Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 lip 2018, o 20:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 64 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 23 cze 2018, o 21:20 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
To b臋d臋 musia艂 si臋 rozejrze膰 za jakim艣 lepszym zaciskiem :mrgreen:

Przy takiej opcji 18-stka wchodzi bez problemu chyba??

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 23 cze 2018, o 22:46 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Bez problemu. Tu masz moje, na razie na przymiark臋:

Obrazek

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 23 cze 2018, o 23:18 

Wygl膮da mega dobrze, patrz膮c na te zdj臋cie to pewnie i 17-stka wesz艂a by na styk.
Enri, gdzie bra艂e艣/mierzy艂e艣 zaciski??

G贸ra

PostNapisane: 24 cze 2018, o 00:05 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 444PS/567Nm
Pono膰 wchodz膮 18, nie wiem, u偶ywam 19-20 :D

G贸ra

PostNapisane: 24 cze 2018, o 11:04 
Moderator

Tom-Tdi napisa艂(a):
Wygl膮da mega dobrze, patrz膮c na te zdj臋cie to pewnie i 17-stka wesz艂a by na styk.

BagCorp, ale bardzo d艂ugo si臋 czeka - 8 do 10 tygodni. Cena ok. 4000 komplet.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 24 cze 2018, o 11:09 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2012, o 12:21
Aktualnie: 444PS/567Nm
Co masz w tej cenie? Zaciski, tarcze, klocki, przewody stalowe? Kiedy montujesz?

G贸ra

PostNapisane: 24 cze 2018, o 11:44 
Moderator

Wszystko. Okaza艂o si臋, 偶e jest jaki艣 przeciek i komplet wr贸ci艂 do sprawdzenia. Poza tym pomy艂ka z przewodem w oplocie. St膮d na razie relax.

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2018, o 07:16 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 424PS/525Nm
Enriquez napisa艂(a):
Tom-Tdi napisa艂(a):

BagCorp, ale bardzo d艂ugo si臋 czeka - 8 do 10 tygodni. Cena ok. 4000 komplet.

Jak ja ich pyta艂em o taki zestaw w lutym to wyskoczyli z cen膮 6500PLN (tarcza 355mm i zacisk 6 t艂ok贸w) i jeszcze go艣膰 wtedy pyta艂 si臋 mnie, czy nie mam drugiej zwrotnicy, 偶eby mu podes艂a膰, to wtedy b臋dzie mia艂 jak dorobi膰 adaptery... stwierdzi艂em, 偶e tak膮 "profesjonalno艣膰" to ja pierdol臋 :evil:

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2018, o 09:16 

Teoretycznie powinni to mie膰 rozpracowane, bo i Golf 7R i Cupra 5F i Superb III, je偶d偶膮 na tym samym zacisku/zwrotnicy/ukl. hamulcowym, wi臋c mieli ju偶 z tym do czynienia, patrzac na ich "fanpejdz"

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2018, o 09:46 

Tom-Tdi napisa艂(a):
Teoretycznie powinni to mie膰 rozpracowane, bo i Golf 7R i Cupra 5F i Superb III, je偶d偶膮 na tym samym zacisku/zwrotnicy/ukl. hamulcowym, wi臋c mieli ju偶 z tym do czynienia, patrzac na ich "fanpejdz"

Otoz nie maja tej samej zwrotnicy. Tak samo jak rs3 poliftowe w wersji hatchback i limo maja inne zwrotnice, przez to tarcze maja rozne. W limo tarcza jest o 1cm ni偶sza. W sumie moze piasty maja ciut inne, a zwrotnice te same...

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2018, o 10:35 
Moderator

Powiem tak - ja p贸ki co zadowolony nie jestem, oto dlaczego:

1. Termin realizacji - po miesi膮cu dowiedzia艂em si臋, 偶e termin to 6 tygodni. W 6 tygodniu okaza艂o si臋, 偶e si臋 nie wyrobi bo co艣 tam. Ludzie, kt贸rzy r贸wnie偶 czekali wkurw bra艂 na sam膮 my艣l o tym. Go艣膰 po prostu nie informuje rzetelnie co si臋 dzieje z tematem.

2. Zaciski 4 t艂oczkowe jakie mam zam贸wione ciekn膮. Odes艂a艂em je z powrotem do sprawdzenia. Niby uszczelki wymienione, ale jak si臋 naci艣nie na peda艂 pojawia si臋 ma艂a ka艂u偶a p艂ynu. Tak nie mo偶e by膰. Kontaktowa艂em si臋 z pewnym cz艂owiekiem, co robi zaciski WRK (pewnie kojarzycie z facebuka) - z racji tego, 偶e zaciski nie s膮 jednym odlewem, tylko sk艂adaj膮 si臋 z 3 cz臋艣ci uszkodzeniu mog艂y ulec uszczelki mi臋dzy tymi cz臋艣ciami. Mog艂o to si臋 sta膰 podczas wygrzewania po malowaniu proszkowym. Zaciski odes艂a艂em i czekam na wynik sprawdzenia.

