Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 gru 2018, o 13:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 12 cze 2018, o 09:56 

Imi臋: Arkadiusz
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 14:57
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Witam. Mam taki problem odkryty po czasie ekploatacji auta, 偶e licznik spalania od zatankowania zeruje mi si臋 pomimo fizycznego braku tankowania. Praktycznie po ka偶dym jego d艂u偶szym postoju. Nie zwr贸ci艂em uwagi wcze艣niej, czy ekran wy艣wietla艂 prawid艂owo po nabyciu auta, teraz chcia艂em sobie u艂atwi膰 wyliczenia przy sprawdzeniu rzeczywistego spalania no i klops. Nie ma jak por贸wna膰 z tym co podaje komputerek auta. Kto艣 si臋 spotka艂 z takim problemem?

Wys艂ane z mojego SM-N950F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 12 cze 2018, o 18:36 

Imi臋: Emil
Do艂膮czy艂(a): 14 maja 2017, o 16:32
Ja mia艂em taki przypadek tylko raz jak na dotychczasowe 31kkm. By艂o to w ubieg艂e wakacje podczas wyjazdu do Chorwacji - wysoka temperatura powietrza. Samoch贸d mia艂 6 tygodni wtedy. Od tamtej pory wszystko dzia艂a prawid艂owo.

G贸ra

PostNapisane: 17 cze 2018, o 21:55 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 20:21
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Ju偶 o tym gdzie艣 pisa艂em - resetuje si臋 'randomowo'. Pono膰 ma te偶 na to wp艂yw jak zaparkowany jest samoch贸d - np. na g贸rce - p艂ywak zmienia swoj膮 pozycj臋 i daje info do kompa, 偶e zatankowa艂e艣. Z tego co pami臋tam to mnie si臋 to dzia艂o ju偶 po pierwszym 1 czy 2 tys. km. Od tej pory po ka偶dym tankowaniu kasuj臋 licznik d艂ugodystansowy.

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2018, o 07:26 

Imi臋: Arkadiusz
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 14:57
Dzi臋kuje za odpowiedzi. Tak mnie co艣 podkusi艂o, aby sprawdzi膰, czy auto prawid艂owo spalanie podaje, wi臋c taki ekran spalania od zatankowania by艂by ok. Faktycznie staj臋 na pochy艂ych parkingach i to mo偶e by膰 przyczyna. Jednym s艂owem trzeba wierzy膰 komputerowi auta co do spalania, nie zawraca膰 sobie glowy sprawdzaniem tego na stacjach benzynowych i te偶 nie liczyc na to, 偶e w serwisie na gwarancji mog膮 to naprawi膰 :-).
A wszystko zacz臋艂o si臋 od Szwagra, kt贸rego komputer w aucie zani偶a艂 wskazania spalania o minimum 3 litry. Ale to inna marka auta, wi臋c i forum nieodpowiednie na t膮 bajk臋.
Pozdrawiam.

Wys艂ane z mojego SM-N950F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2018, o 22:53 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 20:21
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Liczy膰 mo偶na, sam tak robi臋. I faktycznie komputer zani偶a, ale nie du偶o.
D艂ugookresowo kasuje si臋 po osi膮gni臋ciu maksymalnych warto艣ci, czyli 99h 59 min jazdy lub (o ile dobrze pami臋tam) 9999 km. Generalnie do mierzenia spalania 'na baku' wystarczy, a i samo kasowanie licznika d艂ugookresowego nie jest problematyczne.

G贸ra

PostNapisane: 7 sie 2018, o 11:53 

Do艂膮czy艂(a): 19 lip 2018, o 11:05
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 155PS/262Niuta
Te偶 mam ten problem, przy czym w zimie nie wyst臋powa艂 a w lecie do艣膰 cz臋sto. Dopatruj臋 si臋 przyczyn w w艂a艣ciwo艣ciach p艂ynu PB95, parkuj臋 na noc w gara偶u podziemnym z temp. 15'C, jad臋 do pracy a potem mam reset przy odpalaniu auta jak jest gor膮co. WYchodzi na to, 偶e rozszerzalno艣膰 paliwa jest zauwa偶alna dla elektroniki

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: