ktoś może testował OSRAM XENARC NIGHT BREAKER LASER ? Cena lekko zwala z nóg ale pytanie jak należy interpretować +200% więcej światła ?
Awatar użytkownika
tomsos
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 08:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Tomek

Re: Światła inteligentne

Post autor: tomsos »

marasmus007 pisze:Ciągnąc temat palników, czy ktoś może testował OSRAM XENARC NIGHT BREAKER LASER ? Cena lekko zwala z nóg ale pytanie jak należy interpretować +200% więcej światła ?
Cześć.
Mam zamontowane ww palniki i jest lepiej w porównaniu do standardowych. Ale szału nie ma w porównaniu do bi xenonów w innych samochodach. Żona jeździ starym BMW 3 GT i światła są po prostu lepsze. Wg mnie światła w S3 są jednym z najsłabszych punktów.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

marasmus007
Posty: 953
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Światła inteligentne

Post autor: marasmus007 »

tomsos pisze: 1 lip 2020, o 07:44
marasmus007 pisze:Ciągnąc temat palników, czy ktoś może testował OSRAM XENARC NIGHT BREAKER LASER ? Cena lekko zwala z nóg ale pytanie jak należy interpretować +200% więcej światła ?
Cześć.
Mam zamontowane ww palniki i jest lepiej w porównaniu do standardowych. Ale szału nie ma w porównaniu do bi xenonów w innych samochodach. Żona jeździ starym BMW 3 GT i światła są po prostu lepsze. Wg mnie światła w S3 są jednym z najsłabszych punktów.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
Wielkie dzięki za informację, w takim razie uważam że wydatek 630 zł za komplet mija się z celem.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Światła inteligentne

Post autor: jdef90 »

Takie to Matrixy jak Skoda - Audi :) Jeżdżę od kilku dni i wrażenia mam średnie. Mijania święcą daleko ale słabawo. Drogowe jakby nadbudowują snop światła nad mijania i w konsekwencji świecą po koronach drzew a przed autem wcale nie jest jaśniej. Owszem, wycinają. ale mam wrażenie, że tylko trzy obszary - lewo, środek i prawo :), w dodatku, jak już pisałem - dość daleko/wysoko. W zasięg świateł mijanie drogowe nie ingerują. Jednak wolałem stare, dobre ksenony 3200lm
też mi się wydaje, że płynne wycinanie przesłonami jest nieco lepsze o ile nie jest to prawdziwy matrix z Audi... w sumie szkoda że w SIII nie wzięli technologii z Passata, ale zapewnr matrix jest tańsze w produkcji.
Ja na kswnon w superbieb2016 bardzo narzekam. Porownujac do bixenonu w bmw e60 z 2004 to skoda swieci bardzo slabo dlugie sa spoko ale krotkie to powiedzialbym tragedia;) widac kazda skoda jest inna
z aktywnymi inteligentnymi praktycznie większość czasu jedziesz na długich, tylko inne samochody wycina. Mam problem z przestawieniem się na zwykłe biksenony w Jeepie... Choć tam znacznei szybciiej automat przerzuca na długie po minięciu innego pojazdu (praktycznie od razu i nie tak ślamazarnie jak w skodzie)
Witam jak sprawdzić czy moja SB 3 ma takie światła.
jak w nocy świecą ci się te pionowe rzęski a nie tylko dzienne, to wtedy masz aktywne inteligentne.
damianby
Posty: 12
Rejestracja: 7 paź 2019, o 15:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Światła inteligentne

Post autor: damianby »

TakiOwaki pisze: 29 cze 2020, o 20:57
kacluk pisze: 27 cze 2020, o 15:36 ale s3 fl ma ledy matrixy:D
Takie to Matrixy jak Skoda - Audi :) Jeżdżę od kilku dni i wrażenia mam średnie. Mijania święcą daleko ale słabawo. Drogowe jakby nadbudowują snop światła nad mijania i w konsekwencji świecą po koronach drzew a przed autem wcale nie jest jaśniej. Owszem, wycinają. ale mam wrażenie, że tylko trzy obszary - lewo, środek i prawo :), w dodatku, jak już pisałem - dość daleko/wysoko. W zasięg świateł mijanie drogowe nie ingerują. Jednak wolałem stare, dobre ksenony 3200lm
Z którego roku i miesiąca masz samochód? Oglądając najnowsze testy Matrix Led na YouTube odnoszę wrażenie że jednak poprawili wysokość świecenia świateł drogowych.
TakiOwaki
Posty: 3
Rejestracja: 6 cze 2020, o 07:47
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Światła inteligentne

Post autor: TakiOwaki »

2019. MI też trochę poprawili. Żeby było śmieszniej, powiedzieli, że podnieśli, bo świeciły za nisko I teraz świecą niżej :) Ze światłami załatwione, zaczyna coś cicho terkotać po stronie pasażera. Czekam aż będzie głośniej :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Światła inteligentne

Post autor: Enriquez »

Przewody paliwowe.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