3. Tarcze pochodz膮 z jakiego艣 Mercedesa - otw贸r na 艣rubk臋 do przykr臋cenia tarczy do piasty zrobiony jest na innej 艣rednicy. Wi臋c nie pasuje i trzeba wykona膰 nowy otw贸r.

4. Przewody w oplocie to jaka艣 radosna tw贸rczo艣膰. Nie pasuje mocowanie po stronie ABS - jest inny kszta艂t ni偶 ma uchwyt na przew贸d w nadwoziu. Ponadto, po stronie zacisku przelotka z kawa艂ka rurki miedzianej (nie jest to banjo, tylko zwyk艂e wkr臋cane).

5. Klocki nie maj膮 czujnika zu偶ycia. Musz臋 wymy艣li膰 jaki艣 system oszukuj膮cy wska藕nik, albo to wykodowa膰 ze sterownika.

6. Przy odbiorze osobistym, go艣膰 stwierdza, 偶e za艂o偶y艂 "lepsze klocki" i musz臋 dop艂aci膰 400 z艂. Okaza艂y si臋 to by膰 klocki firmy Mintex. Poprosi艂em o wymian臋 na zwyk艂e.

Wszystkie powy偶sze rzeczy wysz艂y przy monta偶u. Straci艂em mas臋 czasu na zamontowanie i zdemontowanie. Straci艂em 2 litry p艂ynu hamulcowego i jak mam jeszcze raz do tego podchodzi膰, to szczerze m贸wi膮c za bardzo mi si臋 nie chce. Je偶eli oka偶e si臋, 偶e zestaw ten nie spe艂nia oczekiwa艅, to co艣 czuj臋 偶e pozostanie mu dymi膮ca dziura z posesji...

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2018, o 10:39 
Moderator

JacekRS napisa艂(a):
Otoz nie maja tej samej zwrotnicy. Tak samo jak rs3 poliftowe w wersji hatchback i limo maja inne zwrotnice, przez to tarcze maja rozne. W limo tarcza jest o 1cm ni偶sza. W sumie moze piasty maja ciut inne, a zwrotnice te same...

Prawda jest taka, 偶e s膮 dwa rodzaje zwrotnicy - alu i 偶eliwna. W Superbie jest tylko i wy艂膮cznie alu, st膮d konieczno艣膰 robienia adapter贸w i brak mo偶liwo艣ci instalacji Brembo 17ZR/ZL... Dlatego konieczne s膮 adaptery, albo wymiana zwrotnicy na 偶eliwn膮. Jednak偶e 偶eliwna posiada mniejsze 艂o偶ysko i sprawa si臋 zamyka.

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2018, o 12:28 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Zaciski s膮 uszczelnione oringami, cieknie z obudowy czy t艂oczk贸w? I podstawowe pytanie czy te oringi wyst臋puj膮 jako cz臋艣膰 zamienna czy ca艂y zacisk trzeba kupi膰. Pomijaj膮c ju偶 g艂upote wrzucania ca艂o艣ci do pieca.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2018, o 12:57 

Enriquez napisa艂(a):
Powiem tak - ja p贸ki co zadowolony nie jestem, oto dlaczego:

1.
2.
3.
4.
5.
6.

Wszystkie powy偶sze rzeczy wysz艂y przy monta偶u. Straci艂em mas臋 czasu na zamontowanie i zdemontowanie. Straci艂em 2 litry p艂ynu hamulcowego i jak mam jeszcze raz do tego podchodzi膰, to szczerze m贸wi膮c za bardzo mi si臋 nie chce. Je偶eli oka偶e si臋, 偶e zestaw ten nie spe艂nia oczekiwa艅, to co艣 czuj臋 偶e pozostanie mu dymi膮ca dziura z posesji...

Pffff.... mo偶e i m贸j wyb贸r nie by艂 tani... a waha艂em si臋 mi臋dzy STOPTECH`em a w/w BagCorp`em i mnie utwierdzi艂e艣 w tym, 偶e "艣wi臋ty spok贸j" jest najcenniejszy.

Aha, StopTech te偶 nie ma czujnika, o ile kojarz臋 to uci臋li艣my wtyczk臋 i zlutowali艣my kable.

G贸ra

PostNapisane: 25 cze 2018, o 14:02 
Moderator

Sebastian_M26 napisa艂(a):
Zaciski s膮 uszczelnione oringami, cieknie z obudowy czy t艂oczk贸w? I podstawowe pytanie czy te oringi wyst臋puj膮 jako cz臋艣膰 zamienna czy ca艂y zacisk trzeba kupi膰. Pomijaj膮c ju偶 g艂upote wrzucania ca艂o艣ci do pieca.

Moim zdaniem cieknie z obudowy. Czy s膮 zamienne - WRK twierdzi, 偶e tak. Wrzucenie do pieca jako ca艂o艣膰 - to tylko moje przypuszczenia. Ale nie wida膰 na 艣rubach 偶adnych 艣lad贸w monta偶u po malowaniu.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 64 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: